1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
Švietimas
2020 Vasario 27d.
23

Oficialu: Alytaus švietimo tinklas naujuosius mokslo metus pradės su „Drevinuko“ darželiu ir be „Sakalėlio“ (ATNAUJINTA. PAPILDYTA. VIDEO)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Į 10-ąjį posėdį susirinkusi Alytaus miesto taryba pirmuoju pasirinko klausimą dėl mokyklų tinklo pertvarkos, kuri, remiantis pačios tarybos sprendimu, turi būti baigta šiemet.

Tarybos narė, švietimo darbuotoja Nijolė Makštutienė siūlė klausimą iš tarybos dienotvarkės išimti ir pratęsti diskusijas su bendruomenėmis, tačiau tarybos narių dauguma nebuvo linkusi keisti nuomonės ir posėdžio plane paliko klausimą dėl tinklo pertvarkos.

ATNAUJINTA

Alytaus m. savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas pristatė galutinį, tarybos tvirtinimui parengtą tinklo pertvarko planą. Jame buvo įvardinti keli pasikeitimai. Vienas jų – negriauti Likiškėlių progimnazijos ir vietoje jos nestatyti naujo pastato, o renovuoti senąjį, kuris iš visų miesto mokyklų yra naujausias. Dar vienas V. Valūno pasiūlytas plano keitimas – nors mokinius ir iškeliant į Vidzgirio progimnazijos pastatą, „Drevinuką“ išsaugoti kaip juridinį vienetą.

Taip pat buvo dar kartą pagarsintos su tinklo pertvarkos planu susijusios, galimos švietimo vadybininkų rotacijos. „Sakalėlio“ pradinės mokyklos (kurią siūloma reorganizuoti prijungiant prie Vidzgirio progimnazijos) direktorei Virginijai Vitunskaitei siūlomas vadovės postas Vidzgirio progimnazija, kuri pastaruoju metu etatinio direktoriaus neturi. Likiškėlių progimnazijos, kuri taip pat šiuo metu neturi etatinio direktoriaus, vadovo kėdė yra siūloma Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos (ASJM) vadovui Gintautui Draugeliui. Putinuose veikiančią ASJM norima likviduoti, o jos auklėtinių ugdymą perduoti Alytaus profesinio rengimo centrui (APRC).

Tarybos narys Sigitas Leonavičius kadrinių ir švietimo tinklo pertvarkos klausimų siūlė nesieti, o tarybos narys, buvęs meras Česlovas Daugėla tokias postų dalybas pavadino „korupcija“.

Posėdžiui vadovaujantis miesto meras Nerijus Cesiulis suteikė žodį „Drevinuko“, „Sakalėlio“ ir ASJM atstovams, visuose jų pasisakymuose buvo girdima viena mintis – nepritarti šiemet planuojamos baigti miesto švietimo tinklo pertvarkai ir jos nevykdyti.

Miesto tarybos narys Gediminas Daukšys, įpusėjus diskusijų audrai, pareikalavo nutraukti pirmojo klausimo svarstymą, teigdamas, kad jis grubiai pažeidžia tarybos posėdžių darbo reglamentą. Panašiai argumentavo ir S. Leonavičius. Su pasisakiusiųjų argumentais nesutiko meras N. Cesiulis, jo nuomonę parėmė savivaldybės teisininkė, kurių veiksmus tarybos narė Laura Radzevičiūtė pavadino „žaidimais“, darželinukus pasiūliusi įkurdinti buvusių kūdikių namų pastate Daugų gatvėje.

Posėdyje taip pat buvo paliesta dar viena problema, vietų deficitas vaikų darželiuose V. Valūnas patvirtino, kad šiuo metu vietų trūksta 115-a vaikų, jo teigimu dalis jų galėtų tilpti „Drevinuko“ pastate, jeigu šio mokiniai persikeltų į Vidzgirio progimnaziją. Nesidengti 115-a vaikų problema ir trūkstamas vietas darželinukams kurti ne „Drevinuke“, o švietimo tikslams nenaudojamuose buvusiuose darželių pastatuose, ragino Č. Daugėla.

Savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas patikslino, kad skaičiuojant tai, kiek laiko reiktų Vidzgirio progimnazijos patalpų galutiniam sutvarkymui ir pritaikymui galimiems mokiniams iš „Drevinuko“ ir „Sakalėlio“, tinklo pertvarka pilnai turėtų būti įgyvendinta ne iki 2020-ųjų, o  2021-ųjų rugsėjo 1-osios.

Valdininkų skaičiuojama, kad švietimo sistemos pertvarka miesto savivaldybei leistų sutaupyti 390 tūkst eurų kas vieneri metai. Abejonėmis šiuo skaičiumi pasidalino tarybos narys Gintautas Andriuškevičius, kvietęs neuždaryti „Sakalėlio“, prašęs tęsti viešas diskusijas dėl miesto švietimo tinklo pertvarkos, kuri padėtų pasiekti kuo didesnę vaikų ugdymo kokybę.

Tarybos narys Valerijus Vencius visų atsiprašė už „bardaką, pusės metų įtampą“ ir pertvarką, kurios jis net nepanoro vardinti šiuo žodžiu. Politikas atviravo, kad jeigu balsuotų už taip parengtą švietimo tinklo pertvarkos planą, jis turėtų „išeiti ne tik iš tarybos, tačiau ir išvažiuoti iš Alytaus“. Tarybos narys, buvęs administracijos direktorius Vytautas Jastremskas, akcentavo, kad reiktų orientuotis į ugdymo kokybę, žinoti progimnazijų auklėtinių pasiekimų rezultatus.

V. Valūnas, siekdamas baigti spekuliacijas pasiekimų vienose ar kitose mokyklose tema, politikus ir švietimo bendruomenę pakvietė į rezultatų pristatymą. Jis penktadienį planuojamas miesto Rotušėje.

Kad švietimo reforma vėluoja 10 metų, o ir dabar suplanuota yra labiau „kosmetinė“, pastebėjo tarybos narys Vytas Jazepčikas, kvietęs į miestą pažiūrėti plačiau ir įgyvendinti reformas, kokias jau atliko rezultatų reitinguose iškilę Druskininkai, Šiauliai.

Tarybos narė Laima Vincė Kirkliauskienė kolegas kvietė būti sąžiningais, mažiau tuščiai politikuosti ir valandas, praleistas komitetuose, pagaliau paversti pertvarka.

Į vaikus, ne kaip į sąnaudas, o kaip į investicijas, kvietė žiūrėti tarybos narė, buvusi vicemerė Valė Gibienė.

Tarybos narys Povilas Labukas, pasisakęs vienas paskutiniųjų, priminė, kad teko daug diskutuoti, atkreipė dėmesį į tai, kad G. Draugelio ir V. Vitunskaitės atėjimas į naujus postus būtų tam tikra garantija, saugikliai bendruomenėms.

N. Makštutienė, baigdama diskusijas, pastebėjo, kad buvo padaryta klaida su bendruomenėmis bendraujant ne nuo pat tinklo pertvarkos sumanymo pradžios, o tik artėjant prie pabaigos.

Tarybos narys Tomas Pačėsas pastebėjo, kad V. Valūnas inicijavo ankstesnę pertvarką, kai darželių pastatuose buvo įkurtos „Drevinuko" ir „Sakalėlio“ mokyklos ir atsakomybę už ankstesnes permainas bei dabartinę „kosmetinę“ priskyrė tuomečiam švietimo bei dabartiniam švietimo ir sporto skyriaus vedėjui. Neversti kaltės vien V. Valūnui prašė tarybos narys, buvęs meras Jurgis Krasnickas, prisipažinęs, kad ne „ne vienas Valūnas griovė“, o ir pats, kaip seniausias tarybos narys, „ko gero daugiausia prisidėjo".

KOMENTARAS

„Drevinuko" ir „Sakalėlio“ bendruomenių atstovai ketina savivaldybę paduoti į teismą.

Ilgiau nei metus trukusius teismus anksčiau buvo laimėjusi Vidzgirio mokykla, tačiau Aukščiausiame teisme triumfavo šios mokymo įstaigos steigėja Alytaus miesto savivaldybė, o vidzgiriečiai buvo priversti atsisveikinti su savo mokykla. Tuomet vidzgiriečiai buvo „paaukoti“ ant miesto švietimo tinklo pertvarkos „aukuro“: mokiniai turėjo pereiti į Jotvingių gimnaziją ir mokytis čia.

Dar anksčiau, kai švietimo įstaiga netalpino mokinių (nors dirbo dviem pamainomis), dalis Vidzgirio pedagogų bei auklėtinių buvo priversti ne savo noru atsisveikinti su mokykla ir pereiti į „Sakalėlio“ patalpas.

PAPILDYTA

Vieno klausimo diskusijas, trukusias daugiau nei dvi valandas, tarybos nariai apibendrino balsuodami.

Prieš balsavimą į merą kreipėsi L. Radzevičiūtė, priminusi T. Pačėso paiteiravimą dėl asmeninės nuomonės. „Mano sprendimas – aš balsuosiu už šią pertvarką", - vienu sakiniu atsakė meras.

Už „Drevinuko" struktūros pertvarkymą į darželį ir mokinių su mokytojais perkėlimą į Vidzgirio progimnaziją iki 2020 m. rugsėjo 1 dienos balsavo daugiau, 12 politikų (prieš buvo 11), todėl šiam pertvarkos klausimui buvo pritarta.

Už „Sakalėlio“, kaip juridinio asmens likvidavimą ir jo mokinių bei mokytojų perkėlimą į Vidzgirio progimnaziją, pasisakė 11 politikų, prieš – tiek pat, tačiau kadangi už pasisakė ir N. Cesiulis, mero balsas tapo lemiamu, t. y. šiam pertvarkos klausimui taryba taip pat pritarė.

Už ASJM, kaip juridinio vieneto, likvidavimą, jo mokinių (ir mokytojų) perkėlimą į APRC, pasisakė miesto tarybos posėdžio balsavime dalyvavusiųjų politikų dauguma (13 balsų), tad šiam pertvarkos klausimui irgi pritarta.

OFICIALU (Alytaus m. savivaldybės informacija)

Savivaldybė, sulaukusi teigiamų tarybos sprendimų dėl švietimo tinklo pertvarkos, skelbia, kokios permainos laukia:

  • Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. mokykla-darželis „Drevinukas“ bus pertvarkomas, pakeičiant mokyklos tipą iš mokyklos-darželio į lopšelį-darželį. Pradinio ugdymo programa perduodama vykdyti Vidzgirio progimnazijai. Bus vykdoma stebėsena dėl Vidzgirio progimnazijos patalpų pritaikymo judėjimo negalią turintiems asmenims, ikimokyklinio ugdymo poreikio tenkinimo Alytaus miesto savivaldybėje.
  • Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. prie Vidzgirio progimnazijos prijungiama „Sakalėlio“ pradinė mokykla ir „Drevinuko“ mokyklos-darželio 1–4 klasės.
  • ASJM iki 2020 m. rugpjūčio 31 d. bus likviduota, o jos suaugusiųjų ir jaunimo klasių asmenų ugdymas perduotas APRC.

Fotogalerija

  • Alytausgidas.lt nuotr.
  • Alytausgidas.lt nuotr.
  • Alytausgidas.lt nuotr.

Naujausios žinios

Komentarai

23
Komentuoti
as2020-03-01
palaikau pertvarka
Liuks2020-02-29
Ačių, puikus sprendimas! Pagaliau, nes tuos daugiabučių sandėliukuose prisikurs mokyklėlių ir aiškins, kokios jos nuostabios.. verksniai, myžčiojat čia super mamytės , kad vaikas turės papildomus 500 metrų eiti iki kitos mokyklos? Juokinga,
mars mokyklon2020-02-29
Sakosi "bendruomene " nu kokia blyn bendruomene-keli tinginiai tevai,kurie laikosi principo-tikra bendruomene uz tai,kad vaikai eitu i tikras mokyklas,o vaikuciai i jiems skirtus darzelius..uzeme darzelio patalpas ir iesko smegenu siknoj.,mars i mokyklas!Saunus Meras,kad saujeliai tingiu tevu nenuolaidziauja..Reiskiasi tei kas nedirba tik rekt moka ir laiko i marias turi.. kaip ana siupien-----ytes kazkokios.....-darba dirbt reik ,o ne nesamonem uzsiiminet...sekmes Merui-Saunuolis! Tie teismai jums nepades...
JOO2020-02-29
Tėveliai, nebūkit toksiški savo vaikams.
l2020-02-28
darzeli turi but darzelis,o ne kazkokie hibridai.uz pertvarka
Rimtas2020-02-28
Rašinėja "ekspertai" koks pastatas- tikra mokykla. Mokykla ne pastaatas, atsibuskit.
Qw2020-02-27
Ok
As2020-02-27
Galu gale sugebejo bent kazka nuveikti, gana verkslianimu...
Žinovas2020-02-27
Būkim biedni bet teisingi Sakalėlis ne mokykla, o darželis jų kažkada buvęs laikinas statusas ilgainiui tapo pastoviu, bet tai darželis ne mokykla ir apart gerų mokymosi rezultatų ir tėvų emocijų daugiau teisinių argumentų nelabai yra kuriuos būtų galima pateikti teisme. Tik įdomu kodėl tokį išskirtinį statusą turi Vidzgirio progimnazija kurią per jėgą reanimuoja ir prievarta suvaro visų aplinkinių mokyklų vaikus, nors ten nei gerų sąlygų nei aukštos mokslo kokybės nei su žiburiu nesurasi. O šiaip užuojauta uždaromoms mokykloms, visiškai suprantamas jų pasipiktinimas, bet patarimas gali būt tik vienas neikite į tą Vidzgirį neigu nenorite yra gi Volungė ir Likiškėliai. O Drevinuko tikrai gaila sunku bus mažiesiems vaikams su negalia ten Vidzgirį.
Nusivyliau Meru :(2020-02-27
Nepamatet tvirtos rankos. Gal kad nebuvo kameru salia?
Mama2020-02-27
Dabar rašineja mamos uoj duosim i teisma alytaus tarybos narius, kita raso uoj isvažiuosiu is Alytaus i užmiesti ten geriau, cia uždaroma geriausia mokykla., vaikai i depresijas puls , Ar jus tevai suprantat ka jus patys peršate savo nuomones?... ojetau isvaziuokit ir emigruokit, neveskit vaiku i mokyklas, tegul sedi namie, mokinkit... tai pasirodo kad vaikams geriau pirkti valgyti kolidoriuje, negu valgykloje ( Kalba eina apie Sakaleli), vaikai 10-11 metu kuno kultura turi daryti aktu saleje, kvadratas zaidimas nezino ka reiskia, nes vietos nera) kaledu sventes stovi pergrustoj salej ir nera kuo kvepuoti vietos nera... Gerai ir Piliete pasake, toks vaizdas, kad vaikus iki 18 metu norit palikti
mama2020-02-27
Apsimetėliai Pačėsas ir Radzevičiūtė. Jie darė spektaklį viešai ir sakė kad prieš Sakalėlio uždarymą, o savo frakcijos žmogui liepė balsuoti UŽ :((( kas paneigs, kad už alytų pardavė tėvelius ir mokyklų bendruomenes mainais už Lauros palaikymą dėl radijo uždarymo?
:)2020-02-27
Pabudo piliečiai rašantys mero kalbas :)
Slėpkitės socdemai,gėda gaisrus gesinkit ne vaiku ateiti jums sprest
Pilietė2020-02-27
Nu bet koks tas mūsų visuomenės lygis su grąsinimais merui, šmeižimas Vidzgirio bendruomenės, kol išsibylinėsite jūsų vaikai baigs tas pradines mokyklėles, kas tada? Ar jūs galvojate ten iki pilnametystės savo vaikus ten mokyti?
Mamai2020-02-27
Pritariam Jums! Meras saunuolis-nepaspirtukas.
Saunu2020-02-27
Gerbiu Mera-saunu ,kad darzeliai vaikuciams ,o mokiniai i tikras mokyklas!
Alytiškis2020-02-27
tarybos nariai kurie balsavo prieš švietimo tinklo pertvarką bijo atsakomybės, meras šaunuolis, nes kažin ar kuris iš buvusių merų gavo tokį spaudimą iš suinteresuotos visuomenės.
Pilietė2020-02-27
Labai džiaugiuosi, kad meras ir kiti savivaldybės tarybos nariai, kurie balsavo už, nepabijo priimti nors ir nepoluliaraus, bet būtino konstruktyvaus sprendimo. Netoleruotina tokia situacija, kad mokiniai užimtų darželinukų vietas, darželinukai neturėtų vietos, o mokyklos stovėtų pustuštės. Šaunuoliai!!!
Mamai2020-02-27
Ar tu nors supranti, kas yra pradinė mokykla ir kas progimnazija. Uždarė Sakalėlį ne tam, kad darželiuose trūksta vietų, o tam, kad sugriauti kas yra sukurta gero. Labai gaila. Minedas nuvylė.
Mamai2020-02-27
Mama gal šiandien mano vaikui vakare nori paaiškinti šitų Alytaus gaisrininku sprendimus????
Adresa galiu atsiusti...


V.2020-02-27

Atsiminkite Sakalėlio bendruomene šias pavardes amžiams ir padėkokite!!!

Už Sakalelio sugriovima pasisakė:

NERIJUS CESIULIS!!!!
Šukevičienė
Kačiurin
Krasnickas
Klėgeris
Jazepčikas
Jučas
Labukas
Čečeta
Kirkliauskienė
Mama2020-02-27
Teisingai, as ir uz naikinti keturmetetes mokyklas, kas cia per nesamone, kaip tuščios mokyklos stovi, o darželinukai negauna jiems priklausiančiu vietu darželiuose...Valio. Šaunuoliai , kad sugebėjot priimti ši sprendima
Švietimas2020-02-27
Gal galima paskelbti kas kaip balsavo?
traffix.lt