21 c Alytus
Penktadienis, Birželio 5d.
DzūkijaĮdomu
2019 Rugsėjo 5d.
12

Kvapą galėjo sukelti pro Alytų praslinkęs debesis

titleAlytausgidas.lt skaitytojos Povilo R. nuotr.

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) prie Aplinkos ministerijos informuoja, kad oficialių pranešimų apie nemalonius kvapus Alytaus mieste negavo.

Trečiadienį apie nemalonaus kvapo šaltinį AAD Alytaus valdybos Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos teiravosi ir  Alytaus miesto savivaldybės atstovai.

Atsižvelgdami į tai, trečiadienį, apie 13 val., o pakartotinai apie 16 val. 30 min. Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai apvažiavo miesto teritoriją (pravažiuota ir pro sąvartyną), tačiau kvapas nefiksuotas.

Duomenų apie tai, kad netoliese įvyko pramoninė ar kito pobūdžio avarija, galėjusi sukelti šį kvapą, neturime.

Gali būti, kad kvapą sukėlė pro Alytų praslinkęs debesis.

Asmenis, kurie žino tam tikras konkrečias taršos vietas ar šaltinius, raginame apie juos pranešti pranešti aplinkosaugininkams.

Tai galima padaryti skambinant skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Taip pat primename, kad kvapų kontrolę vykdo Visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

AAD prie Aplinkos ministerijos informacija

REDAKCIJOS PASTABA

Šio aplinkosaugininkų atsakymo sulaukėme nuo gyventojų signalo prabėgus daugiau pusei paros.

Antradienį Alytausgidas.lt skaitytoja klausė, kas nutiko, mat apie 18 val. Alytaus miesto centre buvo juntamas stiprus dvokas. Vėliau jis dingo, bet apie 20 val. prastu oru ėmė skųstis ir Vidzgirio mikrorajono gyventojai.


Komentarai

12
Komentuoti
kaž kokia nesamonė2019-09-18
visi spėlioja,nori įminti iš kur sklinda gana dažnokai po Alytų dvokas,kai tuo tarpu sveikatos priežiūros centrai ramiai žiūri televizorių,gurkšnodami kavą,negi taip sudėtinga ištirti šiuos 2 taškus ir nustatyti,tai paskelbiant viešai.
A2019-09-13
Patikslinu: Daugirdėlių kaime Kaniūkų gatvėje ūkininkai Neveckos pavakare paukščių mėšlu tręšė lauką unikalus Nr.332800030098. Po to apsėjo. Atliekant šiuos darbus po apylinkes pasklido nenusakoma smarvė... Matyt ir Alytų pasiekė...
nuomone 2019-09-08
tas debesis virs veterinarijos pastato,tai ir patikrinkite koki smarada paleido
Gyvenantis 2019-09-07
Kvapas sklinda iš Daugirdėlių km. Kaniūkų g. tikrai taip, nes ir naktį pylė laukuose srutas, baisus kvapas, žmonės prie angaro nuvažiavę rado kraunančius tą smarvę į traktoriaus talpyklas. Ta smarvė ir kitą dieną tvyrojo nuo dirbamų laukų. O vėjas tuo metu kaip tik buvo į miesto pusę. Visur skatinama ekologija...., bet cheminės trašos, herbicidai, gal ir roundapas, sėkmingai įterpiami į dirvą galinga technika, kai nuo dirbamos zemes iki gyventojų vandens telkinių, šulinių keli metrai ...va tokią turim žemdirbystę. Norėtūsi sužinoti, šio taip ūkininkaujančio pavardę...
Pypiec2019-09-06
Dar tokio cirko neskaičiau :) Gal patys aplinkosaugininkai taip pirstelėjo, kad susidarė tas debesys ? :) Alytiškiai žino kas dusina kvapais žmones, o tie nesąmones skiedžia. Ar už rankelės jus reikės nuvesti pas teršėją ???
ALGIS2019-09-06
uzdraust uostyt
Daugirdėliai2019-09-05
Kvapas sklinda iš Daugirdėlių km. Kaniūkų g. pabaigoje ūkininkas pylė laukus fekalijom iš valymo įrenginių.
Gyventojas2019-09-05
Juokdariai, tas kvapas 100% iš savartyno aš netoli gyvenu ir galit neskleisti čia erezijų žmonėms.
Alytiske2019-09-05
Takniškes atidare savo rezervuarus pūdinimo...
dainius2019-09-05
Tikrintojai, "isjunkit durneli" ir prasivaziuokit keliu nuo Pivasiunu viaduko iki Norgeliskiu, ypac vakare -tarp 21-22 val. Galit sustot ties Takniskiu savartynu ir pakvepuot, tuo- nenustatytos kilmes kvapu, kuris pasiekia Alytu.
Rtuk2019-09-05
Patikrinkite aplinkinius ūkininkus kurie augina ekologiškas vadinamas daržoves ir bus aisku
Žemė yra plokščia2019-09-05
Tikra tiesa - kvapas dėl debesies, o kada prasidės pilnatis, kvapai taps dar stipresni. Pasirūpinkite apsaugos priemonėmis.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Tėvo diena | Mano aktyvus tėtis