2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Gruodžio 23d.
0

„Tarpšventinis žygis“: pėsčiomis po miškus su augintiniais, bet be vaišių žvėreliams

title

„Olita-Orany“ kviečia antrąją Kalėdų dieną smagiai praleisti gamtoje. Tradicinio kalėdinio žygio  maršrutas šįkart aplenks krūmynus, išvartas, raguvas, upelius, pelkes ar brūzgynus. Visiškas šventinis popsas, skirtas visiems, norintiems bent kelias valandas praleisti aktyviai. Pernai ir užpernai toks žygis buvo baltas ir šaltas, nes žiema dovanojo sniego. Šįkart kvepia pavasariu, bet tai irgi labai gerai. Žvėreliams valgomų lauktuvių nenešime.

Pasikliaujame gamtos fotografu Mariumi Čepuliu, kuris rašo:  „Ar reikia šiuo metu šerti žvėris? Jokiu būdu - maisto yra apsčiai. Išvis reikia pamiršti apie žvėrių maitinimą, nebent vėl turėsime žiemas su daugiau nei pusmetriu sniego. Ir labai prašau iš mokyklų programų išmesti tą sovietinį reliktą – eglučių puošimą daržovėmis žvėreliams“. M.Čepulis mano, kad tai nėra jokia edukacija, nepadeda skiepyti vaikams meilės gyvūnams, o tik parodo iškreiptą gamtosaugos supratimą, kad žmogus yra svieto gelbėtojas ir turi visais rūpintis. Žmogus visų pirma tegu savimi pasirūpina, susirenka šiukšles – visiškai jam pritariame. Toks ir šventinis palinkėjimas – saugokime gamtą ne vienkartiniais „darom“, o kasdien. 

Žygio pradžia – prie kalėdinės eglutės Rotušės aikštėje, gruodžio 26 diena 11.30 val. Pėsčiomis vaikščiosime Alytaus šile ir Vidzgirio botaniniame draustinyje.
Nužingsniuosime apie 10 - 15 km (galima eiti dalį žygio), užkandžiai (sau ir draugui) bei karštas gėrimas – atsineštiniai.
Kviečiame eiti su augintiniais (socializuotais).
Daugiau informacijos ir maršrutas – https://www.facebook.com/oo.projektas/
Žygį iš dalies finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt