11 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 9d.
Sveikata
2019 Rugsėjo 2d.
5

Alytaus ligoninė padės kovoti su insultu: įsigis kompiuterinį tomografą

titleAlytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė AMS nuotrauka

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninei skyrė 844 tūkst. eurų Europos sąjungos paramos. Už šią sumą Dzūkijoje didžiausia medicinos įstaiga pirks kompiuterinį tomografą ir vaizdų archyvavimo sistemą, skirtą galvos smegenų insulto diagnostikai.

Šiemet tai bus antrasis naujas tomografas S. Kudirkos ligoninėje. Pirmasis – magnetinio rezonanso – tomografas Alytuje jau veikia, jis buvo įsigytas 1 mln. 42 tūkst. eurų skyrus miesto savivaldybei.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo Alytaus ligoninės administracija, miesto savivaldybė lėšas skyrė magnetinio rezonanso tomografo įsigijimui, o ministerija finansuos kompiuterinį tomografą ir vaizdų archyvavimo sistemą.

Pasak ligoninės atstovų, kompiuterinis tomografas ir vaizdų archyvavimo sistema medicininiu ir diagnostiniu požiūriu skiriasi nuo magnetinio rezonanso, veikia ne vienodu principu ir Alytuje bus naudojama skirtingų audinių būklių vertinimui.

S. Kudirkos ligoninė, drauge su panašiomis įstaigomis Marijampolėje ir Telšiuose, yra laikoma tarpinės pagalbos ligonine, kur pacientui įtariant ūminį galvos smegenų insultą, turi būti neatidėliojant atliekami tam tikri tyrimai bei sprendžiama dėl gydymo ar tolesnės pagalbos organizavimo.

Naujoji įranga Alytaus gydytojams leis kiekybiškai įvertinti galvos smegenų kraujotaką, smegenų audinio pakenkimo apimtį, nustatyti galvos smegenų audinio grįžtamus ir negrįžtamus pakitimus.


Komentarai

5
Komentuoti
Alytiškis2019-09-03
Kiek teko susidurti su Alytaus medikais,tai savo šunio jiems nepatikėčiau,susidaro toks įspūdis,kad jie medikų diplomus nusipirko internete,kaimynui nesenai Alytuje darė kojos operaciją,tai žiopliai pamiršo sausgyslę prisiūti,išaiškėjo tai,tik Vilniuje,kai jau žmogui trūko kantrybė aiškinti Alytaus medikams,kad su koja kažkas negerai,arba mano pusbroliui lužo sportuojant delnakaulio 2 kaulai,tai pirmiau sudėjo į langetę,kai sugijo,tai sako kreivai sugijo,reik laužti ir pernaujo į langetę dėti,tai ar ne juokinga,jei nebūtų žiauru
ALGIS2019-09-03
reikia kad specai butu .DU PVZ. MANO DRAUGUI INSULTAS VOKIETIJOJ NUTIKO,TAI PER 15 MIN GALVA ATVYKE MEDIKAI PRAGREZE IR DABAR GYVAS O KAIMYNEI ALYTUJE TAS PATS BUVO TAI PAGALBA BUVO CITRAMONO TABLETE IR SEKANCIA D JAU PASARVOTA
Yra kaip yra2019-09-02
Alytaus ligoninei labiau reik geru gydytoju nei brangiu aparatu. Gaila tik kad geri didmiesciuose pasilieka, o mums jau kas lieka :D
gyventojas2019-09-02
tai ežeras ką tik išvalytas iš kur turėtų but dumblasž o gal po dumblu paslėptas milijonas
Aurimas2019-09-02
idomu kiek kg svoriui bus atliekama zmogui?
traffix.lt