16 c Alytus
Penktadienis, Liepos 3d.
AlytusVerslas
2019 Rugpjūčio 26d.
10

Atleidimai „Snaigėje“: darbo šiemet neteko pusšimtis šaldytuvų gamyklos darbuotojų (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

50 – tiek darbuotojų Alytuje šiemet atleido „Snaigė“. Baltijos šalyse vienintelėje šaldytuvų gamykloje šiuo metu dirba per 560 darbuotojų. Nors nauji įdarbinimai retkarčiais vyksta, lyginant su 2017 m. vasara, Pramonės g. 6 dirba beveik šimtu mažiau.

Šį mėnesį įvykęs neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas žinių apie naujus atleidimus nesuteikė, tačiau darbuotojams daugiau suteikė ne ramybės, o o pagrindo nerimauti.

Susurinkime buvo priimti sprendimai „Dėl susidariusios padėties bendrovėje ištaisymo bei įstatinio kapitalo mažinimo“. Įstatinis „Snaigės“ kapitalas sumažėjo pakankamai ženkliai, t.y. daugiau nei pusantro milijono, kai nominali bendrovės akcijų vertė buvo sumažinta nuo 0,30 iki 0,26 Eur, tiesa, oficialiai teigiama, kad bendrovės kapitalas sumažintas „vien tam, kad būtų panaikinti bendrovės balanse įrašyti nuostoliai ir tokiu būdu būtų atkurtas nuosavo kapitalo ir įstatinio kapitalo dydžio santykis“.

„... šis bendrovės įstatinio kapitalo mažinimas neįtakoja nei veiklos, nei mokumo, o yra tik techninė nuosavo kapitalo struktūros korekcija...“, - pranešė „Snaigės“ savininkai.

„Snaigės“ įstatinis kapitalas dabar yra 10 mln. 301 tūkst. 822,70 Eur, o bendrovės įstatinis kapitalas nuo šiol padalintas padalintas į 39 mln. 622 tūkst. 395 akcijas. Šiam sprendimui pritarė 91,10 proc. balsavimo teisę turinčių akcijų savininkų ar jų atstovų. Auditorių duomenimis, lygiai tiek (91,10 proc.) „Snaigės“ akcijų priklauso Limasolyje (Kipras) 2017-ųjų vasarą Faidra Theofanous įregistruotai privačiai bendrovei  „Sekenora holdings limited". Tų pačių auditorių ataskaitose teigiama, kad galutinis „Sekenora holdings limited" akcininkas yra „Hymana holdings limited“ - Didžiosios Britanijos Mergelių salų sostinėje Roudtaune registruota bendrovė. Minėta salų grupė Karibų jūroje yra Jungtinės Karalystės užjūrio teritorija, kaip ir Kipras, yra įvardijama kaip viena populiariausių teritorijų pasaulyje, kur registruojamos lengvatinio apmokestinimo įmonės.

Neeilinis susirinkimas jame priimtus sprendimus įgaliojo Gediminą Čeiką, „Snaigės“ generalinį direktorių. Dar anksčiau, nei įvyko neeilinis akcininkų susirinkimas, buvo įregistruoti pakeisti AB „Snaigė” įstatai, jie papildyti įgaliojimais bendrovės valdybai steigti komitetus ir dėl priežiūros funkcijų atlikimo. Šią vasarą „Snaigės“ valdyba savo pirmininku išrinko ir paskyrė savo narį Aleksey Kovalchuk.

Kaip mūsų portalą informavo bendrovės administracija, neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimai Alytaus šaldytuvų gamyklos darbuotojų skaičiaus neįtakos, tačiau patvirtino, kad šiemet jau buvo atleista 50 žmonių (priimta 15).

2018 m. „Snaigės“ neaudituota konsoliduota apyvarta viršijo 37 mln. eurų, metais anksčiau perkopė 39 mln. Eur, tačiau 2017 m. audituotais konsoliduotais duomenimis, bendrovė buvo patyrusi milijoninių nuostolių.

Kaip Alytausgidas.lt informavo bendrovės „Snaigė“ administracija, darbuotojų skaičius buvo  sumažintas siekiant „išlaikyti arba didinti darbo našumą bei gamybos efektyvumą“.

Ar atleidimai „Snaigėje“ jau baigėsi? Panašu, kad optimalaus galutinio darbuotojų skaičiaus sparčiai besikeičiančioje šaldytuvų verslo aplinkoje Alytaus gamykla dar neturi. „Jeigu darbuotojų skaičius bus mažinamas, šis procesas bus vykdomas įstatymų numatyta tvarka“, - ramybės turimos darbo vietos visiems bendrovė, deja, negarantuoja.

Viena, kas yra aišku – artimiausiais metais šaldytuvų gamykla Alytuje turėtų išlikti, t. y. nebus keliama į mažesnių mokesčių ar pigesnės darbo jėgos šalį. „Iškelti šaldytuvų gamybą į kitą šalį yra brangus ir sudėtingas procesas. Vargu, ar artimiausiu metu jį svarstysime“, - tvirtina „Snaigės“ administracija.

Vidutinis visų „Snaigės“ darbuotojų atlyginimas 2019 m. vasaros pradžioje buvo 897,39 Eur (neatskaičius mokesčių), palyginus su vidutiniu pavasario pabaigos atlyginimu (970,16 Eur), jis sumažėjo 72,77 Eur (minus 7,5%). Skaičiuojant darbuotojus, kurie išdirbo visą kalendorinį mėnesį, vidutinis atlyginimas „Snaigėje“ buvo 939,96 Eur (neatskaičius mokesčių), o bendrovės darbo užmokesčio mediana* (vidurinė reikšmė) buvo 739,58 Eur.

ATNAUJINTA

Iki Kipre ir D. Britanijos Mergelių salose veikiančių „Sekenora holdings limited" bei „Hymana holdings limited“ bendrovių įsteigimo „Snaigės“ savininke buvo įvardijama Volžske (Rusija) rusų su italais 1987 m. įsteigta bendrovė „Polair". Šie investuotojai į Alytaus šaldytuvų gamyklą atėjo 2011 metais.

Su minėtais ir Alytuje veikiančiais šaldytuvų verslų atstovais iš užsienio susiję daugiau bendrovių. Tai – Maichailina Zinonos vadovaujama, Kipre įsteigta „Bevorano holdings limited“, jeigu santykis tarp susijusių įminių nepasikeitė, ši bendrovė kontroliuoja 100% „Senekora holdings limited” akcijų. Įdomu tai, kad 100% pačios „Bevorano holdings limited“ akcijų valdo Vilniuje 2010 m. registruota, Sergejs Sijanovs vadovaujama uždaroji akcinė bendrovė „Vaidana”, pastarosios 100% akcijų kontroliuoja 2007 m. Kipre įkurta „Ferruchi enterprises limited“, o šios 100% turi jau minėta „Hymana holdings ltd.”.

PAPILDYTA

Neaudituotais konsoliduotais duomenimis, „Snaigė“ per 2019 metų pirmą pusmetį pasiekė 6 proc. mažesnę apyvartą, nei tuo pačiu laikotarpiu praeitais  metais. Viena iš svarbiausių pardavimo sumažėjimo priežasčių – stambaus Prancūzijos kliento finansiniai sunkumai ir su tuo susiję pardavimų praradimai. 

„Šiais metais ir toliau skatinsime pelningus pardavimus, optimizuosime gamybą, didinsim darbo našumą...“, - sakė G. Čeika, kurio vadovaujama bendrovė, šių metų pirmojo pusmečio duomenimis, produkciją tiekė į 35 šalis Afrikoje, Azijoje ir Europoje, o eksportas sudarė 92 proc. Daugiausia „Snaigės“ gaminių užsienyje šiemet buvo parduota Ukrainoje (23 proc.), Vokietijoje (15 proc.), Prancūzijoje (10 proc.), Čekijoje (7 proc.) ir Norvegijoje (5 proc.). 

* - Mediana yra vidurinis skaičių grupės skaičius, t. y., pusės skaičių reikšmės didesnės už medianą, o kitos skaičių pusės reikšmės yra mažesnės (pavyzdžiui, 2, 3, 3, 5, 7 ir 10 mediana yra 4)


Komentarai

10
Komentuoti
Šaldytuvas2019-08-30
Kaime stovi Snaigė šaldytuvas nupirktas prieš 13 metų. Jokių probelmų ir gedimų (reikia nusispjauti tris kartus). O jei kas ir suges, juk vietyoje gamykla detalės papigiai, tai ne Libhier kur rankenėlė 30 eur kainuoja.
Rasuolė 2019-08-29
Svarbiausia atleisti darbingo amžiau žmones, o va pensininkus palikti įmonėje toliau slankioti, nes gi jie labai daug dirba! Tiek daug administracijos etatų, o sugeba suplanuoti per dieną vieną išvežimą, juokas ima iš jų planavimų, o va per tokius valdžios atstovų sprendimus reikia likti be darbo. Taip ir toliau pensininkai daug padirbs ir pakels ekonomiką.
TO Dasai2019-08-27
Dirbu jau 30 virš metų, viskas čia gerai ir vadovai puikūs, mūsų plasmasių vadovė superinė, kas su kitais galais nežianau, nesiūlė, bet galvą gerą turi, idėjos, idėją veja. Ir aišku viskas tam kad mums geriau būtų. Greičiausia čia rašo tie kuriuos vadovė s už gėrimą išvijo arba bobelė kuri savimi nepasitiki o jos vyras Snaigėje dirba, bijo varkšė.....
Zose2019-08-27
Aik tu Jane,,tiek gauna ne darbininkai-nezinai tai nepezek..cia gauna ne 1000o tik 400 ....ziauru...
Janė2019-08-26
DŽIAUKIMĖS, ne peikim, nes Alytuje retai tokių įmonių yra, kur moka apie 1000 eurų Pabėgs kaip coca cola ir vėl padidės konkurencija darbo rinkoje
Dasa2019-08-26
Dirbau ,zinau. Bardakas nuo sovietmecio - viskas dzin. Kol ten viešpataus Rima Kuceviciene , tol gero nelauk. Pas ja gali dirbti ir turedamas biuleteni, ir per atostogas. Superine pinigu ploveja. Mat su subine moka dirbt, tai ko neklestet ?
Gintaras2019-08-26
Turiu draugą, kuris Snaigėje dirba. Atspėkit, kokio gamintojo šaldytuvas jo virtuvėje stovi? ... Vat ir neatspėjot, tikrai ne Snaigė.
Kai aš paklausiau:
- O kodėl ne Snaigė?
Jis tik smagiai nusikvatojo ir pasakė:
- Labai gerai žinau, ką mes gaminame...
To Rokas2019-08-26
O žinojai kad Snaigėje ir samsungus surinkinėja ?
Snaige2019-08-26
Sn.Perdaug administracijos..tusosi be darbo ale meistrai,virsininkai,kazkokie vadinami brigadininkai,ju sekretores...kruva adminstr.ir ne tik dykaduoniu,kurie stumia dienas-kitaip nepavadinsi...seni ale virsininkai vaidina darba,kaip antai buves kontr. virsininkas,toks gamybos sk.ale vadovas ,ir t.t. o sur.vadove kam reikalinga? seni tarybiniai kadrai dar Sn.todel ten betvarke.
Rokas2019-08-26
Neissivaizduoju,kas gali pirkti si snaiges slamsta,anksciau Snaige buvo renkama is kokybiskiausiu zaliavu ir agregatu,dabar Snaige surinkineja is pigiausiu zalaivu,pries 4 metus nupirkau tevukams Snaiges saldytuva,tai dar garantiniui nesibaigus reikejo 5 kartus ji remontuoti,pradejo lysti rudys,plasmases pradejo skilineti ir trupeti,sandarintojai nepriglunda gerai,matosi tarpukai kur praeina pro juos siluma ir iseina saltis,turiu su nusipirkes Samsung firmos saldytuva per 12 metu nieko neteko daryti,jokio remonto,o jis dirba kaip naujas,o ir isvaizda kaip naujo
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena