0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
Švietimas
2020 Sausio 2d.
0

Su naujais metais – geros naujienos dirbantiems darželiuose ir mokyklose

titleAlytaus Piliakalnio progimnazijos mokinės Ugnės Chuch piešinys

Nuo sausio bendrojo ugdymo mokyklose ir darželiuose lengvėja privalomai saugotinų dokumentų našta. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad nuo sausio 1 d. įsigaliojęs naujas įsakymas, kuriuo patvirtinta švietimo įstaigų veiklos dokumentų saugojimo terminų rodyklė, privalomai saugotinų dokumentų sumažina daugiau nei per pusę.

Ugdymo proceso dokumentaciją sudarė 126 saugotini dokumentai mokyklose ir 182 dokumentai darželiuose. Nuo sausio 1 d. liko 33 pagrindiniai privalomai saugoti dokumentai, susiję su ugdymu – dienynai, švietimo pagalbos specialistų, socialinės paramos mokiniams organizavimo dokumentai, neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimų apskaitos žurnalas ir pan.

Naujuoju įstatymu keliolikai dokumentų sumažintas saugojimo terminas. Valstybės, savivaldybės įsakymus, kitus teisės aktus reikės saugoti 5 metus, o ne 10, kaip yra dabar. Direktoriaus įsakymus mokinių klausimais – 10 metų, užuot juos saugojus 50 metų, mokinių mokymosi pasiekimų suvestines – 50 metų vietoj 75 ir kt. 

Auga atlyginimai mokytojams, darželių auklėtojams, švietimo pagalbos specialistams, mokyklų bibliotekininkams, kitiems pedagogams. Didėja ir mokyklos skiriama valstybės dotacija bendrajam ugdymui: 2020 m. vienam mokiniui vidutiniškai skiriama 1 tūkst. 690 Eur (2019 m. buvo 1 tūkst. 500 Eur).

Nuo 2020 m. sausio 1 d. vidutiniškai 10 procentų didėja mokyklų bibliotekininkų atlyginimai.

Bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo ir profesinio mokymo mokytojų pareiginė alga nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bus vidutiniškai 10 proc. didesnė nei 2019 m.

Atlyginimų augimas nuo rugsėjo 1 d. numatytas ir dėstytojams bei mokslininkams. 

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. susilygins pedagogų, dirbančių pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, ir bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimai. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams jie bus daugiau kaip 30 proc. didesni, negu yra dabar.

Preliminariais skaičiavimais, algos ikimokyklinio ugdymo  pedagogams vidutiniškai didės apie 300 Eur į rankas (apie 500 Eur iki mokesčių).

Specialiųjų pedagogų atlyginimai didėja vidutiniškai 6,4 proc., psichologų ir socialinių pedagogų – beveik 4 proc. Darbo užmokestis išaugs dėl to, kad nuo sausio panaikinus dabar jiems taikomus pareiginių algų koeficientų intervalus, bus palikti tik maksimalūs koeficientai.

Mokyklų vadovų atlyginimai bus vidutiniškai 1,73 proc. didesni nei 2019 m., o atsižvelgus į tai, kad šiemet pakeisti tarnybinių atlyginimų koeficientai, bendras padidėjimas, palyginti su atlyginimais, gautais iki šių metų rugsėjo, sudarys vidutiniškai 5,5 proc.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt