0 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūra
2020 Kovo 7d.
26

„Jotvos vartai“ Alytuje nevyks

title

2012 m. pirmąkart atsivėrę, prie piliakalnio I Alytuje užgimę, po to į Dainų slėnį persikėlę „Jotvos vartai“ 2020 m. nevyks.

„Jotvos vartai“ Alytuje nebevyks“, - skelbia organizatoriai. Jų pagrindinis atstovas, festivalio sumanytojas Tomas Sutkaitis dar 2016 m. buvo suabejojęs, ar renginys vyks po metų ir ketino daryti pertrauką, tačiau viduramžius ir senesnius laikus menanti šventė buvo tęsiama ir 2017, ir 2018 bei 2019 m.

2020 m. metų „Jotvos vartų“ pareiškimas – daug rimtesnis, o tai patvirtina ir festivalio rengėjų sakinys, kad iš Alytaus „...keliaus ir suras tokią vietą, kurioje jų lauks“.

Oficialių priežasčių, kodėl „Jotvos vartai“ Alytuje 2020 metais nevyks, organizatoriai nenurodo, neoficialiomis žiniomis, nemaža dalimi tai susiję su finansiniais dalykais. Kiekvienais metais, iki šių, festivalis buvo remiamas Alytaus miesto savivaldybės.


Komentarai

26
Komentuoti
Piktam kaimiečiui2020-03-11
Rašytojas, turi progą pasireikšt dabar ;)
Piktas kaimietis2020-03-11
Žinoma yra išdavikų-degintojų mūsų nemirtingoje, didingoje tautoje. Ir taip jie būna draugais ir net broliais. Gėda ir gaila kad yra tokių Sukčaičių...
Kaimietis.2020-03-11
Na iš tokių Tomulio rašliavų tikrai nenuostabu kad Egiukas gros. Manau net su Egiuku galima organizuojant susitart bet ne su Tomeliu...
Alytiškis2020-03-11
Geriausias ir įdomiausias renginys Alytuje, kuris įdomus įvairioms amžiaus grupėms. Mes jo netekome????
Tommy2020-03-10
Didžiausias pavydas dėl pinigų, kuris sunaikino šį renginį. Pinigai neskirti per projektus, nes skirti kitiems, bet reikia, kad tauta žinotų, jog visuomet buvo ir bus tų, kurie sunaikina patys savus kaip tai buvo visais istoriniais laikais. Išdavikai, trumpos šlovės troškimo arba praturtėjimo vedini dvasios ubagai, pavyduoliai looseriai kuriems šiaip gyvenime nesiseka. Taip ir šį kartą buvo nuolat “stumiančių” ant šio renginio, galvojančių, kad tai yra aukso kasykla jo organizatoriams. Tokį išskirtinį pavyzdį reikėtų priskirti Alytaus muziejuje dirbančiam Artūrui Balčiūnui, kuris renginyje nuteikinėjo amatininkus nedalyvauti jame dėl to, jog organizatoriai neva tai nemoka pinigų. Tokios ir panašios nepatikrintos apkalbos žmonėms tampa kaip fantastinės serijos nuotykiai labiau įtikinamesni nei tikrovė. O gal tikrai tiesa tai ką jie sako? Gal sunku patikrinti, reikia įtariau žiūrėti, reikia sekti. Taip patikima ir neįtikinamiausiomis tiesomis. Mitais apipinama tikrovė ir netrukus tokio pat likimo žmonės ima ja tikėti. Taip patiki ir rodos stiprūs fiziškai pakelti Jotvos Vartų rąstą išgalintys žmonės ir vaikystės draugai ir artimos aplinkos bičiuliai. Tai istorijoje pasikartojanti dievų rykštė lietuvių tautai- patikėti priešu, padėti jam ir dažnai persimesti į jo pusę. Patikėti ne šia diena, tuo kas prieš tave, o neregimąja nupasakota tikrove. Didžiausios prūsų pilys krito ne nuo karo mūšių, o nuo išdavystės, partizanų vadavietės buvo apsuptos ir nužudyti svarbūs vadai vien išdavus artimiesiems ar kitiems rodos patikimiems partizanams.
Tomas2020-03-10
Taip, taip jau pralobau ant tiek, kad pinigus vagonais vežu iš Lietuvos. Kasmet vis daugiau pinigų gaudavau ir dar daugiau užsirašydavau. Maklindavau šmaklindavau keldamas pavydą piktiems kaimiečiams dirbantiems švedijoj, tatuiruotiems debilams peraugusiems besmegeniams tesugebantiems varžtą įsukti, bet pamiršusiems savojoj visus tvirtai susisukti. Ei kaimieti, tariau jiems, pažvelg, į jus žvelgia laisvės karys Tomas Sutkaitis ir numovęs kelnes rodžiau jiems savo nuogą subinę nuo šlovingųjų garsiųjų Jotvos Vartų bokšto!
Antanas2020-03-10
Na taip, kai subrangsta organizatoriaus alga, tai ir logistinės paslaugos subrangsta. Beje atlikėjai iš Ukrainos pasakojo, kad dalyvauja už dyką, o tai gan brangu.
gg2020-03-10
tai neprisitraukė finansų ir neįvyks? na o apie pvz mažesnį festivalį ... 1 dienos, net nesvarsto :)) šis festivalis neturi nieko bendro su Alytaus miestu, nes panašūs vyskta ir Kaune, gal dar kur Lietuvoje.
Antanui2020-03-10
Durniau tu nelaimingas. Jeigu vaidenasi tai eik išsiplauk galvą. Jeigu nežinai kiek šiais laikais kainuoja renginių logistinės paslaugos, atlikėjų honorarai dar krūva dalykų tai nerašinėk nesąmonių.
Antanas2020-03-09
Renginys geras ir gražus, BET jau ne vienas jo lankytojas pastebėjo, kad biudžetas festivaliui kasmet augo, o renginys tik prastėjo. Kai organizatorių kišenės kiauros, nereikia kaltinti, kad kažkas pinigų nedavė, o pasidomėti kodėl jų neužtenka.
jūs gal juokaujat...2020-03-09
Jotvos Vartai yra vienintelis TIKRAI vertas dėmesio renginys Alytuje, į kurį atvažiuoja ne tik buvę alytiškiai, bet ir svečiai iš kitų miestų ir šalių. Jeigu negalit savo nesutarimų ir žaidimų pamiršti bent dėl protėvių atminimo, tai man gėda dėl jūsų (iš mažosios raidės).
sssssss2020-03-09
Alytus kulturos sostine 2022.m ... Jotva - out, SEL'as - in ... gražu, SEL kulturingesnis pasirodo
xa2020-03-09
kogero miestas gali prisidėti prie renginio, bet nebūti 100 proc finansuotoju.
Jonas2020-03-08
Tai būtent svarbiau Alytaus valdžiai pasikviesti SELą, bet ką turi savito, originalaus ir mūsų kraštui reikalingo, nereikia...nevertina. Dar nori, kad žmonės čia, Alytuje norėtų gyventi... GĖDA miesto valdžiai.
Babandom išnaujo2020-03-07
Dabar matau daugiau rekkamos apie renginio nebuvimą, nei jos būdavo apie patį renginį.Gal laikas pabandyti paieškoti remėjų ar apmokestinti bilietais, o ne tik prašyti pinigų. Taip, pinigų negavo niekas, ir čia yra labiau liudna, negu jau baigentys išsisemti ir nieko naujo nepasiūlantys (nors gi čia senovė)
Siusiulis2020-03-07
Bet už tai SEL’as bus :)))
Dzz2020-03-07
Būtų įdomu sužinoti kurie savivaldybės urodai atsakingi už tokio renginio sunaikinimą? Žiauru. Alytus liks visiškas kaimas kryžkelėj...
Ai2020-03-07
Pritariu, komentatoriui, kad kas vyksta, visi renginiai ir veikla arba pensininkam arba moksleiviam, o tarpine grandis neegzistuoja. Del ko pasizmonet tenka i sostine vazinet.. mires miestas. Beliko miesto svente -vienintelis isejimas laukan.
to mutei2020-03-07
nepykit teta, daugiau taip nedarysiu.
Be žodžių.....2020-03-07
Tai ką turėsim tenkintis Lauros R....... šlageriu tapusiais intrigas ir destrukcijas alytaus visuomenėje kelenčiais koncertais ? ?? Einu aš lauk iš šito alytaus jeigu per tokias kulturyngas kaimo babas mes negalim alytuje turėti kultūros ir ramybės. Kam mums tie gongai ar vovėrės jeigu nebus kam į juos pažėt ir jų daužyti. Nerinkim DAUGIAU tokių (kultūringų žmonių) kurių atžalos neva mokosi kultūros istaigose o tevai neduoda ramybės susavo KONCERTAIS. MUMS REIKIA DAUGIAU KULTŪROS RENGINIŲ MIESTE KURIE TEIKTŲ POILSĮ IR HARMONIJA.
mutei2020-03-07
tai kas tavo nuomone yra pensininkai - ne žmonės, o gal gyvuliai, kad mums nieko nereikia? Mes tai nors pensininkai su pensijom, o tu gal vietoj pensijos špygą gausi, ir nenulysi į renginį net už eurą. Besarmati tu, gal dar naudojiesi močiutės pensininkės nupirktu kompu.
mutė2020-03-07
aišku, lengviau kokį razi pakviesti ...,tai buvo vienintelis renginys ne pecininkams ir ne snargiams. ritasi Alytus nuo kalniuko kaimo link...
Galvoju2020-03-07
O kur rėmėjai, miesto pinigais pasilebaut visi nori ir dar, kad liktų į kišenę, teisingai, matyt nepateikė ataskaitu.
Alytiškis2020-03-07
Vienintelis geras renginys Alytuje buvo ir tą panaikino...
Virginija2020-03-07
Labai gaila,buvo labai gražus renginys.Praeitais metais dalyvavau pirmą kartą,labai sužavėjo.
Cesiulis isvijo ?2020-03-06
Socdemų bebrai ar cesiulis isvijo renginį ?
traffix.lt