2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Laisvalaikis ir kultūraPolitika
2020 Vasario 14d.
0

Alytuje – istorinių dokumentų ir nuotraukų paroda

titleNuotraukų galerija

Vasario 16 dieną Alytaus kraštotyros muziejuje bus eksponuojamos fotografijos ir dokumentai saugomi ne tik vietos archyvuose.

Istorinės fotografijos ir dokumentai į parodą atkeliavo ir iš Kauno arkivyskupijos kurijos archyvo, Kauno miesto muziejaus, Kauno technologijos universiteto bibliotekos, Kretingos muziejaus, Lietuvos centriniame valstybės archyvo, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Maironio lietuvių literatūros muziejaus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Rokiškio krašto muziejaus, Šiaulių „Aušros“ muziejaus, Biržų krašto muziejaus „Sėla“, Lietuvos Respublikos Seimo skaityklos ir LR Seimo archyvo.

Vienas iškiliausių Lietuvos Steigiamo Seimo parlamentarų, iš Dzūkijos kilęs Mykolas Krupavičius rašė: „Demokratiniame krašte, rinkimai yra vienas svarbiausių kiekvieno piliečio uždavinių.“ Šis parlamentaras teigė, kad piliečių teisė valdyti yra ne tik dovana, bet didelė atsakomybė bei rūpestis. Parodoje atskleidžiama, kaip per tarpukario du dešimtmečius buvo organizuojami rinkimai, sudaroma Vyriausioji rinkimų komisija, kaip Lietuvos teritorija buvo suskirstyta į rinkimų apygardas.

Seimo rinkimai neįsivaizduojami be rinkimų agitacijos, tad parodoje pristatomi tipiškos rinkimų agitacijos atributai: plakatai ir karikatūros. Jie atskleidžia spalvingą ir daugiaprasmę ano meto vizualiąją komunikaciją. Net ir šiandien stebina plakatų spalvingumas. Dalies jų autoriai buvo žymūs to laiko dailininkai, plataus akiračio kūrėjai: Petras Rimša, Vilius Jomantas, Jonas Buračas, Vytautas Bičiūnas, kūrybinės patirties sėmęsi užsienyje, prisidėję kuriant nacionalinę simboliką.

Parodos „Demokratiniams rinkimams – 100“ rengėja – LR Seimo kanceliarija, atidarymas – vasario 16 d., sekmadienį, 11 val. Alytaus kraštotyros muziejuje, Savanorių g. 6.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt