4 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūraPolitika
2019 Rugsėjo 25d.
14

Dar viena bronzinė voverė Alytuje tupės, nauji miesto vartai stovės

title

Alytaus miesto taryba pritarė, kad finansavimas būtų skirtas didelės apimties projektui „Alytus-Myliu“ miesto vartams ir mažos apimties projektui „Bronzinės voverės su riešutu skulptūrai“. Ją pasiūlė įvairių iniciatyvų sumanytojas ir koordinatorius, vieną voveriuką buvusios autobusų stoties teritorijoje jau apgyvendinęs Valerijus Vencius.

Daugiausia bendruomenės pritarimo tarp mažų projektų sulaukusi voverė, simbolizuojanti populiariausią miesto parko gyventoją, turėtų sulaukti finansavimo jos įrengimui.

Finansavimas taip pat bus skirtas didelės apimties projektui – „Alytus-Myliu“ miesto vartai – tiesa, po ilgų ir itin karštų diskusijų, miesto tarybos posėdyje perėjusių net iki įžeidinėjimų bei patyčių.

Bronzinės voverės su riešutu skulptūros numatoma vertė – iki 3 tūkst. eurų, iniciatorių norima vieta nutupdyti siūlomą simbolį – Senamiesčio skveras, kur, beje, miesto tarybos sprendimu, už fontano, arčiau bažnyčios, kur anksčiau stovėjo skulptūra sovietiniam partizanui Juozui Vitui (tikrasis vardas Juozas Valūnas), ketinama įterpti ir paminklą už Nepriklausomą Lietuvą kovojusiems Dzūkijos krašto partizanams.

„Alytus-Myliu“ miesto vartų, kurių turėtų būti įrengta 3 arba 4, preliminari suma su techniniu projektu turės sutilpti į 150 tūkst. eurų.

Iš viso Alytaus miesto gyventojai 2019 metais pateikė 14 bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų.

Mažos apimties projektų kategorijoje jau pavyko įgyvendinti grilio zoną Jaunimo parke.

Vadinamąjį bendruomeninį biudžetą Alytaus miesto savivaldybė Lietuvoje įvedė pirmoji. Šią idėją Dzūkijos sostinę valdę Alytaus piliečiai pasiskolino iš užsienio savivaldybių. Alytaus miestas-partneris Suvalkai (Lenkija) tai padarė dar anksčiau, sumanymas pasiteisino, todėl šiemet  mūsų kaimynai bendruomenės valia perskirstys jau 2,6 mln. zlotų (apie pusę milijono eurų).


Komentarai

14
Komentuoti
Klausimas2019-09-26
Tegul tie dailininkai myli savo mamą ir tėvynę, bet ko jie taip seilėjasi dėl Alytaus miesto?
Torpeda2019-09-26
Nenusiraminsiu, pakol miesto simboliu nebus mane simbolizuojanti raudona kobra. O vieninteliai vartai i miesto biudžeto pinigus bus mano puikioji, didelė kardašianine subinė. Telpa ten daug šlamančių, kiškit neskūpėdami, kitaip prokuratūrai priduosiu :)
wwww2019-09-26
kur partizanavo lai ir statosi miske paminklus ,o ne miesto vidury
Nuomonė2019-09-26
Būtų juokinga, bet... Ar tuoj neatsiras kitas faunos fanatikas, norintis miestą aptupdyti pelėdomis, kurapkomis ar dar kažkuo. Na, o toks užrašas ant miesto vartų, tai pasityčiojimas iš gražaus miesto - miesto vartai tai ne to dailininko kepurė.
GRAUDU2019-09-26
Kai puse tarybos darbo laiko gaistama vartu ir voveriu aptarinejimui.
Negi mieste nera rimtesniu problemu . :(
Voverukas2019-09-25
Kol jūs čia riešutėlius gliaudote, kai kas sklypus dalinasi :)
a2019-09-25
esminai ir svarbiausi darbai mieste nutarti... ar Alytuje tikrai nėra rimtesnių problėmų? Įdomu, ką politikai ramiai sau tvarkosi kol eskaluojamos tokios nesamonės, neturinčios jokios meninės vertės ir idėjos.
ALGIS2019-09-25
o kas priglaude paminkla alytui 400 m .Gal paveldas zino kur jis dingo ,gruto parkas tikrai nepriims
Chomka2019-09-25
Pažiūrėkite 15 min: Kameros L.Radzevičiūtę užfiksavo galimai balsuojančią už kitą tarybos narį

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/kameros-uzfiksavo-l-radzeviciute-galimai-balsuojancia-uz-kita-tarybos-nari-56-1207888?copied
Runkelis2019-09-25
Jeigu įvertinti Tarybos darbą, tai šiandien ten šnekėjo kokie 5-6 žmonės, o likusiejį arba nosis krapštėsi, arba apskritai nesupranta apie ką kalba eina. Gal miesto tarybai užtektų 10-ties ir narių?
Jeigu tikrai mylėtų Alytų,2019-09-25
tai ciūgais iš jo nebėgtų.
Diana2019-09-25
Ar teisingai supratau- ir voverytė, ir paminklas vienoje vietoje??? Toks derybų rezultatas?
Aurimas2019-09-25
Grazu matyti faina sauni ideja voveres grazu nu ka pirmi sveikinimai is manes
Gerasis samarietis2019-09-25
Taryba yra juokinga
traffix.lt