-1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Kulinarinis gidas
2020 Sausio 24d.
1

Ką gerti mėgsta lietuviai? (TYRIMO DUOMENYS)

titleAsociatyvi nuotraukaAlytausgidas.lt nuotr.

Lietuvos gyventojai kasdien labiau linksta prie kavos nei prie arbatos. Daugiau nei pusė šalies gyventojų kiekvieną dieną renkasi kavą, tuo tarpu geriančių kasdien arbatą yra dešimtadaliu mažiau, rodo tyrimas. 

Pastebima, kad per metus arbatos kaip kasdienio gėrimo populiarumas sumažėjo 6 proc. punktais.

Teigiama, kad, kavos mylėtojai prie savo gėrimo yra prisirišę labiau: geriantys kavą, šį gėrimą renkasi kasdien arba beveik kasdien. 
Tarp arbatos gerbėjų nemaža dalis yra tokių, kurie arbatą geria rečiau – kelis kartus per savaitę. 

Kavos nevartojančių žmonių yra daugiau nei nevartojančių arbatos – 15 proc. 
Žmonių, kurie pasisako visai negeriantys arbatos yra triskart mažiau.

Trečias populiariausias gėrimas Lietuvoje yra stalo arba mineralinis vanduo buteliuose. Bent kartą per savaitę tokio vandens atsigeria beveik du trečdaliai gyventojų (62 proc.). Nedaug vandeniui buteliuose nusileidžia pienas. Jį bent sykį per savaitę vartoja daugiau nei pusė gyventojų. 

Stiprėjant mitybos tendencijoms, kai dalis gyventojų atsisako tam tikros grupės –  pvz. laktozės turinčių produktų, tačiau tyrimas nerodo, kad pieno nevartojančių daugėja.

Trejų metų duomenimis, tokių žmonių kiekis svyruoja apie 14 proc. Kasdien pieną geria beveik penktadalis apklaustųjų.
Sultis ir saldžius gėrimus bei gaiviuosius gėrimus beveik kasdien geria apie 10 proc. vartotojų. 

Per pastaruosius dvejus metus gerokai padaugėjo tirpių kavos gėrimų vartotojų.  Kavos gėrimus iš pakelių –  du viename ar tris viename – pradėjo rinktis kone dukart daugiau vartotojų: 2017 metais tokių buvo apie dešimtadalį, o pernai jau penktadalis juos gerdavo bent kartą per savaitę.

Vyrai ir moterys gėrimus renkasi šiek tiek skirtingai. 

Moterys labiausiai mėgsta kavą, ją renkasi ir vyrai –  tačiau dešimtadaliu mažiau. 

Mineralinis bei stalo vanduo buteliuose, gaivieji gėrimai, gira, šalta arbata ir sportiniai ar energiniai gėrimai –  kategorijos, kuriose pagal vartojimą pirmauja vyrai. Pvz., gaiviuosius gėrimus per savaitę geria kas penkta moteris, bet – kas trečias vyras. 

Kakava, gira, šalta arbata bei sportiniai gėrimai –  nėra kasdienio vartojimo gėrimai, juos bent sykį per savaitę vartoja mažiau kaip penktadalis apklaustųjų. 

Alkoholio vyrai vartoja žymiai dažniau ir įvairesnių kategorijų negu moterys. Moterys tik šampano ir balto vyno kategorijoje nežymiai lenkia vyrus pagal vartojimą. Visur kitur alkoholio gerokai dažniau vartoja vyrai: pvz. populiariausią šalyje alkoholinį gėrimą alų vartoja beveik du trečdaliai vyrų  ir apie penktadalis moterų. 

Raudono vyno bent kartą per mėnesį ragauja 18 proc. gyventojų (beveik penktadalis vyrų ir 17 proc. moterų). 

Per dvejus pastaruosius tyrimo metus beveik padvigubėjo nealkoholinio alaus vartotojų grupė, kurioje dominuoja vyrai. 2017 m. nealkoholinio alaus vartotojų buvo 14 proc., o 2019 metais –  jau 26 procentai. 

Tyrimą atliko „Kantrar“, remdamasis „Kantar Atlas™“ sistema, kuri analizuoja įvairius žmonių pirkimo ir vartojimo įpročius bei nuostatas. Tyrimą sudarė klausimai apie daugiau nei 90 produktų grupių vartojimą, prekės ženklų žinomumą ir polinkį rinktis tam tikrus dalykus. Klausimai apėmė respondentų požiūrį į prekes ar paslaugas, reklamą žiniasklaidoje, laisvalaikį, vertybines nuostatas. Buvo apklausti 1 tūkst. 799 Lietuvos gyventojai nuo 15 iki 74 m. amžiaus.


Komentarai

1
Komentuoti
ALGIS2020-01-24
Dar niekas neisrado geresnio gerimo kaip dzukijos misku dvigubo varymo skystos duonos gerimas .Ji vertina ir prezidentai ir visi klerkai
traffix.lt