0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
Aktualijos
2019 Spalio 23d.
3

Prognozė: smogas nuo I Alytaus, sodų ir Panemunės grįžta link Pramonės ir Miklusėnų

title

Dalį I Alytaus, dešiniame Nemuno krante esančias sodų bendrijas, Panemunės mikrorajoną trečiadienį apėmęs smogas ketvirtadienį vėl grįš į vietas, kur vyravo didžiąją Alytaus gaisro dalį.

Oficiali aplinkosaugininkų prognozė: iš trečiadienio į ketvirtadienį smogas grįš daugiausia link Pramonės rajono (Naujosios g. dalies), taip pat Miklusėnų bei kitų vietovių, kur gyvena, dirba žmonės.

Laimei, smogo aprėptis mažėja, kaip ir gaisras, kaip tikimasi, baigiamas gesinti.

Dar viena gera žinia: mažėja ir nuodingųjų dalelių koncentracija dūmuose, bent jau tose vietose, kur stovėjo matavimo stotelės.

„Mobili taršos stotelė turėtų stovėti ir Pirmame Alytuje“, - teigia pirmalytiškė Aurita.

Nuodingus gaisro dūmus jau savaitę neša ne tik Miklusėnų, Užubalių, Alytaus mikrorajonų ir kitų kairiakrančio miesto vietovių bei apylinkių, tačiau oro užterštumas nebuvo nė karto tiriamas dešiniakrantėje pusėje, nei I Alytuje, nei šalia jo esančiuose, prie pat Nemuno išsidėsčiusiuose, gausiai gyvenamuose soduose, kur buvo aptiktas ne vienas pastarosiomis dienomis nustipęs ar tiesiog vietoje besigaluojantis gyvūnas.

ATNAUJINTA

Oro taršos tyrėjai sveikatai nuodingųjų medžiagų randa jau mažiau, tačiau etilbenzenas kad ir po visos gaisro savaitės dar sudarė 20 mkg/m3, o toluenas – 600 μkg/m3.

Dūmų ir garų smogas, pasisukęs vėl į Miklusėnų pusę, bus genamas vėjas, kuris nuo ketvirtadienio nakties pūs iš pietryčių, iš tos pačios pusės, tik stipriau (per 5 m/s, vietomis– iki 10 m/s) vyraus ir penktadienį.

Oro užterštumas Alytuje ir apylinkėse nuo SPALIO 16 D.  ČIA.


Komentarai

3
Komentuoti
Pramones raj.2019-10-24
O tai pramones rajone imonems jau tinkama dirbti? rekomendacijos lieka nepanaikintos?
tikrai2019-10-23
Neklaidinkit žmonių. Šiaurę palikit kaip priklauso!
?2019-10-23
labai gražu, bet kam reikėjo apverst žemėlapis ?
traffix.lt