1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
VerslasJaunimasŠvietimas
2019 Rugsėjo 6d.
0

Dzūkijos moksleiviai – tarp versliausių, siekiančių užsienio ir labiausiai nepasitikinčių ... verslininkais

title

Verslo idėjas 14-19 metų jaunuoliai yra linkę išmėginti dar besimokydami mokykloje. Tokios tendencijos aiškėja atlikus 9-12 klasių moksleivių požiūrio į verslą ir verslumą tyrimą.

Drąsiausiai įgyvendinti verslo idėjas dar mokyklos suole imasi Utenos apskrities (21 proc.), Kauno (20 proc.), Alytaus (17 proc.) ir Marijampolės (16 proc.) apskričių moksleiviai.

Daugiausia jaunimo, savo karjeros ateitį siejančio su Lietuva  (88 proc.) - Marijampolės apskrityje, o labiausiai savo galimybių ieškoti užsienyje yra linkę jaunuoliai iš Alytaus (39 proc.), Telšių ir Utenos (po 38 proc.) apskričių.

Į verslumą jaunimas anaiptol nežiūri pro „rožinius akinius“. Kad verslas Lietuvoje tenkina tik savininkų finansinius poreikius yra įsitikinę 24 proc. jaunuolių, o daugiausia taip manančių yra Vilniaus (29 proc.), Alytaus (32 proc.) ir Utenos (26 proc.) apskrityse. Pozityviausiai į verslą žiūri Tauragės, Marijampolės, Telšių apskričių ir Kauno jaunimas – daugiau nei 80% vyresniųjų klasių moksleivių čia teigia, kad verslas kuria naudą visuomenei.

81% jaunuolių teigia, kad verslas yra sudėtingesnis nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Apie verslą galvojantis jaunimas stengiasi objektyviai vertinti ir savo galimybes - kiek daugiau nei 40 proc. jų mano, jog galėtų būti sėkmingais verslininkais, o apie pusė apklaustųjų norėtų prisiimti atsakomybę už verslo vystymą ir komandą.

Apklausoje, kurios tikslas buvo išsiaiškinti, kaip jaunimas vertina verslumą ir verslą, jo kūrimo aplinką, galimybes ir savo kompetencijas, svarbias darbo rinkai,  dalyvavo 519 moksleivių (9-12 klasių) iš visų 10-ies Lietuvos apskričių. Tyrimą inicijavo „Lietuvos Junior achievement“, apklausą atliko bendrovė „Rait“.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt