14 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 7d.
Sportas
2019 Gruodžio 6d.
3

Senjorai pagerbė istorinę Alytaus sporto „meką“, meras praturtino žinias apie uošvę (NUOTRAUKOS. SĄRAŠAS)

titleNuotraukų galerija

Alytaus sporto senjorai, susirinkę į metų sambūrį, prisiminė savo auksinių ir kitokių spalvų medaliais įamžintas dienas, tačiau ir savo pirmąją mokyklą, šiemet 65-mečio sulaukusią sporto „meką“ dabartinėje Anzelmo Matučio gatvėje.

Į bendrą nuotrauką prie užrašo „Organizuoto Alytaus sporto jubiliejus“ stojo ankstesnieji jos direktoriai Adomas Andrušaitis, Juozas Budrys, Zenonas Gramackas, Algimantas Grauželis, Antanas Makštutis, Kastytis Pavilonis, prie jų prisijungė mokyklos tradicijas tęsiančio sporto ir rekreacijos centro (SRC) vadovas Tomas Stupuris, kuris sporto mokyklos 65-mečio medaliais taip pat buvo apdovanojo buvusius pavaduotojus Julijoną Jankauską, Romą Kasparavičių ir Remigijų Klimavičių bei ilgamečius trenerius – Ireną Špiegienę ir Eleną Žilinskienę (krepšinis), Remigijų ir jo sūnų Robertą Klimavičius (futbolas), Romą Baltrukevičių ir J. Jankauską (tinklinis), Šarūną Miliauską, Arūną Valionį ir Zenoną Vencevičių (imtynės), Joną Baltrušaitį, Kęstutį Giedraitį, Arūną Klebauską ir Žibutę Jankauskaitę (lengvoji atletika), Viktorą Janavičių ir Kęstutį Margevičių (plaukimas), Liliją Bernatavičienę (sportinai šokiai), Rasą Lugauskienę (rankinis), Česlovą Pavilonį (šaudymo sportas), Tadą Statkevičių (sunkioji atletika), Vytautą Tamulionį (orientavimosi sportas) ir Artūrą Vainikonį (vandensvydis).

„... Čia sėdi ir mano uošvė, nors aš niekada nežinojau, kad ji buvo sportininkė...“, - originaliai į susirinkusiuosius kreipėsi Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, senjorų sambūryje pastebėjęs ne tik buvusią tinklininkę, uošvę ponią Laimutę, tačiau ir daugelį kitų Dzūkijos sostinės sportui nusipelniusiųjų.

„Naudojuosiu tarnybine padėtimi – prašau jūsų, padėkite, patarkite, pasiūlykite, kad Alytaus sportas būtų garsus ne tik Lietuvoje ir Europoje, tačiau ir visame pasaulyje“, - kalbėjo meras, prisipažinęs, kad, kuo toliau, mažiau laiko randa nueiti į sporto salę.

Kalbėdamas apie 65-metį mininčios sporto mokyklos išsaugojimą N. Cesiulis kai kuriuos privertė šypsotis, tačiau įvertinus tai, kad Alytaus sporto „mekos“ pardavimas mistiniam investuotojui yra sustabdytas bent kalbų lygyje, gal tai ir reiškia jos išsaugojimą.

65-metė Alytaus sporto mokykla turi savo bendraamžius.

65-eri šiemet sukako Arvydui Brazaičiui, Linai Čižikaitei-Ludavičienei, Birutei Gudzinevičiūtei-Šliažienei, A. Vainikoniui, Austomui Valūnui, taip pat ir vienam garsiausių miesto futbolo strategui, Gintaro Staučės, Vytauto Andriuškevičiaus bei kitų auklėtinių treneriui Rimvydui Kochanauskui. Šventiniai Lietuvos futbolo federacijos sveikinimai skambėjo ne tik jam, tačiau ir 80-mečių sulaukusiems Česlovui Dumbliauskui, Lionginui Kupriui. Pastarąjam, taip pat 85-mečius minintiems Stanislovui Jusevičiui, Petrui Karalevičiui bei 75-mečiui Algirdui Jurgutavičiui padėkas įteikė LFF viceprezidentas, Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidentas Gediminas Daukšys.

Sporto senjorų sambūrį tradiciškai inicijavo Alytaus miesto kūno taryba ir K. Pavilonis, jis pasidžiaugė, kad renkamasis kiekvienų metų gruodžio pirmą penktadienį. Jis sveikino kolegas ir kvietė savo sporto šakų istoriją įamžinti SRC arenoje, kur ateityje galėtų atsirasti sporto muziejus. Tokią idėją dar prieš Europos krepšinio čempionatą Alytuje (2011 m.) siūlė Z. Gramackas, tačiau tuomečiams miesto vadovams nepalaikius, sporto muziejų per 6-erius metus jis įkūrė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje.

Alytaus sporto senjorai, šiemet taip pat švenčiantys apvalias sukaktis arba jubiliejus:

80 m.

Aldona Bernatavičiūtė-Kačegurova
Irena Kunevičienė-Surblienė
Rimantas Pilauskas
Romualdas Snarskis

75 m.

Regina Balsiukevičiūtė-Rinkevičienė
Romas Matažinskas
Regina Verksnytė-Kuklienė

70 m.

Mečislovas Borevičius
Aldona Kazlauskaitė-Jankauskienė
Vytautas Kontrimavičius
Romas Matažinskas
Dalė Žakevičiūtė-Sakalnikienė

65 m.

Andriejus Jakštas

60 m.

J. Baltrušaitis
Albinas Gervickas
Eugenijus Gimbutas
Linas Jakštonis
Jonas Januška
Rimantas Juozapavičius
Petras Jurgionis
Gintaras Katelynas
Vilė Kunevičiūtė-Vilpišauskienė
Rolandas Malijonis
Stasė Marciulevičiūtė-Šliažienė
Vidas Navickas
Vytautas Pajarskis
Vilija Plungaitė-Dekerienė
Liudas Ramanauskas
Gražina Remeškevičiūtė-Bernackienė
Vidas Šukaitis

50 m.

Nauris Baranauskas
Rasa Dervinytė-Pečiukonienė
Rolandas Lukoševičius
Eimutis Klimašauskas
Gintaras Kuckailis
Laimutis Ragelis

Fotogalerija


Komentarai

3
Komentuoti
Alyciškis2019-12-10
Andriejus Jakštas 65m.?, čia gal klaida.....
kada2019-12-07
ką tu briedini žmogeli
Kada parduos 2019-12-07
ir griaus gražiausią ir geriausią sportui vietą. Ar prie Cesiulio ir Juonio spės prichvatizuoti
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė