16 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
EismasTransportas
2020 Sausio 31d.
1

Avaringiausia – Naujoji g., nesaugiausia – kelyje Antakalnis-Jieznas-Alytus-Merkinė

titleNuotraukų galerijaAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus apskrityje eismo įvykiuose 2020 m. jau buvo sužeista 13 asmenų ir vienas žuvo: Alytaus rajone sužeisti 4 asmenys, Varėnos rajone žuvo moteris ir sužeisti 5 asmenys.

Sausio 10 dieną Alytaus mieste pirmąkart buvo pradėti naudoti lazeriniai mobilieji greičio matavimo prietaisai.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai keliuose greitį matuoja trimis gautais prietaisais, kurie fiksuoja ir artėjančių, ir tolstančių transporto priemonių greitį dienos ir nakties metu. Lazeriniai greičio matuokliai yra mobilūs (kilnojami), todėl pareigūnai juos naudoja avaringiausiuose ir problematiškiausiuose kelio ruožuose visoje apskrityje.

Vadovaujantis 2019 m. eismo įvykių keliuose atlikta statistika buvo nustatytos avaringiausios Alytaus apskrities miestų gatvės ir kelio ruožai, kuriuose praėjusiais metais įvyko daugiausia avarijų arba techninių įvykių (lentelė pridedama). Nurodytose gatvėse ir kelio ruožuose bus reguliariai matuojamas greitis, pareigūnai skirs daugiau dėmesio eismo saugumui šiose vietovėse.

Alytaus mieste Naujojoje g. buvo užregistruoti 59 eismo įvykiai, Likiškėlių g. − 19 eismo įvykių, Santaikos g. − 14. Nustatyta, kad 2019 m. net 66 eismo įvykiai, (neįskaitant eismo įvykių su partrenktais laukiniais žvėrimis) fiksuoti kelyje Antakalnis-Jieznas-Alytus-Merkinė, 47 kelyje Naujieji Valkininkai-Daugai-Alytus ir 34 kelyje Alytus-Simnas-Kalvarija.

Lyginant pastarųjų trijų metų statistiką 2017–2019 m., pastebimas mažesnis eismo įvykių metu sužalotų asmenų skaičius ir ženkliai sumažėjęs žuvusiųjų skaičius. 2017 m. Alytaus apskrityje žuvo 20 asmenų, o 2019 m. – septyni. Tačiau pačių eismo įvykių keliuose skaičius kinta nežymiai. Todėl labai aktualu yra skirti daugiau dėmesio eismo saugumo temai: vairuotojų atsakomybei, atšvaitų dėvėjimui, pėsčiųjų elgesiui ir saugiam vairavimui.

Alytaus apskr. VPK pareigūnai nuolat organizuoja prevencines priemones, reidus, akcijas, kuriomis siekia atkreipti eismo dalyvių dėmesį, skatinti atsakingą elgesį ir toleranciją keliuose ir gatvėse. Būkime atsakingi. Saugokimės ir saugokim kitus!

Alytaus apskr. VPK informacija

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
vairuotojas2020-02-01
Sutvarkykit kelius tvarkingai tai ir nebus eismo ivykiu.Nuo kaniuku viaduko vaziuojant link Merkines,pakeles apaugusios krumais,kiek ten vairuotoju automobilius sudauze del išbegusiu i kelia zveriu.Iškirskit krumus 10metru nu kelkrašciu ir tikrai bus geresnis matomumas ir eismo ivykiu bus maziau.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė