1 c Alytus
Ketvirtadienis, Lapkričio 26d.
AlytusŠvietimas
2019 Spalio 13d.
6

Neįvyko dar vienas įstaigos vadovo konkursas

titleAlytaus lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ greit atsiras naujos tvoros, o naujas vadovas, deja, neAlytausgidas.lt nuotr.

Panašu, kad naujo seno Alytaus miesto savivaldybės švitieimo ir sporto skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno planas Dzūkijos sostinės švietimo įstaigoms trūkstamus vadovus paskirti dar šiemet įgyvendintas nebus.

Nors praėjusią savaitę buvo paskelbtas Jotvingių gimnazijos naujasis direktorius, lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ šią savaitę toks neatsirado.
Nuo pavasario skelbtas konkursas neįvyko neatsiradus pretendentų.

Panaši ir dar keblesnė situacija ir ieškant naujojo vadovo „Drevinuko“ mokyklai-darželiui, kur įstaiga direktorės neturi jau kelinti metai iš eilės.

„Boružėlės“ lopšelio-darželio vadovui sąlygos yra minimalios – turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą, pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą arba būti įgijus magistro laipsnį bei turėti pedagogo kvalifikaciją su bent 2 metų pedagoginį stažą.

„Drevinuko“ mokyklai-darželiui nesėkmingai ieškomam vadovui taip pat keliami ne aukštesni reikalavimai, tačiau neįvyko jau daugiau nei 5 konkursai.

Tiesa, pretendentų laisvoms vadovų vietoms užimti atsiranda, tačiau ne visi, pateikę prašymą dalyvauti konkurse, po to įveikia vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimo etapą Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje. Šią atranką įveikė naujasis Jotvingių gimnazijos direktorius Donatas Vasiliauskas, tokia procedūra lauks ir būsimojo Likiškėlių progimnazijos vadovo, taip pat asmens, kandidatuojančiojo į Vidzgirio progimnazijos direktoriaus kėdę. Jeigu vadovas bus išrinktas, vidzgiriečiai apie jį sužinos spalio 24 d.

Alytausgidas.lt žiniomis, vienas papildomų trukdžių renkant naujus vadovus, kad su konkursą laimėjusiu asmeniu nuo šiol sudaroma terminuota darbo sutartis 5-eriems metams. Dar vienas „stabdis“ – daug metų planuojama, tačiau vis dar nevykstanti švietimo tinklo pervarka, kurios metu tam tikros įstaigos gali būti uždarytos anksčiau nei praeis naujam vadovui skirtas vadovavimo penkmetis.

Pastaruoju metu Alytaus miesto savivaldybė taip pat yra paskelbusi šaukimus Dailės mokyklos, Senamiesčio pradinės mokyklos ir Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos vadovų vietoms, jeigu konkursai įvyks, apie vadovus bus paskelbta atitinkamai nuo lapkričio 14 iki gruodžio 5 d.

Iš viso Alytaus miesto švietimo įstaigoms šiuo metu trūksta arba truks apie 10 vadovų.


Komentarai

6
Komentuoti
Arūnas2019-10-15
Kalbama, kad G.D. moka ,, įsisavinti" ES lėšas, ,,vykdyti " projektus.
Studijuoti ,, plaktuko" mokslą neakivaizdiniu b. teko tik... 10 metų.
Vidzgirio progimnazija tikrai taps
,, prestižine" su ,, prestižiniu" vadovu...
ALGIS2019-10-15
nori savus ikist
Vilija2019-10-14
Naujiena.
Vidzgirio progimnazijai jau aišku laimėtojas- G.Draugelis.
Mokyklos bendruomenė pamatys kokį
,, talentą" gaus. Reikėtų paklausti mokinių, kaip jį ,, gerbia".
Keista priežastis2019-10-14
"...vienas papildomų trukdžių renkant naujus vadovus, kad su konkursą laimėjusiu asmeniu nuo šiol sudaroma terminuota darbo sutartis 5-eriems metams..."
O tada parodykit darbą, kur galėtum būti garantuotas dirbti N metų. Va, namų šeimininke, tai jau tikrai.
Ana2019-10-14
Mokyklų vertinio agentūra užkėlė kartelę. Daug metų vadovais išdirbę žmonės be konkursų puikiai susidorojo su vadybinėmis užduotimis. Dabar visur netikrumas ir nežinia. O mokyklose gyvenimas eina pirmyn , neatsilikdamas ir mokytojai dirba savo darbą.
AS2019-10-13
panasu,kad per dideli reikalavimai keliami vaiku darzeliu vadovams,todel ir neatsiranda pretendentu i direktoriu vietas...nori is darzelio padaryt vos ne universiteta.Juose ne tik direktoriai,bet ir aukletojos apkrautos darbais,o ka jau kalbeti apie siuolaikinius tevus!?Be meiles vaikams,pagarbos tevams,be vaiku auklejimo ir ugdymo norima uzkrauti papildomu,nereikalingu darbu-o juk pedagogai ne robotai,-jau vien del to,kad atsakoma uz gyvybe,uz sveikata-tai dar kalnai popieriu,anketu,testu,ataskaitu ir t.t.Negali ir nenori vadovai tokios atsakomybes,tokio darbo,geriau but eiliniu zmogum,o ne vadovaut pedagoginem istaigom.Tokia mano nuomone.
traffix.lt