18 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 14d.
Sveikata
2019 Gruodžio 17d.
0

Dzūkijos sostinės sveikatos įstaigų reitingo viršuje – klinika Jaunimo g. ir centras I Alytuje (ATNAUJINTA)

titleLabai gerai įvertintų Dzūkijos sostinės sveikatos įstaigų grupėje įsitaisęs Pirmame Alytuje veikiantis (nuotraukoje) miesto savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) ir Jaunimo g. įsikūręs „MediCA klinika“ filialasAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus mieste nėra puikiai paslaugas vykdančių, tačiau turime labai gerai veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų. Tokius rezultatus skelbia Valstybinė ligonių kasa (VLK).

Gerų darbo rezultatų (GDR) reitinge vertinamos 409 valstybinės ir privačios gydymo įstaigos, turinčios sutartis su ligonių kasomis, t. y. viešosios ar privačios gydymo įstaigos – poliklinikos, šeimos centrai, šeimos gydytojų kabinetai. Reitingas sudarytas pagal 16 rodiklių, kurių 14 savo darbu kuria šeimos gydytojo komandos, 1 – pirminės odontologinės pagalbos ir dar 1 – pirminės psichikos sveikatos priežiūros rezultatai.

Prie labai gerai įvertintų Alytaus miesto sveikatos įstaigų reitinge randame Jaunimo gatvėje veikiančią „MediCA kliniką“ ir Jiezno g. Pirmame Alytuje įsikūrusį Alytaus miesto savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC), pastarosios įstaigos įvertintos 2-iem žvaigždutėmis (po 19 balų). 

1 žvaigždutės (gerai veiklą vykdančių) įvertinimas atiteko 3-ims įstaigoms: Simno g. įsikūrusiai „Pagalba ligoniui“ (16 balų), Alytaus poliklinikai ir Naujojoje g. veikiančiai „MediCA klinikai“ (po 15 balų).

Patenkinamai įvertintų Alytaus mieste šiuo metu nėra, o rajone taip reitinguojamas Alytaus r. savivaldybės PSPC (po 10 balų). Gerai įvertintos UAB „Disolis“ šeimos klinikos Dauguose paslaugos (po 12 balų). Labai gerai ar puikiai reitinge įvertintų įstaigų Alytaus rajone šiuo metu nėra.

Prasčiausiai Lietuvoje pagal reitingą vertinamos trys savivaldybėse veikiančios įstaigos – Eišiškių (Šalčininkų r.) asmens sveikatos priežiūros centras, Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centras ir Lazdijų pirminės sveikatos priežiūros centras.
 
Nuo šiol  medikai turės galimybę reitinge matyti savo individualų rezultatą, siekiant nustatytų kokybės rodiklių. Nuo darbo rezultatų, kurie ir sudaro reitingo vertinimą, priklauso ir įstaigoms skiriamas finansavimas. Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) įstaigoms papildomai mokami priedai už gerus darbo rezultatus bei skatinamieji priedai už tam tikrų paslaugų atlikimą, o pirminės sveikatos priežiūros įstaigų pajamų struktūroje apmokėjimas už gerus darbo rezultatus sudaro beveik 13 procentų.

Kokybiškiai, intensyviai dirbančioms gydymo įstaigoms skatinti šiemet iš PSDF skiriama 35,1 mln. eurų.

Naujausio Europos Komisijos tyrimo duomenimis, Lietuva yra sąrašo pabaigoje. 

Gerų darbo rezultatų (GDR) rodikliai

Gerų šeimos gydytojo komandos darbo rezultatų rodikliai
1. Vaikų profilaktinių tikrinimų intensyvumas.
2. Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programos vykdymas.
3. Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio programos vykdymas.
4. Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos vykdymas.
5. Sergančiųjų arterine hipertenzija hospitalizacijos dažnis.
6. Sergančiųjų cukriniu diabetu hospitalizacijos dažnis.
7. Sergančiųjų bronchine astma hospitalizacijos dažnis.
8. Sergančiųjų pneumonija hospitalizacijos dažnis.
9. Sergančiųjų staziniu širdies nepakankamumu hospitalizacijos dažnis.
10. Sergančiųjų ausų, nosies, gerklės infekcijomis hospitalizacijos dažnis.
11. Sergančiųjų pielonefritu hospitalizacijos dažnis.
12. Vyresnių nei 65 metų asmenų skiepijimas gripo vakcina.
13. Sergančiųjų 2 tipo cukriniu diabetu glikozilinto hemoglobino efektyvi kontrolė.
14. Racionalus antimikrobinių vaistų skyrimas vaikams:
•    siauro spektro antimikrobinių vaistų (fenoksimetilpenicilino) skyrimo dažnis;
•    bendras antimikrobinių vaistų skyrimo dažnis.
Gerų pirminės odontologinės asmens sveikatos priežiūros rezultatų rodiklis
15.  Vaikų dantų profilaktinių tikrinimų intensyvumas.
Gerų pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros rezultatų rodiklis
16.  Sergančiųjų šizofrenija hospitalizacijos dažnis.

Įstaigoms Lietuvoje už gerus darbo rezultatus mokama pagal šiuos rodiklius:

•    vaikų priežiūros intensyvumą (vertinama, ar prisirašiusieji kreipiasi į šeimos gydytoją ar pediatrą bent kartą per metus dėl profilaktinio sveikatos patikrinimo);
•    prevencinių programų vykdymą (atsižvelgiama į gimdos kaklelio, krūties, storosios žarnos vėžio prevencinių programų vykdymo rezultatus);
•    sergančiųjų lėtinėmis ligomis priežiūrą (analizuojama, kaip dažnai pacientai, sergantys lėtinėmis ligomis (arterine hipertenzija, cukriniu diabetu, bronchine astma, pneumonija ir kt. ligomis) yra gydomi ligoninėse;
•    labai svarbaus tyrimo atlikimą vaikams, kuris padeda išsiaiškinti, ar būtinas gydymas antibiotikais, už vyresnių nei 65 metų žmonių skiepijimą nuo gripo

Visus naujausius GDR duomenis rasite ČIA.

ATNAUJINTA 

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo VLK, taip pat Alytaus mieste veikianti „Medea“ klinika reitinge nėra minima, mat su teritorine ligonių kasa neturi sutarties teikti pirminio lygio paslaugas, kokios ir yra pateikiamos GDR reitinge.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose