13 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
DzūkijaVerslasAktualijosTechnologijos
2020 Vasario 15d.
6

Naujojo dujotiekio statybos palies Alytaus, Butrimonių ir Punios seniūnijų teritorijas

title

Suvirinti GIPL dujų jungties, per Dzūkiją Lietuvą sujungsiančios su Lenkija, pirmieji kilometrai. Jau sužymėti ir du trečdaliai visos būsimo dujotiekio trasos. Pradėtas ir pasirengimas sudėtingam gręžimui po didžiausiomis Lietuvos upėmis, o vienas tokių tik Alytumi kirs Nemuną.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo GIPL atstovai, horizontalaus kryptinio gręžimo darbai tiesiant dujotiekį po Nemunu numatoma pradėti vidurvasarį ir užbaigti iki spalio pabaigos. Tai bus itin sudėtingi darbai – jau vykdomas geologinis teritorijos ištyrimas, užsakyta speciali technika iš Vokietijos tokiems darbams atlikti.

Trasa Nemuno upę tiek Panemuninkėliais kirs vasarą, rudenį, o kada klojimo, suvirinimo darbai apskritai pasieks Dzūkiją?

Vamzdyno suvirinimo ir klojimo darbai vyksta visoje trasoje, nuo Širvintų rajono iki Alytaus rajono, todėl, pasak dujotiekio tiesėjų,  apie statybos darbus jau informuoti visi į suplanuotą trasą patenkančių savivaldybių žemės savininkai ir seniūnijos.

GIPL atstovų teigimu, informacinius pranešimus taip pat gavo ir Butrimonių, Punios, Alytaus seniūnijos.

Kaip skelbiama, per 2020 m. planuojama nutiesti du trečdalius dujotiekio (t. y., 100 km iš 165 km). Iki šių metų pabaigos dujotiekio tiesimo darbai bus įgyvendinti iki Alytaus rajono, o 2021 metais dujotiekis toliau numatoma tiesti nuo Alytaus iki Lazdijų, link Lenkijos.
Dujotiekio rangovai įsipareigojo, kad dės maksimalias pastangas, jog aplinkiniai gyventojai kaip įmanoma mažiau pajustų statybas, žinoma, laikinų nepatogumų bus sunku išvengti.

GIPL trasos atstovai  perspėja, kad kelius kuriais judės sunkesnė technika, statybininkai turės tvarkingai prižiūrėti, jog jais besinaudojantys vietos gyventojai galėtų saugiai pasiekti savo namus. Vėliau, jau pasibaigus statybos darbams, visas gerbūvis, kuris buvo sukurtas iki statybų, turės būti grąžintas į tą pačią padėtį.

GIPL statyba Lietuvoje kainuos 114 mln. eurų, 22 mln. Eur pigiau, nei buvo planuota anksčiau, nes 45 proc. lėšų, skirtų dujotiekio statybai, bus finansuojama ES paramos lėšomis. Įdomu, kad didžiausias naudas iš naujojo dujotiekio gausiančios Lietuva. Latvija ir Estija, iš dalies finansuos netik trasos tiesimą savo šalyse, tačiau ir Lenkijoje. Kaip mūsų portalui patvirtino GIPL atstovai, remiantis ES institucijų sprendimais, mūsų šalies operatorius „Amber Grid“ Lenkijos dujų perdavimo sistemos operatoriui „Gaz-System“, projektą visiškai įgyvendinus, turės sumokėti virš 27 mln. eurų didžiąjai GIPL dujotiekio infrastruktūrai, būsiančiai Lenkijos teritorijoje, finansuoti.

 


Komentarai

6
Komentuoti
google2020-05-16
Idomus straipsnis, vertas paskaityt google Idomus straipsnis, https://google.com vertas paskaityt
Caras2020-02-18
Kokia firma virins gal geru halturkiu bus
pilietis2020-02-17
Lietuvai nereikia tokio dujotekio,cia tik Lenkams labai reikia.Vel sugadys zmonems zemes ir kelius.Tiese elektros linija tai ar atkure sugadintus kelius,o gi ne,liko tik pazadai.
ddd2020-02-17
verksniai amzini ,ka jus be elektros gal gyvenate
Jo2020-02-16
Pritariu jums.Zyzimas užknisantis.
As2020-02-15
Jau pastote ekektros pastate parazitai tai nera ramybes zmonems, staugia, kaukia diena nakti istisom parom ir visiem nusispjaut tai dar viena bruda darys, eilinio zmogaus interesai sudo vietoje.
traffix.lt