0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Vasario 18d.
0

A. Kinderio filmas apie Dzūkijos sostinę turi naują seriją – dokumentinį kiną

titleNuotraukų galerijaPagrindiniai filmo kūrėjai A. Kinderis ir K. Krivas Tomo Sutkaičio nuotr.

„Kalba Alytus“ – taip pavadintas naujausias dokumentinis filmas apie Dzūkijos sostinę.

„Filmo premjera kine suplanuota ir vyks tris dienas”, - dokumentinio filmo darbų pabaigair artėjančia premjera džiaugiasi jo autorius ir režisierius Arvydas Kinderis. Su vaizdo operatoriumi Kęstučiu Krivu ir kompozitoriumi Arvydu Mikalausku, kurdami juostą, mėgino nusikelti į tuos laikus, kai Lietuvoje buvo atkuriama nepriklausoma valstybė.

„90-ieji – didelių vilčių ir permainų metas. Socialistinę planinę ekonomiką ir ideologiją pakeitė nauji rinkos dėsniai, atgimę tautiniai idealai. Viskas kito nepaprastai greitai, o šiame virsme, chaose būta visko“, - pastebi filmo autorius, į kamerą pakalbinęs kelias dešimtis alytiškių.  Vieni per šį Lietuvos atkurtosios Nepriklausomybės 30-metį aktyviai dalyvavo švietimo, sporto, kultūrinėje, verslo, politinėje ir kitose erdvėse.

Tai – jau antrasis A. Kinderio mėginimas Alytaus miestą įamžinant kino kalba. Dokumentinis filmas „Kalba Alytus“ simboliškai tęsia pasakojimą apie Alytaus miesto istorijos viražus ir posūkius, rodomus pirmame jo filme „Labas rytas, Alytau!“. Pastarajame senąją Dzūkijos sostinės istoriją anūkui liudijo senelis, o naujasis „Kalba Alytus“ liečia naujausių laikų, istorinį santvarkų lūžio metą, apie kurį filme prabyla pats miestas.

Kalbinti Alytų  – tokia buvo šio filmo kūrėjų valia, tačiau ne visi gyventojai norėjo kalbėti, tačiau kai kurie, ar tiesiai į kamerą, ar iš archyvų, tai padarė drąsiai, kads naujai A. Kinderio ir K. Krivo „serijai“ pridėjo aktualumo ir pasiilgto natūralaus rupumo, kurio neretai pasigestame mūsų miesto istorijos atvaizdavimo mėginimuose.  

„Miestą mėginome pateikti kaip gyvą organizmą, kuris gali, moka ne tik džiaugtis, tačiau ir vertinti, o taip pat kritikuoti...“, - naujausią, gal kiek mažiau poetišką ir romantinį nei ankstesni, savo kūrinį apie gimtąjį Alytų apibūdino A. Kinderis.

Dokumentinio kino filmo „Kalba Alytus“ premjera Alytuje – vasario 21, 22 ir 23 dienomis „Dainavos“ kine. Seansų pradžia – 18 valandą.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt