11 c Alytus
Trečiadienis, Birželio 3d.
DzūkijaAktualijos
2019 Lapkričio 4d.
3

Skaitytojai sunerimę: „Ar nuodingasis putokšlis buvo išleistas į Nemuną?“ (ATNAUJINTA)

titleAlytausgidas.lt skaitytojų nuotr.

Alytiškiai, atsiuntę šią nuotrauką, pasiteiravo, ar tiesa, kad į Nemuno upę šį savaitgalį pateko gaisro Pramonės gatvėje gesinimo metu naudotas putokšlį?

„Putokšlis –  aplinkai itin agresyvi medžiaga”, - gaisro metu viešėdamas Alytuje apie nuodingą, ugniagesių naudojamą medžiagą yra sakęs Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Signalas, kad į Nemuną buvo išleistas gaisre susikaupę putokšlis, panašu, kad bent šįkart nepasitvirtins, tačiau garbės kai kuriems Alytaus verslininkams, deja, nedaro.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalo informavo vandentiekos ir nuotekynų sritis Dzūkijos sostinėje prižiūrinčios savivaldybės įmonės „Dzūkijos vandenys“ gamybos departamento vadovas Leonas Mackevičius, Nemune skaitytojo užfiksuota balta pakrantė – ne dėl putokšlio.
L. Mackevičiaus teigimu, nuotraukoje matomos nuotekos į Nemuną subėgo iš 7-ojo išleidėjo. Tokių išleidėjų Alytuje ir apylinkėse į Nemuną yra apie 20.  

„Kažkas iš įmonių Pramonės rajone į Nemuną išleido nevalytas nuotekas". Laimei, šįkart tai – ne putokšlis, o riebalinės kilmės tarša.
„Deja, nesmagu, kad kažkuri iš įmonių, pasinaudojo esama ekstremalia situacija ir kiek ramesnę, mažiau stebimą dieną, sekmadienį, į upę per lietaus tinklų sistemą išleido šiuos teršalus”, - apgailestavo L. Mackevičius, jeigu pavyks išsiaiškinti, žadėjęs patikslinti galimus Nemuno teršėjus. Juos išsiaiškinti ir nubauti turėtų aplinkosaugininkai. Į pastaruosius jau kreipėmės ir laukiame oficialaus atsakymo.

ATNAUJINTA

„Pranešimo apie šį atvejį gauta nebuvo“, - mūsų redakciją informavo Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos atstovė Ieva Krikštopaitytė, tačiau patvirtino, kad sekmadienį (lapkričio 3 d.) Alytuje planine tvarka, tęsiant vandens monitoringą po kilusio gaisro, buvo imami vandens mėginiai. Pirmasis vandens mėginys buvo paimtas 14 val. iš nuotekų valymo įrenginių išleistuvo. Po mėginio paėmimo automatinis semtuvas vėl buvo užstatytas. Apie 15 val. 15 min. buvo paimtas dar vienas vandens mėginys iš paviršinių nuotekų išleistuvo nr. 7, kur buvo matyti šiek tiek putų.

Pasak Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos atstovės, platėsnis komentaras bus pateiktas gavus tyrimų rezultatus, o baudos teršėjams , jeigu prireiks, bus skiriamos pagal Administracinių nusižengimo kodekso 246 str.


Komentarai

3
Komentuoti
LINA2019-11-23
LABAS, JAU VISAI BETVARKE, TIKRAI TRUKSTA ZODZIU KALBETI. NEMUNAS IR TAS UZTERSTAS. REIKETU DZIAUGTIS SAVO SALIES GERYBEMIS, O JA VISOKIAIS BUDAIS NORIME SUNAIKINTI VISA AUGMENIJA.
Biurokratai2019-11-05
Mes pasitarsime ir sugalvosime kaip čia issukti nekaltus .
ALGIS2019-11-05
ir taip teveliu nemunu i kanalizacijos sostine palanga . Visiems gero poilsio linkiu
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Tėvo diena | Mano aktyvus tėtis