6 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Vasario 20d.
2

Knygų mugėje – dzūkiškų akcentų gausa

titleA. Šeškevičius (trečias iš kairės) pristato monografiją „Simno šimtmečių istorija“ . Tai – 4-oji knyga apie šiemet mažąja Lietuvos sostine tapusį Simną, o 5-osios bus laukiama rudeniop, skirtos miestelio bažnyčios 500-mečio jubiliejui Jūratės Kanapickės nuotr.

Tradicinėje knygų mugėje „Litexpo“ parodų rūmuose Vilniuje jau pirmą dieną buvo ne viena dzūkiška detalė ar stambesnis akcentas.

Nors Alytuje ar kitose Dzūkijos vietose kol kas nėra leidyklos, kuri norėtų ar galėtų mugėje dalyvauti tarp kitų Lietuvos leidėjų, iš mūsų  krašto kilę kūrėjai – aktyvūs knygų mugės dalyviai.

Arvydas Šeškevičius parodoje pristatė monografiją „Simno šimtmečių istorija“. Tai – 4-oji knyga apie šiemet mažąja Lietuvos sostine tapusį Simną, o 5-osios bus laukiama rudeniop, skirtos miestelio bažnyčios 500-mečio jubiliejui.  

Parodoje buvo kalbama ir apie Alytaus rajone, Krekštėnuose, gimusį, o Santaikoje palaidotą kunigą Vaclovą Aliulį. Jam skirtą knygą knygos „Netituluotasis Bažnyčios ambasadorius: atsiminimai apie kunigą Vaclovą Aliulį mic“ parašė Dalia Čiočytė ir Gediminas Mikelaitis.

Antanas Andrijauskas pristatė jo ir autoriaus Valentino Algirdo Kaliūno sudarytą albumą „Varėnos kraštas: kūrybos versmės".

Su savo skaitytojais susitinka Alytuje gyvenanti ir kurianti Irena Buivydaitė-Kupčinskienė ir iš Dzūkijos sostinės kilęs Valdas Valiukevičius, išleidęs knygą apie Dakaro ralį ir jo dalyvius.

Gimtojo Alytaus neužmirštantis dainius Albertas Antanavičius-Šekspyras dalyvavo Juozo Šikšnelio romano „Praeities dulkės – mirties šešėliai“ pristatyme, o dar vienas dzūkelis, „Dzūkų kalendoriaus“ sudarytojas ir leidėjas Juozas Žitkauskas spėjo ir į A. Šeškevičiaus, ir į kitų knygų, taip pat leidžiamų savo vadovaujamų „Slinkčių“, pristatymus.

Alytuje gimusi istorikė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė, vertėja Tamara Bairašauskaitė ir Jolanta Sikorska-Kulesz mugėje pristato knygą „Apolonija Dalevskytė-Sierakauskienė. Atsiminimai“.

Knygų mugės programoje – ir Alytaus kraštotyros muziejaus išleistas katalogas „Dzūkų abrūsėliai“, sudarytas Rasos Benedikienės, Lietuvos kultūros centrų, o tarp jų –  ir Dzūkijos stendai, muzikos salė, taip pat ir Herkaus Kunčiaus dramų rinktinės „Nušviesta“ pristatymas, kuriame dalyvaus ir rašytojo kūrinių statytojas, iš Alytus kilęs teatro režisierius Albertas Vidžiūnas.

 


Komentarai

2
Komentuoti
DZukai paspirtukai2020-02-21
Paspirtukai dzukiski
Dzūkė2020-02-20
O saksofonu groja taip pat dzūkaitė Paulina Bakšaitė
traffix.lt