1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Alytaus rajonas
2019 Rugpjūčio 9d.
0

Alytupis: miestui priklausiusi teritorija tapo nauju rajono kaimu

titleNaujasis kaimas pavadintas Alytupio vardu. Nuo šio upelio kildinamas ir Alytaus miesto pavadinimas

Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje atsirado naujas kaimas, pavadintas Alytupio.  Jis yra keturi šimtoji rajone įregistruota gyvenamoji vietovė.

Atlikus vietos gyventojų apklausą ir įvykdžius kitas teisės aktuose numatytas procedūras, Alytupio kaimo atsiradimui pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybė liepos pabaigoje. Jis yra priskirtas Alovės seniūnijai.

Kol kas Alytupio kaime yra tik viena sodyba ir keli sklypai. Kaimo pavadinimą pasiūlė toje teritorijoje gyvenantys gyventojai, siedami kaimo pavadinimą su netoliese tekančiu Alytupio upeliu.

Alytaus rajono taryba 2018 gegužės mėnesį pritarė, kad Alytaus rajone atsirastų nauja gyvenamoji teritorija – Alytupio kaimas. Toks sprendimas priimtas po to, kai į savivaldybę kreipėsi Alytaus rajono gyventojas su prašymu suteikti jo sodybai adresą, tačiau paaiškėjo, kad to padaryti negalima, nes sklypas nėra priskirtas jokiai gyvenamajai teritorijai.

Taip atsitiko, kai buvo pakeistos Alytaus miesto gyvenamosios vietovės ribos, minėta Alytaus rajono gyventojo teritorija anksčiau priklausė Alytaus miestui. Patvirtinus miesto ribas, žemės sklypas pateko į Alytaus rajono teritoriją.

Kadangi žemės sklypą nuo artimiausių gyvenamųjų vietovių skiria didesnė nei 5 hektarų valstybinio miško teritorija, buvo nuspręsta nustatyti naują gyvenamąją teritoriją.

Šiuo metu rajono savivaldybėje yra 2 miestai, 3 miesteliai, 3 viensėdžiai ir 392 kaimai.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt