14 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 7d.
Aktualijos
2019 Gruodžio 5d.
6

Prokurorų įpareigota aplinkosauga „Ekologistikos“ nestabdo: įstatymai...

title

Lapkričio pradžioje Kauno apygardos prokuratūra išaiškino, kad dėl „Ekologistikos“ veiklos ribojimo turi spręsti aplinkosaugininkai. Nors aplinkos ministras Kęstutis Mažeika žadėjo imtis greitų priemonių, pokyčių nėra iki šiol. Teigiama, kad bendrovės paveikti negalima dėl įstatymų niuansų. Įmonės vadovas Juozas Cicėnas nuo komentarų susilaiko.

Prokuratūra, išnagrinėjusi prašymą stabdyti „Ekologistikos“ registraciją Atliekų tvarkytojų valstybės registre ir stabdyti bendrovės turimo Taršos leidimo galiojimą, lapkričio 4 dieną konstatavo, jog tai atlikti gali Aplinkos apsaugos ministerija bei Aplinkos apsaugos departamentas. Į šią prokuratūros išvadą sureagavęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika teigė, kad „Ekologistikos“ veikla bus apribota kaip įmanoma greičiau. „Jeigu tokia teisinė galimybė yra, tai kuo greičiau tai padarysime“, – lapkričio pradžioje BNS sakė ministras. Tačiau jau gruodis, o planuoti pokyčiai neįvyko.

Neleidžia teisinis reglamentavimas

Susisiekus su ministru K.Mažeika ir paklausus, ar yra įgyvendintas prokuratūros nurodymas, šis teigė, kad už tai yra atsakingas Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

Savo ruožtu ADD tikina, kad paveikti bendrovės iki šiol negalėjo dėl įstatymų niuansų. Tokį išaiškinimą prieš keletą dienų jie pateikė prokuratūrai.
„Ne, nėra (sustabdyta veikla, – red.). Davėm išaiškinimą prokurorui, nes veikla stabdoma tam tikrom aplinkybėm. Tų aplinkybių dabar nėra“, – kalbėjo departamento vadovas Vaidas Laukys. „Aplinkos apsaugos pažeidimus nustatant yra procedūros – rašoma administracinė priemonė, tada privalomas nurodymas pašalinti trūkumus. Jų neįvykdžius, sankcija ir nurodymas yra išrašomi pakartotinai. Jeigu ir pakartotinai nevykdoma, tada veikla, kai yra kenksminga aplinkai, gali būti stabdoma. Tai yra du kertiniai momentai – pati veikla yra padangų perdirbimas, o gaisro pasekmės – tai, dėl ko vyksta ikiteisminis tyrimas. (...) Gaisro padariniai nėra leidiminė veikla“, – 15min kalbėjo vadovas.

Pasak V.Laukio, jeigu įmonėje nebūtų kilęs gaisras, dėl Taršos leidimo pakeitimo būtų kreiptasi į Aplinkos apsaugos agentūrą.

Anot AAD vadovo, iš esmės „Ekologistikos“ veikla aplinkosauginiu požiūriu yra svarbi. Didžiausia problema, anot pašnekovo, buvo ne suteiktas leidimas veikti, bet priešgaisrinės apsaugos trūkumas. „Tie mūsų aplinkosauginiai pažeidimai ir leidimas yra iškeliama į priekį kaip didžiausia priežastis. Tai nebuvo didžiausia priežastis. Buvo trūkumų, bet kol kas nėra duomenų, kad pati veikla buvo tiek pavojinga, kad dėl to kilo gaisras. Gaisras greičiausiai kilo dėl to, kad nebuvo daviklių, priemonių ir panašiai“, – kalbėjo AAD direktorius. „Ekologistikos“ vadovas Juozas Cicėnas komentuoti situaciją 15min atsisakė dėl vykdomo ikiteisminio tyrimo. Jis buvo pradėtas spalio 18 dieną. Bendrovės sąskaitos yra užšaldytos nuo spalio 22 dienos.

Rekvizitai.lt duomenimis, įmonėje šiuo metu dirba 26 darbuotojai. AAD į prokuratūrą su prašymu stabdyti „Ekologistikos“ registraciją Atliekų tvarkytojų valstybės registre ir stabdyti bendrovės turimo Taršos leidimo galiojimą kreipėsi spalio pabaigoje. Aplinkosaugininkai tuomet motyvavo, kad pagal galiojančius įstatymus patys tokių veiksmų imtis negali. Prokuratūra nusprendė kitaip.
„Manome, kad tiek Aplinkos ministerija, tiek Aplinkos apsaugos departamentas turi pakankamai teisinių priemonių ir privalo patys priimti sprendimus, gindami viešąjį interesą“, – sakė nutarimą surašęs prokuroras Haroldas Urbonavičius. Prokuratūros išaiškinimu, Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymas numato, jog aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai turi teisę nedelsiant sustabdyti aplinkai kenksmingą veiklą, kai dėl taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo ar taršos leidimo sąlygų nesilaikymo kyla tiesioginis pavojus žmonių sveikatai ar gyvybei ir kitais atvejais, jei fizinis ar juridinis asmuo teršia aplinkos orą, žemę, vandenį ir tai kelia tiesioginį pavojų žmonių sveikatai ar gyvybei. Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę. Alytaus mieste ir rajone dėl spalį vykusio gaisro iki šiol paskelbta ekstremali situacija.

Lukrecijus Tubys 


Komentarai

6
Komentuoti
Vidmantas2019-12-13
Visu 100% pritariu AAD direktoriui V. Laukiu, kad TPK leidimą gali panaikinti tik prokuratūra ir ne aplinkosauga, o priešgaisrinės tarnybos turėjo reikalauti. Nes jokios grėsmės, padangos ar vadinami gaminiai, žmogaus sveikatai ir aplinkai nekelia.
...2019-12-06
Posakis "vor v zakone" transformavosi į posakį "nusikaltėlis nekaltas" ? Tai Lietuvos teisėsauga, Aplinkos ministerija, AAD yra teisiniai impotentai ir švogeriai ? O gal vis dėl to gal dar gyventojai gali tikėtis teisingumo ???
Gudručiai 2019-12-05
Ar betn suprantat kas yra Lt leidziamoji, o kas vykdomoji valdzia???? Pliurpiat lyg trizna užkresti ciuciulio. Pasidomekit, o tada, jei bus ka pasakyt, prašom.
.2019-12-05
Profiai pagaliau.
augis2019-12-05
tegu Cicenas uzdega ta aplinkos departaneta juk jokios is jo naudos nes tie sikniai tik savo interesu ziuri jiems nerupi zmones ir gamta
wwww2019-12-05
NEIGALUS
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė