2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
VideoreportažaiŠvietimas
2019 Gruodžio 20d.
11

Likiškėlių progimnazija surengė masines eitynes ir piketą „Išsaugokime mokyklą“, tai parėmė ir daugiau švietimo įstaigų

titleNuotraukų galerija

Kaip ir planavo iš anksto, Likiškėlių progimnazija surengė masines eitynes iki Rotušės aikštės, o čia, prieš pat Alytaus miesto savivaldybės pastatą, surengė piketą „Išsaugokime mokyklą“.

Priešais Rotušės langus mirgėjo dešimtys plakatų.

„Mes norime gyventi be nerimo“, „Negriaukite mokyklos, tai mūsų antrieji namai“, „Šalin rankas nuo mokyklos“, „Neatimkit iš 377 vaikų mokyklos“, - šias ir dar daugiau žinučių valdininkams demonstravo Likiškėlių progimnazijos mokiniai, kuriuos lydėjo tėvai ir kiti artimieji.

Aikštėje taip pat buvo kitų nežinioje esančių miesto mokyklų atstovai. „Išsaugokime „Sakalėlį“, „Už mūsų vaikus, už ateitį „Sakalėlyje“, - tokius ir kitus plakatus laikė „Sakalėlio“ mokyklos atstovai.

Alytaus miesto savivaldybės švietimo tinklo pertvarkos siūlymai laukiami iki 2020 m. sausio 2 d. Atsižvelgus į juos, o taip pat į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir kitų ekspertų bus parengtas tarybos sprendimo projektas ir koreguojama savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrojo plano ir jo priedų projektas. Iš pradžių jį svarstys miesto savivaldybės tarybos komitetai.

Ekspertai, atlikę švietimo tinklo situacijos analizę nustatė, kad patalpų, skirtų mokykloms, Alytaus mieste yra per daug, o darželiams galėtų būti skirta daugiau. Tai patvirtino ir visi nepriklausomų institutų, tokių kaip Laisvosios rinkos institutas ir pan., kasmet atliekami savivaldybių vertinimai. 

Dalis švietimo bendruomenės Alytuje nesutinka savivaldybės samdytų ekspertų siūlymams, kad buvusių darželių pastatuose įsikūrę „Drevinuko“ ir „Sakalėlio“ mokyklos sugrįžtų į Vidzgirio mokyklos dar nepilnai neužimtas patalpas, iš kurių į darželius ir buvo ankščiau atkeltos. 

Ekspertų siūlymais taip pat neapsidžiaugė uždaryti rekomenduota Jaunimo ir suaugusiųjų mokykla, kurios jaunimo klases siūloma perkelti Panemunės mokyklai nereikalingas patalpas. 

Ekstremaliausias ekspertų patarimas buvo griauti Likiškėlių mokyklą. Ji yra naujausia, tačiau vienintelė nerenovuota miesto mokykla, kurios atnaujinimas būtų brangesnis nei naujos, gerokai ekonomiškesnės pastatymas.  

PAPILDYTA

Piketuotojus pasitiko Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė, susirinkusius išklausyti, jiems atsakyti teko ir savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Vytuoliui Valūnui. 

 

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

11
Komentuoti
Logiška2020-01-01
Jei mokinių mieste sumažėjo per pusę, tai logiška, kad bent ketvirtadalį mokyklų reikia panaikinti. Ir kuo greičiau tas atsitiks, tuo geriau bus miestui.
Nnn2019-12-27
Žiopliai ir idijotai siltu kedziu laizytojai tik raso tokius komentarus kad griauti mokykla. Jus pacius visus reikia nugriaiti is tu postu kuriuose sedite. Pagalvokite ka patys snekate ziopliai jus ziopliai
Griauti ir kuo greiciau2019-12-23
Griauti ir kuo greiciau
wwww2019-12-23
gaila kai vaikai itraukiami i toki nesvaru zaidima, sie pedagogai neverti vadintis pedagogais jie tik rupinasi savo kiedemis
Verdiktas2019-12-21
Aisku apjungti mokyklas butina. O tai primetyta kazkokiu kamurkiu visais pakampiais, kiek kainuoja islaikymas, algu nera is ko kelti. Mokykla turi buti normali, virs tukstancio vaiku, nepatinka - tegu tevai moko namuose, juk iteisino nuo rugsejo 1d.
Nervas2019-12-20
O jus visi pasidomekit i kura mokykla vaikus nori perkelt ir išstidijuokit maršruta kokiassangryžas reikes vaikams pereiti ir pagalvokite ar patys leistumet toky keliaeiti savo vaikui nei salia esanti ir veikianti mokykla
Neklaidinkite2019-12-20
Gerb. žurnalistai, neklaidinkite visuomenės dėl Likiškėlių progimnazijos renovacijos ir naujos mokyklos statybos kainų, FINDEP skaičiavimai yra niekiniai. Tokios pačios mokyklos pilna renovacija Kaune kainavo apie 1 milijoną, o FINDEP priskaičiavo beveik 5 milijonus?!! Iš kur tokios sumos, jei progimnazijoj jau pakeisti langai, suremontuotas stogas? Paskaitykite straipsnį
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/alytuje-siuloma-ne-renovuoti-o-nugriauti-30-metu-senumo-mokykla-bukle-kritine-56-1248510
Abejonių kelia ir naujos mokyklos statybos kaina.
Manau, kad taip norima sunaikinti vienintelę Likiškėlių mikrorajono mokyklą.
liau liau2019-12-20
pražygiavo egoistai, visi turi sumokėti, kad kažkas turėtų mokykla ant kiemo..., tuoj skųsis ,kad toje mokykloje šalta, sienos byra, vamzdiniai bėga..
Mars2019-12-20
...Ir nereik mokyklu ant kiekvieno kiemo...vaikscioti sveika-nueisit kilometra kita tai sveikesni busite islepe mazieji ir didieji vaikai.
Tiesa ta2019-12-20
Is darzeliu mokinius i tikras mokyklas! o perteklines tikrai reik naikinti.Taskas!
Pilietis2019-12-20
Jūs ne pastatų žiūrėkite, o mokymo kokybės.
traffix.lt