15 c Alytus
Antradienis, Liepos 14d.
VideoreportažaiDzūkijaĮdomuAktualijos
2020 Sausio 28d.
1

Kvietimai į kariuomenę – ir artėjant brandos egzaminams (VIDEOREPORTAŽAS)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Krašto apsaugos ministerija paskelbė 2020 metų šauktinių sąrašą. Šiemet  nuspręsta pajauninti šauktinių amžių. Dabar į privalomą tarnybą gali būti pakviesti vos pilnametystės sulaukę jaunuoliai nuo 18 iki 23 metų.

Paviešinus šauktinių sąrašus paaiškėjo, kad šaukimus gavo ir mokyklose besimokantys abiturientai. Sunerimę jaunuoliai užgulė Alytaus regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyrių.

„Pradžioje buvo nesklandumų, mat nebuvo laiku gauti moksleivių registro duomenys. Šiuo metu duomenys atnaujinti ir moksleiviams, kurie patekę į tą sąrašą nereikia nieko daryti, nereikia jokių pažymų pristatyti automatiškai šiais metais atidedama tarnyba. Aišku, tuo atveju, jeigu baigęs mokyklą karo prievolininkas niekur nesimoko ir norėtų atlikti privalomąja pradinę karo tarybą turi kreiptis į Alytaus regioninio karo prievolės komplektavimo skyrių (Jotvingių g. 3, Alytus) ir savanoriškumo principu atlikti tarnybą. Tokiu atveju jis gautų 30 proc. didesnį atlygį, galėtų pasirinkti tarnybos vietą ir laiką. Šių metų sąrašuose ir studentai. Tie, kas studijų metu nenori atlikti tarnybos – nebus verčiami, tarnyba bus atidedama, kol studentas baigs mokslus",- sakė Alytaus regioninio karo prievolės komplektavimo skyriaus vyresnysis verbuotojas kpt. Rytis Janulevičius.

„Jauninti“ šauktinių sąrašus nuspręsta dėl to, kad vyresni šaukiamieji teikdavo daug prašymų atidėti tarnybą, dalis aštuoniolikmečių po mokyklos baigimo emigruodavo į Vakarus, o po to sulaukdavo kvietimo atlikti privalomą karo tarnybą gimtinėje. Tokie atvejai svarstomi individualiai ir tarnyba gali būti atidėta.

Kalbinti į šauktinių sąrašą patekę trys Jotvingių gimnazistai aiškino, kad jie karo prievolę atliks, tačiau tarp draugų yra ir tokių, kurie savo ateitį sieja su darbu užsienyje, todėl priverstinė tarnyba Lietuvos kariuomenėje gali sujaukti jaunuolių planus. Tie, kas pateko tarp beveik keturių tūkstančių šauktinių, turi kelis būdus, kaip atlikti tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

„Yra alternatyvūs būdai, kaip galima atlikti privalomąja karinę tarnybą: savanoriškose krašto apsaugos  pajėgose nuo 18 iki 55 metų, galima stoti į Lietuvos karo akademiją (18-25 m.) arba dalyvauti jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose (18-32 m.)", - mūsų portalo skaitytojus informavo Alytaus regioninio karo prievolės komplektavimo skyriaus vyresnysis verbuotojas Romas Ramanauskas.

Iš viso 9-ių mėnesių tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose pradės 3 tūkst. 828 karo prievolininkai. Sąrašai sudaryti atsitiktine tvarka, remiantis kompiuterių programa. Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba atnaujinta 2015 metų pavasarį, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje.

Alytausgidas.lt portalo žiniomis, į naujuosius šauktinių sąrašus pateko nemažai pasiekusių jaunųjų sportininkų, taip išgarsėti spėjusių scenos atstovų. Daugelis jų yra studentai, todėl į armiją nereiks, o tiems, kam studijos pastaruoju metu nėra pakeliui, teks pasirinkti.


Naujausios žinios

Komentarai

1
Komentuoti
Idomiai čia2020-02-03
Kur tuos šaukimus siunčia? Kokiu būdu įteikia?Ar emailu ,ar paštu,ar sms į tel
? Pvz.vaikinas gyvena tam pačiam bute 20metų ,tas pats tel.nr.apie 5 m..Iš policijos sužinojo,kad yra ieškomas dėl armijos.Hmmm...Įdomi situacija ,nuėjus į" komiariatą",skyrė baudą...Tai ar čia normalu? Į diskusiją jie nesileidžia.Ir niekur nebuvo parašyta,perspėta,kad vaikinai domėtųsi šauktinių sąrašu.
traffix.lt