18 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
ĮdomuVerslasAktualijos
2020 Sausio 23d.
0

Naujiena rūkantiems: nuo pavasario Lietuvoje – mėtinių cigarečių draudimas

title

Mėtinių cigarečių draudimas turėtų įsigalioti šį pavasarį. Šis sprendimas – vėliausias iš Europos sąjungos peržiūrėtos ir taikyti pradėtos Tabako gaminių direktyvos.

Pagal direktyvą Lietuvoje jau buvo pakeista rūkalų pakuotė, atsirado įspėjimai apie pavojų sveikatai, sugriežtinta reklama, taip pat įgyvendintas kvapiųjų medžiagų naudojimo draudimas, o tabako gaminių su mentoliu uždraudimas suplanuotas nuo 2020 m. gegužės 20 d

Nacionalinės tabako gamintojų asociacija (NTGA), Lietuvoje jungianti „British American Tobacco“ ir „Japan Tobacco international“ koncernus, teigia, kad su mėtinėmis cigaretėmis iš rinkos dings 20 proc. tabako gaminių.

Kas ir kaip pakeis rūkalų su mentolu paklausą Lietuvoje?

Asociacijos vadovas Arnas Neverauskas mato galimus scenarijus. Pirmas – dvidešimt procentų Lietuvos tabako rinkos, kuri rūko mėtines cigaretes, nusprendžia mesti rūkyti... Antras scenarijus – žmonės pereina prie beskonių cigarečių.

„Realesnis, bet turbūt irgi mažai tikėtinas scenarijus“, - spėja NTGA vadovas. Pasak jo, trečias, realesnis scenarijus, kad atsiradusią skylę rinkoje užpildys kaimynai, pvz.: baltarusiai (Lietuvos muitinės duomenimis, apie 80 procentų nelegalios rinkos sudaro Baltarusijoje pagaminti gaminiai). Galimas scenarijus, kad vartotojai mėtinėmis cigaretėmis apsirūpins užsienyje. Neatmetama ir tai, kad bus pereita prie legalių alternatyvų – elektroninių cigarečių ir kitų alternatyvų, kol skoniai dar neuždrausti. 

Pasauliniais tyrimais buvo nustatyta, kad mėtines cigaretes rūko daugiau nei 20 proc. (JAV – daugiau nei 30 proc.), o tokius rūkalus Europoje besirenkančiųjų tarpe insultus patyrė 3,4 proc. (tarp ne mėtines cigaretes rūkančių – 2,7 proc.).
 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje