16 c Alytus
Penktadienis, Liepos 3d.
ĮdomuAktualijos
2019 Spalio 1d.
0

Žaliosios kortos laimėtojais tampa ir alytiškiai

title

JAV daugeliui yra svajonių šalis, tačiau ten išvykti gyventi ir dirbti nėra taip paprasta. Prasideda žalios kortos (Diversity visa) į JAV loterija.

Vadinamąją žaliąją vizą išduoda JAV pilietybės ir imigracijos tarnyba (USCIS). Kasmet rengiamoje loterijoje  -lietuvaičiai vieni aktyviausių paraiškų teikėjų.

2018 metais žalią kortą gyvenimui ir darbui JAV laimėjo  257 lietuviai.

Dažnai išgirstame sėkmingų istorijų, kai jau po kelių mėnesių žmonės dirba savo svajonių darbą, mokosi ir įsitvirtina svajonių šalyje.  

Prieš dvejus metus žalią kortą laimėjo alytiškių šeima su dviem vaikais. Visi išvyko į JAV, gerai įsikūrė, gyvena Čikagos priemiestyje. Vyras sėkmingai darbuojasi perkraustymo įmonėje, moteris šiuo metu taip pat dirba, bet kol kas mažiau nei vyras. Šeima džiaugiasi įsitvirtinusi ir galinti kurti ten savo gyvenimą.

Šiemet žaliosios kortos (DV-2021) loterija prasideda spalio 2 d. 19 val. ir vyks iki lapkričio 5 d. 18 val.

Kokie pakeitimai atsirado šiais metais teikiant paraišką žaliajai kortai laimėti?

Atsako žaliosios korto projekto Lietuvoje vadovas Tomas Martinaitis:

-    Nuo 2019 metų įvesti keli nauji reikalavimai norint pateikti dalyvio paraišką. Tam, kuris pateikia paraišką, papildomai reikia pateikti ir savo galiojančio Lietuvos Respublikos piliečio paso duomenis. Būtina nurodyti galiojančio paso numerį, išdavusios šalies pavadinimą ir paso galiojimo pabaigos datą. DV-2021 organizatoriai šiuos pakeitimus įvedė tam, kad padidintų pateikiamų duomenų patikimumą ir saugumą.  Taip pat būtina pabrėžti, kad pateikdami duomenis apie save, neteiktumėte melagingų faktų. Labai svarbu, kad visi duomenis būtų tikslūs ir teisingi. 

-    Daugelis žmonių domisi, ar galima pateikti nuotrauką, kuri padaryta namuose?  

-    Griežtai – ne. Dėl šios priežasties daug paraiškų net nesvarstomos. Jei nuotrauka neatitinka keliamų reikalavimų, yra nekokybiška, nepakankamai ryški, ant veido krinta šešėlis, tokia paraiška tiesiog atmetama. Rekomenduojama nuotrauką darytis foto salone, bet prieš tai pasidomėti, kokie reikalavimai yra keliami nuotraukai ir žmogaus proporcijoms joje.

Apie 70% mums pateikiamų nuotraukų, koreguotų fotosalonuose, yra netaisyklingų išmatavimų arba netinkamų žmogaus proporcijų joje, dėl to žaliosios kortos anketa gali būti atmesta ir dalyviui nieko apie tai papildomai nebus pranešta. Mes rekomenduojame pasidaryti ir mums pateikti tik nuotraukų ruošinius, kuriuos mes patys apkarpome laikydamiesi žalios kortos loterijos taisyklėse nurodytų reikalavimų. Turime daugiau kaip 8 metų paraiškų pildymo praktiką ir matome, kokios anketos ir nuotraukos jose yra tinkamos.  

-    Ar norint laimėti žalią kortą reikia atitikti kokį nors amžiaus cenzą?  

-    Paraišką pateikti gali bet kuris pilnametystės sulaukęs ir turintis vidurinį išsilavinimą asmuo. Visiškai nesvarbu, jums – 19, 30 ar 80 metų. Štai praėjusiais metais, mūsų padedama, žaliąją kortą laimėjo 64 metų moteris. Todėl akivaizdu, kad amžius įtakos laimėjimui nedaro.  

-    Ar būtina mokėti anglų kalbą, kad žmogus galėtų pateikti paraišką laimėti žalią kortą?  

-    Ne, anglų kalbos mokėjimas tam įtakos visiškai neturi.  

-    Ar gali dalyvauti asmuo, kuris jau gyvena JAV, tačiau dar neturi žaliosios kortos?  

-    Taip, toks asmuo taip pat gali dalyvauti konkurse, laimėti. Gyvenamoji vieta įtakos neturi. Svarbiausia – teisingai nurodyti gimimo šalį.  

-    Praėjusiais metais pasigirdo kalbų, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas gali uždrausti žaliųjų kortų loteriją. Ką apie tai manote?  

-    JAV senatui buvo pateiktas toks siūlymas, tačiau jis taip ir liko nepatvirtintas. Loterija, kaip ir kiekvienais metais prasidės laiku, tad mes aktyviai ruošiamės ir lauksime norinčiųjų dalyvauti. Loterijos rezultatai bus skelbiami kitų metų gegužės mėnesio pradžioje.

-    Kiti galimi būdai gauti žalią kortą?

-    Be žaliosios kortos loterijos yra dar keletas būdų, kaip galima gauti leidimą gyventi ir dirbti šioje šalyje. Dažniausiai šie būdai susiję su giminystės ryšiais ar darbo pasiūlymais. JAV gyventi leidimą gali gauti ir pabėgėlio artimieji. Pabėgėlio statusas ir gyvenimas JAV turi būti bent 2 metai. Taip pat į žalią kortą gali pretenduoti ir JAV kariuomenėje tarnaujančių asmenų šeimos nariai.   Žaliąją kortą gali gauti ir asmenys, kurie turi išskirtinių talentų tam tikrose sferose ar turi išsilavinimą ir gali dirbti tam tikroje darbo srityje, kurioje JAV trūksta specialistų.

Alytaus miestas per praėjusius neteko apie tūkstančio, rajone padaugėjo per 300 gyventojų. Alytaus rajone pastaruoju metu skaičiuojama apie 26 tūkst., o mieste – apie 50 tūkst. gyventojų. Nors statistai teigia, kad emigracija iš Lietuvos yra sumažėjusi, išvažiuojančių ne tik dirbti, bet ir gyventi į JAV ar kitas užsienio šalis netrūksta.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena