18 c Alytus
Antradienis, Liepos 14d.
VerslasAktualijos
2020 Sausio 24d.
3

Geros žinios rajono ūkininkams – gauti naujausi užsienyje atliktų tyrimų rezultatai

titleKitą savaitę planuojama kviesti ūkininkus į susitikimąARS nuotr.

Alytaus rajono ūkininkų rūpesčiai dėl praėjusių metų padangų perdirbimo įmonėje Alytaus mieste kilusio gaisro mažėja. Dar gruodžio mėnesį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) rekomendavo skersti gyvulius dėl piene rasto dioksino, tačiau ūkininkai nesutiko, reikalavo papildomų tyrimų. Savivaldybės iniciatyva atlikti dar vieni nepriklausomi tyrimai užsienio laboratorijoje – rezultatai jau pasiekė savivaldybę.

Pieno mėginius dėl dioksinų, furanų ir polichlorintųjų bifenilų (PCB) nustatymo paėmė įmonė UAB „Sekargas Hamilton“, su kuria savivaldybė pasirašė sutartį. Iš viso buvo tiriama 17 ūkių. Imant mėginius, dalyvavo įmonės UAB „Sekargas Hamilton“ inspektoriai, VMVT, rajono savivaldybės administracijos atstovai.

„Rezultatai – džiuginantys, jeigu VMVT pagal jų tyrimus siūlė skersti daugiau kaip 150 karvių, pagal naujausio tyrimo rezultatus mes siūlysime utilizuoti vos 10. Tai bus žmogaus sprendimas, tačiau kai kur tirta jau keturis kartus ir rezultatai – aiškūs. Akivaizdu, jog dioksinų pasišalinimas vyksta greičiau nei galėjo tikėtis specialistai“, – sakė Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Kitą savaitę planuojama kviesti ūkininkus į susitikimą, aptarti rezultatus ir tolesnius veiksmus.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 


Komentarai

3
Komentuoti
abc2020-01-27
poxui mum tie ukininkai
ALGIS2020-01-25
o kaip su zmonem
Kad ir nemėgstu.2020-01-25
Bet reikia pripažinti, kad meras už ūkininkus atstovėjo.
traffix.lt