2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2019 Rugpjūčio 20d.
0

Baltijos kelio dieną – rekordinė renginių gausa

titleNuotraukų galerija

Baltijos kelio (juodojo kaspino) dieną Dzūkijos sostinė bene pirmą kartą minės itin aktyviai.

Bus švenčiamas Baltijos kelio 30-metis ir ne tik. Prasidės tarptautinis Baltijos šalių turnyras, specialiame vakare bus prisimintas Alytaus rokenrolo (bigbyto) 50-metis, o visuomenine protesto akcija bus pademonstruota apie grėsmingą situaciją, į kurią yra patekusi šiemet savo 65-metį turėjusi švęsti Alytaus sporto mokykla.

Rugpjūčio 23-ąją, penktadienį, kuri yra skirta ir stalinizmo bei nacizmo aukoms atminti,  Baltijos kelio 30-mečio renginius 11 val. pradės mišios
Šv. Angelų Sargų bažnyčioje, 12 val. Baltijos kelio nesilinei sukakčiai skirtas šventinis minėjimas „Baltijos keliu“ vyks prie jamn skirto ženklo Birutės gatvėje, tarp Alytaus miesto stadiono ir Senamiesčio mokyklos. Programoje dalyvaus „Dainavos“ ansamblio šokėjai, jungtinis choras, dainų ir tekstų autorius Albertas Antanavičius (Šekspyras), Baltijos kelio simbolis – lėktuvas ir retroautomobiliai.

Rugpjūčio 23-ąją, nuo 16.30 val., Alytaus arenoje prasidės jos ir stadiono sporto salėjė tris dienas vyksiantis tarptautinis rankinio turnyras, skirtas miesto garbės piliečiui Jonui Jonuškai atminti. Jame susitiks 8 komandos iš Baltijos valstybių ir Baltarusijos.  

Tą patį penktadienį, nuo 17.30 val.,  prie sporto mokyklos planuojama visuomeninė protesto akcija „Sporto mokyklos pardavimui – STOP: apkabinkime Alytaus sporto meką!“. Mokykloje sportuojanti ir jos istorijai neabejinga Alytaus sporto bendruomenė stos simboliškai apkabinti iš jų atimti ir parduoti norimą pastatą Anzelmo Matučio g. 14. Čia, pievelėje prie parko, priešais „Dainavos“ kino teatrą atviras treniruotes surengs dziudistai, boksininkai ir kiti sportininkai, jie pasisakys ir kvies pasirašyti prieš sporto mokyklos pardavimą bei galimą istorinio pastato sulyginimą su žeme.

Baltijos kelio (Juodojo kaspino) dieną Baltosios rožės mieste apsilankys Baltijos ir kitose šalyse gerai žinoma švedų senojo roko grupė „Black rose“, visuomeninę protesto akciją „Sporto mokyklos pardavimui – STOP: apkabinkime Alytaus sporto meką!“ paremsianti tikro garso koncertu prie jau minėto A. Matučio g. 14 pastato, kuriame jau 65 metus ir veikia sporto mokykla.

Rugpjūčio 23-osios renginiai toliau tęsis miesto parke.

Su pasaulinės rokenrolo garsenybės Adam Brenner Bomb pavasariniu koncertu Alytuje, naujųjų „Aisčių“ pasirodymu prie Dailidės per miesto šventę ir su „Bunda roku“ minėti pradėtas Alytaus rokenrolo (bigbyto) 50-mečio jubiliejus turės dar vieną renginį – „Alytaus roko panorama“. Gyvo garso programą Dailės mokyklos amfiteatre nuo 20.30 val. ketina atlikti jungtinė muzikantų grupė, repetuojanti „Aisčių“, „Kūrikų“, „Svaro 409”, „Heraldikos“, „Vyno“, „Airijos“, „Avenue“ ir kitų Dzūkijos sostinės roko bei jam artimų žanrų kolektyvų kūrinius.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt