10 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 16d.
Rėmėjų turinys
2020 Vasario 10d.
0

Dalykai, kuriuos reikėtų žinoti turint reikalų su antstoliais

title

Nors antstoliai dažnam piliečiui kelia neigiamas asociacijas ir tai – viena įstaigų, su kuria bet kuriam žmogui norėtųsi turėti kuo mažiau reikalų, tačiau kartais tokia akistata neišvengiama. Tad kaip reikėtų žinoti?

Nenusiteikti negatyviai

Nepaisant visuomenėje vyraujančių stereotipų susijusių su antstolių profesija, reikia pripažinti, kad remiantis 2016 - 2018 m. gyventojų apklausos duomenimis, pasitikėjimas antstoliais auga. Vyravusios nuomonės kismui įtaką daro reali pagalbos patirtis, kuomet galima atgauti paskolintus pinigus arba įvykdyti kitus teisėtus reikalavimus. Taip pat į antstolius kreiptis skatina ir menkų rezultatų davusi patirtis bendradarbiajant su įvairių teisinių firmų veikla, kurių veiklos metodai yra nereguliuojami. Kylantis pasitikėjimais antstoliais turėtų ne tik sumažinti negatyvų požiūrį, bet taip pat ir padrąsinti žmones ieškoti pagalbos išieškant skolas, arba kitais atvejais – mažinant skolų naštą mažiausiai finansiškai skausmingu būdu. Be to, reikia prisiminti, kad antstoliai nėra sprendimų galią asmens situacijos atžvilgiu turinti, bet vykdančioji institucija, kuri teismo sprendimų ir kitų institucijų nutarimų pagrindu vykdo vykdomuosius dokumentus bei atlieka kitas įstatymiškai numatytas funkcijas. Todėl atvejai, kai teigiama, kad areštuojamas visas žmogaus turtas bei gaunamas atlyginimas, tokiu būdu nepaliekant pragyvenimo šaltinio, tėra mitas. Kiekvienoje situacijoje, priklausomai nuo aplinkybių ir esamo įsiskolinimo priimami skirtingi teismo sprendimai, o teismo įvykdymo užtikrinimo priemonės vykdomos griežtai pagal įstatymus. Tuo tarpu, jeigu kyla abejonė antstolio veiksmų teisėtumu, visuomet galima kreiptis į apylinkės teismą.

Domėtis 

Didžiausios baimės kyla iš nežinojimo arba nepakankamų žinių atitinkamoje srityje. Šiuo atveju, prireikus kreiptis į antstolius ar atvirkščiai – antstoliams susisiekus su jumis, reikėtų kuo detaliau išsiaiškinti situaciją, tolimesnę veiksmų eigą ir galimus sprendimo variantus. Susidūrus su antstoliais – situacijos ignoravimas yra pats prasčiausias pasirinkimas, dėl kurio nemaža dalis gailisi ir nukenčia visomis prasmėmis: tiek finansiškai, tiek laiko bei energijos atžvilgiu. Kiekvienas, į antstolį besikreipiantis asmuo, kuris yra suinteresuotas gauti pagalbą – turi galimybę ją gauti kreipdamasis į kontorą, su kuria bendradarbiauja, tuo tarpu įsiskolinę asmenys, turėtų kreiptis į išieškojimą vykdantį anstolį. Norint gauti daugiau informacijos rūpimais klausimais, tai galima padaryti iš anksto užsiregistravus ir patogiu metu atvykus į kontorą arba telefonu. Nemaža dalis antstolių kontorų teikia konsultacijas ir internetu, pateikus užklausą specialioje formoje. Taip pat, jei visgi patiems prireiktų antstolių paslaugų, juos galite rasti Teisės Vartų svetainėje: https://teisesvartai.lt/antstoliai/

Rodyti iniciatyvą ir bendradarbiauti

Tuo atveju, jeigu antstoliai kreipiasi raštu į asmenį ir informuoja apie pradėtą skolos išieškojimo procesą, labai svarbu jį nuodugniai perskaityti. Labai dažnai skolininkui yra duodamas tam tikras laikotarpis, per kurį jis gali padengti skolą ir taip nenukentėti finansiškai papildomai. Visgi, jeigu antstolio reikalavimų įvykdyti negalite ar turite kitų klausimų – kreipkitės į antstolių kontorą dėl detalesnės informacijos. Dažnu atveju, net ir negalint padengti pilnos sumos, galima susitarti, numatant terminus, per kurią įsipareigojate grąžinti nustatytą sumą teisėtam savininkui.

Tuo tarpu jeigu skolininkas atsisako priimti ar pasirašyti antstolių perduodamus dokumentus ir kitaip vengia bendradarbiauti, antstoliai yra priversti pradėti turto paiešką, išsiaiškinti, ar asmuo turi Lietuvoje veikiančių banko sąskaitų, registruotų transporto priemonių bei nekilnojamo turto. O po to įsiskolinimą ir priverstinai išieškoti. Kitaip tariant, norint kuo greičiau ir su kiek įmanoma mažesnėmis neigiamomis pasekmėmis norint užbaigti skolos grąžinimo procesą, būtina bendradarbiauti ir rodyti suinteresuotumą padengti skolą, kitu atveju – įsiskolinimas augs, o skolos grąžinimo procesas vis tęsis.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt