6 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
VideoreportažaiLaisvalaikis ir kultūra
2019 Lapkričio 24d.
0

„Com•media“ 2019: Alytaus festivalio laurai – teatralams iš Lietuvos, Danijos ir D. Britanijos

title

Alytuje surengtas 8-asis teatrų festivalis ir 5-asis dramaturgų konkursas.

Nuo 2012 m. gyvavęs kaip „Tegyvuoja komedija“, nuo 2017-ųjų „Com•media“ tapęs festivalis tradiciškai vyko lapkritį ir šiemet pakvietė į 14-a Lietuvos ir užsienio (Danijos, Estijos, Meksikos, ir Rumunijos) teatrai.

Paskutinę festivalio dieną apdovanoti konkursinės „Com•media“ programos laureatai.

Apdovanojimuose daugiausia dėmesio sulaukė Klaipėdos dramos teatras, paskelbtas dviejų nominacijų nugalėtoju, po vieną įvertinimą gavo festivalio organizatoriaus Alytaus miesto teatro, taip pat „DonGnu“ trupės (Danija), „Flight of the escales“ (Didžioji Britanija), „Kito kampo“ ir Vilniaus mažojo teatro kūrėjai.

Daugiausia įvairiose nominacijose buvo minimi Klaipėdos dramos ir Vilniaus mažasis teatrai.

Geriausias „Com•media“ 2019 m. spektaklis:

Klaipėdos dramos teatro „Kalės vaikai” (rež. Eimuntas Nekrošius pagal Sauliaus Šaltenio pjesę).

Geriausių festivalio spektaklių nominacijai taip pat buvo pasiūlyta Vilniaus mažojo teatro „Marti” (rež. Gabrielė Tuminaitė) ir Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro „Fizikai“ (rež. Artūras Areima pagal Friedrich Dürrenmatt pjesę).

Geriausias „Com•media“ 2019 m. aktorius:

Darius Meškauskas už varpininko Karvelio vaidmenį Klaipėdos dramos teatro spektaklyje „Kalės vaikai”.

Tarp geriausių festivalio aktorių nominacijos kandidatų taip pat buvo Klaipėdos dramos teatro spektaklio „Kalės vaikai” patarėjo Abelio vaidmens atlikėjas Edvardas Brazys ir  Martynas Nedzinskas iš „Kito kampo“ teatro spektaklio „Nuostabūs dalykai (rež. Kirilas Glušajevas pagal Duncan Macmillan pjesę).

Geriausia „Com•media“ 2019 m. aktorė:

Indrė Patkauskaitė už Katrės veidmenį Vilniaus mažojo teatro  spektaklyje „Marti”.

Geriausių festivalio moteriškų vaidmenį nominacijoje į apdovanojimą pretendavo ir Gabriela Muñoz iš Meksikos savo režisuotame spektaklyje „Galbūt, galbūt quizas” bei Regina Šaltenytė už Marijos vaidmenį Klaipėdos dramos teatro spektaklyje „Kalės vaikai”.

Geriausias „Com•media“ 2019 m. režisierius:

Tarptautinis režisierių-aktorių kolektyvas Jannik Elkær, Petras Lisauskas ir Kristoffer Louis Andrup Pedersen už „DonGnu” trupės spektaklį „M.I.S. All Night Long”.

Tarp geriausių festivalio aktorių nominacijos kandidatų taip pat buvo A. Areima (už Panevėžio J Miltinio dramos teatro spektaklį „Fizikai”) ir G. Tuminaitė (už Vilniaus mažojo teatro spektaklį „Marti”).

„Com•media“ 2019 m. publikos spektaklis:

„Kitas kampo“ teatro „Nuostabūs dalykai“ (rež. K. Glušajevas).

Geriausias „Com•moona“ nakties 2019 m. spektaklis:

Tarptautinio „Flight of the escales“ kolektyvo „No Way Out“ (rež. Carolina Ortega).

Į geriausiojo spektaklio jaunimui laurus taip pat pretendavo Alytaus m. teatro „Ki(t)okia“ (rež. Andra Kavaliauskaitė) ir olandų „My father held a gun“ (rež. Vasile Nedelcu).

Geriausias „Com•eta“ renginių vaikams 2019 m. spektaklis:

Alytaus m. teatro „Skrudžo gatvės angelai“(rež. Arvydas Lebeliūnas pagal Daivos Čepauskaitės pjesę).

Geriausiųjų spektaklių vaikams sąraše taip pat buvo „Atviro rato“ teatro  „Senelės pasaka“ (rež. Aidas Giniotis) ir  Vilniaus t „Lėlės“ teatro „Princesė ir kiauliaganys“ (rež. Algirdas Mikutis pagal Hansą Christianą Anderseną).

5-ojo dramaturgų konkurso, šiemet sulaukusio 39-ių pjesių, geriausiomis buvo pripažintos (pagal abėcėlę) 5-ios: „Dienų grobikas arba aš (ne)noriu numirti!“ (autorė Žydruolė Jonuškienė), „Geriau būčiau negimęs“ (Raimondas Klezys), „Magic moments“ (Goda Simonaitytė) ir „Plombyriniai ledai su razinomis“ (Kamilė Rutkaitė) ir „Puf“ (A. Kavaliauskaitė). Pastaroji buvo įvertinta pirma vieta, antra atiteko G. Simonaitytei, trečia –Ž. Jonuškienės, o publikos prizas – R. Kleziui. 


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt