14 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 7d.
2019 Lapkričio 21d.
2

Alytaus gaisrą įveikusiems ugniagesiams žmonių suaukotų pinigų teks palaukti: trukdo įstatymai (ATNAUJINTA)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus meras socialdemokratas Nerijus Cesiulis piktinasi, kad negali iš žmonių paaukotų pinigų išmokėti premijų gaisrą padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ gesinusiems ugniagesiams. Pasak jo, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) neatsiunčia gaisrininkų pavardžių ir sąskaitų numerių. Departamentas ramina, kad viskas bus gerai, tik reikia laiko ir laikytis asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių įstatymų.

„Bent prieš valandą dar nebuvo gauta sąskaita, nors miesto savivaldybė buvo oficialiai prašiusi duoti žmonių pavardes, kiek jų tiksliai buvo, kiek buvo praktikantų ir sąskaitas, kur mums pervesti tuos pinigus, nes savivaldybės taryba yra sprendimu nutarusi kaip premijas išmokėti ugniagesiams. Tikėtina, kad jei negausime duomenų, negalėsime vyrams pervesti premijų“, – 15min sakė N.Cesiulis. Anot jo, kol kas PAGD į prašymą niekaip nereaguoja. „Mes nuo praėjusios savaitės bandome susisiekti su PAGD, bandome prašyti duomenų, argumentuoja, kiek mane informuoja savivaldybės administracija, kad Asmens duomenų apsaugos įstatymu vadovaudamiesi negali duoti. Iki šio momento mes neturime tų duomenų“, – sakė jis. PAGD Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Vida Šmigelskienė 15min patvirtino, kad problema egzistuoja. Tačiau ji patikino, kad neužtruks ją išspręsti.

„Viskas bus. Žinome šią problemą. Departamentas neatsisako pateikti Alytaus miesto savivaldybės tarybos prašyme nurodytos informacijos, tačiau tai bus padaryta laikantis teisės aktų. Departamentas kreipėsi į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją ir ji nurodė, kad Alytaus savivaldybės tarybos prašymas būtų laikomas pagrįstu, jei jame būtų nurodyta asmens duomenų tvarkymo apimtis, tikslas“, – aiškino ji. Pasak V.Šmigelskienės taip pat PAGD bus būtina gauti kiekvieno ugniagesio sutikimą, kad jo duomenys būtų perduoti.

„Niekas neabejoja, kad tie žmonės turi gauti premijas, tik viskam reikia šiek tiek laiko, kad duomenys būtų pateikti taip, kaip reikalauja įstatymai“, – teigė ji. Kiek laiko gali užtrukti gauti visų ugniagesių sutikimus, V.Šmigelskienė nedrįso prognozuoti. PAGD skaičiavo, kad spalio 16-ąją dieną kilusį gaisrą Alytuje gesino 324 ugniagesiai, įskaitant Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantus. Gaisras buvo gesintas dešimt dienų. Gaisrą Alytuje gesinusiems ugniagesiams Vidaus reikalų ministerija ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas jau skyrė per 250 tūkst. eurų premijoms. Piniginės išmokos skirtos 254-iems ugniagesiams gelbėtojams. Alytaus savivaldybė į specialiai atidarytą sąskaitą surinko beveik 212,2 tūkst. eurų, iš kurių specialiai premijoms paaukota 172,4 tūkst. eurų. Savivaldybė skyrė daugiau kaip po 600 eurų ugniagesiams ir po šimtą eurų kursantams. Savivaldybės duomenimis, gaisre dirbo 268 ugniagesiai ir aštuoni mašinistai, ekskavatorininkai. Pastariesiems taip pat skirtos tokio pat dydžio premijos kaip ir ugniagesiams.

Skaitykite daugiau ČIA

ATNAUJINTA

PAGD informavo, kad neatsisakoma pateikti Alytaus savivaldybės administracijos prašyme nurodytos informacijos, tačiau tai bus padaryta laikantis teisės aktų. Departamentas imasi visų priemonių, kad privalomos procedūros būtų kuo greičiau atliktos, nepažeidžiant ugniagesių gelbėtojų teisių ir kad kuo greičiau žmonių suaukotos lėšos būtų jiems išdalintos. PAGD praneša, gavęs Alytaus miesto savivaldybės administracijos prašymą pateikti sąrašą, nurodant vardus, pavardes, asmens kodus ir atsiskaitomųjų sąskaitų numerius, dėl konsultacijos pateikimo kreipėsi į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją, kuri atsakė, kad  savivaldybės prašymas būtų laikomas pagrįstas, jeigu jame būtų pateikta asmens duomenų tvarkymo apimtis, asmens duomenų tvarkymo tikslas (kokiems teisėtiems ir apibrėžtiems tikslams siekiama tvarkyti fizinio asmens vardą ir pavardę, asmens kodą bei atsiskaitomosios sąskaitos numerį) ir teisėta asmens duomenų tvarkymo sąlyga, taip pat būtinas darbuotojų, kurių duomenys bus perduodami, sutikimas.


15min.lt

Komentarai

2
Komentuoti
ALGIS2019-11-21
sakiau kad taip bus ,.ir cia dar ne viskas .Metu pabaigoj kai deklaruos pajamas tai vargsai gelbetojai tures atsilenkt valstybei uz suaukotus pinigus.
Nu 2019-11-21
Cirkai be pinigų
traffix.lt

Susiję straipsniai

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė