-1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
AktualijosKulinarinis gidas
2020 Vasario 8d.
3

Mėsos prekyba buvo sustabdyta kilus įtarimams dėl taršos salmonelėmis (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

title

Prekybos tinklas „Maxima“ penktadienį sustabdė prekybą šviežia mėsa ir marinuotais produktais, kilus įtarimams dėl mikrobiologinės taršos salmonelėmis.

„Kilus įtarimams dėl dalies mėsos kokybės, penktadienį sustabdėme šviežios mėsos ir marinuotų produktų prekybą savo tinkle“, – BNS sakė įmonės atstovė Ernesta Dapkienė.

Jos teigimu, apie situaciją informuota Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Tyrimo rezultatai bus žinomi kitą savaitę, tačiau jau šeštadienį prekyboje bus nauja produkcija. 

„Atsiprašome savo klientų dėl šių laikinų nepatogumų ir tikimės kuo greičiau išspręsti susidariusią situaciją“, – sakė E. Dapkienė.

Prekyba stabdoma tik Lietuvoje esančiose tinklo parduotuvėse. Šalyje veikia 247 „Maxima“ parduotuvės.

Pradedamas tyrimas

VMVT atstovė Jurgita Savickaitė BNS sakė, kad tarnyba tyrimą pradėjo dėl įtariamos mikrobiologinės taršos salmonelėmis.

„Iš „Maximos“ atstovų šiandien pusę šešių vakare buvom informuoti, kad įmonei kilo įtarimų, jog galbūt dalis žalios mėsos produkcijos gali būti užteršta mikrobiologiniais mikroorganizmais“, – teigė J. Savickaitė.

„Visų pirma, kreipsimės į prekybos tinklą, prašydami mums suteikti visą turimą informaciją apie atvejį, apie atliktus tyrimus ir gautus rezultatus, taikytus tyrimo metodus, apie gamintojus, produkcijos kiekius“, – sakė J. Savickaitė.

„Toliau bus vykdomas produkcijos atsekamumas, atliekami patikrinimai pas gamintojus, taip pat bus imami mėginiai įtarimams patvirtinti arba paneigti“, – pridūrė ji.

J. Savickaitė teigė, kad preliminarius tyrimo rezultatus tarnyba gali turėti pirmadienį po pietų.

ATNAUJINTA

Patikslintais duomenimis, mikrobiologinė tarša salmonelėmis prekybos tinkle „Maxima“ galėjo kilti dėl konkretaus mėsos tiekėjo, kaip įtariama – „Biovela", kuriai priklauso to paties pavadinimo, o taip pat UM („Utenos mėsos") prekės ženklai. „Biovela" (UAB „Biovela-Utenos mėsa“) save pozicionuoja modernia mėsos perdirbimo įmonių grupe, turinčia „ES reikalavimus atitinkančią modernią skerdyklą, kurioje skerdenų kokybę užtikrina profesionalus sinchroninis gyvulių išpjaustymas bei kompiuterizuotas skerdenų vertinimas; gamyboje įdiegta kokybės savikontrolės sistema (RVASVT), o žaliavos, tarpiniai ir galutiniai produktai kontroliuojami moderniu maisto produktų analizatoriumi „FoodScan".

PAPILDYTA

Komentuoja E. Dapkienė („Maxima“):
 
„Savo prekybos tinkle nuolat atliekame nepriklausomus tyrimus. Atliekant vienus iš tokių savikontrolės tyrimų, buvo rasta mikrobiologinė tarša „Biovelos“ kiaulienos sprandinėje ir kumpyje. Savo klientams tiekiame tik aukštos kokybės produkciją, todėl kilus įtarimams dėl mėsos kokybės, penktadienį sustabdėme šviežios mėsos ir marinuotų produktų prekybą savo tinkle. Apie situaciją informavome Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Šiuo metu tiekimas mūsų parduotuvių tinkle jau atnaujintas. Kadangi neimame produkcijos iš „Biovelos“, kurios produkciją įtariame, paprašėme kitų tiekėjų padidinti kuo įmanoma greičiau savo produkcijos kiekius. Atsiprašome savo klientų dėl nepatogumų, jei kol kas ne visose parduotuvėse gali rasti įprastą šviežios mėsos ir marinuotų pusgaminių asortimentą“.

NAUJAUSIA INFORMACIJA:

Prekybos tinklo mėsinėse patikrinimus atlikę  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai konstatavo, kad informaciją apie galimą produktų mikrobiologinę taršą, t. y. pirmąjį iš trijų laboratorinių tyrimų protokolą, „Maxima“ gavo praėjusios savaitės pradžioje, tačiau savikontrolės priemonių ėmėsi ir atsakingai institucijai privalomą informaciją pateikė tik po kelių dienų, kai įtariamos žaliavos tinkamumo terminai jau buvo pasibaigę.

Patikrinimo metu VMVT taip pat konstatavo, kad „Maxima“ taikoma produktų atsekamumo sistema neužtikrina galimybės susieti konkrečias žaliavos partijas su produkcijos partijomis. Todėl įmonė buvo priversta nutraukti prekybą visa atvėsinta mėsa ir iš jos pagaminta produkcija.

Tikrindami „Biovelą-Utenos mėsą“ mėsos perdirbimo įmonę VMVT inspektoriai vertino ne tik šiuo metu vykdomos gamybos higieną, bet ir per praėjusius 2019 m. metus įmonės atliktų savikontrolės tyrimų duomenis ir „neturi pagrindo imtis papildomų rinkos ribojimo priemonių dėl UAB „Biovela-Utenos mėsa“ tiekiamos produkcijos".

VMVT vartotojams primena, kad gyvūniniai produktai, ypač šviežia mėsa (paukštiena, kiauliena) yra natūraliai palanki terpė patogeniniams mikroorganizmams daugintis, todėl mėsą prieš vartojimą privalu gerai termiškai apdoroti (ne žemesnėje kaip 70 0C temperatūroje), po to, kai buvo tvarkoma mėsa, plauti rankas, peilius, pjaustymo lenteles ir visus kitus tiesioginį santykį su žalia mėsa turėjusius virtuvinius įrankius.

Komentuoja E. Dapkienė („Maxima“):
 
„Atliekant tyrimus, jų rezultatai gaunami per 4-5 dienas. Pirmuosius savikontrolės tyrimus laboratorijai pridavėme sausio 28 dieną. Mėginiai buvo imti iš mėsos cecho Elektrėnuose. Atsakymus gavome vasario 3 dieną, jog viename iš tirtų gaminių yra mikrobiologinė tarša. Apie gautus rezultatus VMVT informuota nebuvo, nes jau buvo priimtas planinis sprendimas vasario 2 dieną cechą uždaryti. Tuo metu užfiksavome, kad mėsa tiems gaminiams buvo atvykusi iš vieno tiekėjo. Dar vieni mėginiai laboratorijai buvo priduoti sausio 29 dieną iš Pilaitėje esančios mėsinės. Rezultatus gavome vasario 4 dieną, o VMVT informavome vasario 5 dieną dėl gauto laboratorijos protokolo apie mikrobiologinę taršą. Kilus įtarimų dėl taršos, mėsinėje buvo atliktas generalinis valymas ir darbo vietų dezinfekcija. Mūsų mėsinėse kasdien, baigus darbo dieną, vyksta įprastinis valymas ir dezinfekcija. Trečia mėginių serija laboratorijai priduota sausio 30 dieną (mėsos galiojimo trukmė – vasario 2 diena ir vasario 6 diena). Tyrimų rezultatus gavome vasario 4 dieną, jie patvirtino įtarimus dėl mikrobiologinės taršos. Tačiau norėdami būti visiškai įsitikinę, laukėme tyrimų rezultatų, kurių mėginiai buvo priduoti sausio 31 dieną (mėsos galiojimas – vasario 5 diena). Jų sulaukėme vasario 7 dienos rytą. Rezultatai dar kartą patvirtino, kad galimai nesaugi yra būtent iš „Biovelos“ gauta mėsa ir marinuoti pusgaminiai. Matydami pasikartojančius tyrimų rezultatus dėl nesaugios mėsos, ėmėmės griežtesnių priemonių, nei rekomenduoja VMVT. Vasario 7 dieną nedelsiant iš parduotuvių prevenciškai pašalinome visą šviežią mėsą ir jos pusgaminius, dėl galimos kryžminės taršos valėme ir dezinfekavome savo parduotuves ir mėsos cechus“.

Komentarai

3
Komentuoti
Va taip2020-02-08
Atsiprašo klientų ir skelbia 40 proc.akciją žvakėms
ant2020-02-08
ketvirtadieni nupirkau2kg.farso,tai kur man dabar dieti.nesu atgal iparduotuve gal priims/
akmens amžius2020-02-08
o tai mėsa netikrinama kol nekyla įtarimas?
traffix.lt