12 c Alytus
Penktadienis, Liepos 10d.
VideoreportažaiAlytusSportas
2019 Rugpjūčio 7d.
14

Miesto tarybos nariai nepritaria sporto mokyklos pastato pardavimui (©️ VIDEOĮRAŠAS)

titleAlytaus miesto savivaldybės vadovai diskutuoja dėl sporto mokyklos pastato likimoZenono Šilinsko nuotr.

Alytausgidas.lt tiesiogiai transliavo iš Alytaus sporto rūmų, kur vyko miesto sporto bendruomenės inicijuota diskusija Alytaus sporto mokyklos pastato pardavimo (nepardavimo ir išsaugojimo) klausimu bei tam specialiai surengto atviro kūno kultūros ir sporto tarybos posėdžio.

Kūno kultūros ir sporto tarybos pirmininko Kęstučio Bernatavičiaus siūlymu, pirmasis žodis buvo suteiktas miesto merui Nerijui Cesiuliui. Jis tikino, kad jokie sprendimai nebus daromi nepasitarus su sporto bendruomene, todėl tvirtino esąs patenkintas, jog sporto mokyklos klausimas sukėlė tokio susidomėjimo. Vicemerė Jurgita Šukevičienė aiškino, kad sporto mokyklos patalpos sportui nėra tinkamos, todėl sąlygos turi būti gerinamos.

„Pirmiausia turime susitvarkyti švietimo tinklą, o jeigu turėsime laisvų tinkamų patalpų, tuomet pasiūlyti sportuojantiems sportoi mokykloje kitą pastatą“, - išlygą diskusijoje pasiūlė ilgametė miesto tarybos narė Nijolė Makštutienė. Tam neprieštaravo ir meras, ir vicemerė. Miesto tarybos narys Valerijus Vencius nuomonės pasiteiravo sporto bendruomenės, kurios poziciją jis įvardijo „prieštaringa". Jis pareiškė, kad bus prieš sporto mokyklos pardavimą ir ieškojimą galimybių, kaip ateityje įveiklinti dabartinę sporto mokyklą.

Miesto tarybos narys Gediminas Daukšys džiaugėsi, kad prasidėjo diskusija, tačiau stebėjosi, kad nuo sporto sprendimų ir resursų yra nušalinti sportininkai bei jų tėvai.

K. Bernatavičiui žodį suteikus Alytaus dziudo sporto vyriausiam treneriui Zeniui Vencevičiui, šis paprašė palikti sporto mokyklą tolesniam dziudo imtynių sporto vystymui. Treneris paminėjo, kad į sporto mokyklos bazę investavo daug savo, sporto bendruomenės lėšų ir prašė, kad nebūtų užrištos rankos toliau patiems prižiūrint Anzelmo Matučio g. 14 salę.

Gerinti sportininkų sąlygas siūlė ir miesto tarybos narė Vincė Laimutė Kirkliauskienė, priminusi, kad sportininkams sportuojant švietimo įstaigose, pirmumo teisę dėl patalpų visuomet turės.

Alytaus sambo ir dziudo imtynių federacijos prezidentas Rimantas Liegus dėstė, kad kurios nors mokyklos salė tinkamų patalpų nepakeis, tad geriau būtų paremontuoti apleistą sporto mokyklos salę ir ją toliau naudoti sportui.

Miesto kūno kultūros ir sporto tarybos narys Egidijus Petkevičius aiškino, kad dziudo ir kitas sporto šakas iškėlus iš sporto mokyklos ir jas perkėlus į mokyklų sales, gali atsirasti situacija, kad žiemos metu jose netilps sportininkai, mat jau dabar tenka dirbti per pusę salės.

Miesto tarybos narys Sigitas Leonavičius kategoriškai pasisakė, kad sporto mokykla būtų uždaroma, parduodama.

Kūno kultūros ir sporto tarybos narys Antanas Makštutis priminė, kad anksčiau sporto mokykla anksčiau priklausė futbolui, rankiniui, tinkliniui, todėl pasiūlė vėl mokyklą sugrąžinti futbolo bendruomenei, kuriai vėl šalia būtų miesto stadionas, o dziudistams rekomendavo laukti naujų patalpų mokyklose, kurios bus uždarytos. 

A. Makštutis įvardijo Alytaus sporto infrastruktūros formavimo klaidas, priminė, kad netinkamai buvo renovuotas pagrindinis miesto stadionas, iki tarptautinio lygio jam trūksta vienos tribūnos. Rankinio bendruomenės atstovas, Alytaus sporto ir rekreacijos centro direktoriaus pavaduotojas Arvydas Brazaitis patikslino, kad stadiono salei iki aukšto lygio varžybų matmenų trūksta 2 metrų.

Miesto tarybos nario Gintauto Andriuškevičiaus nuomone, mokyklų sporto salės sportui yra pokarinė atgyvena, todėl reikėtų galvoti apie sportui skirtus pastatus ir jų vystymą, jam prieštaravo kažkada iš Alytaus arenos į sporto mokyklą dziudistus atkraustęs buvęs miesto meras Jurgis Krasnickas, kurio įsitikinimu mokyklų salės sportui galimos. Eksmeras taip pat patvirtino, kad bus prieš sporto mokyklos pardavimą.

G. Andriuškevičius taip pat įvardijo apie naujo sporto objekto pastatymą Putinuose, prie suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos, kuri su partneriais yra parengusi ir projektą. Pasak jo, apie sportininkų iš sporto mokyklos iškėlimą, pastato pardavimą gali būti kalbama tik pastačius naują sporto pastatą, o ne žadant.

G. Daukšys akcentavo dar vieną svarbų aspektą, kad sportininkai sportuoja jų sritims nepritaikytose patalpose.

Meras N. Cesiulis pripažino, kad infrastruktūra turėtų pagerėti Alytuje įrengus pripučiamą futbolo maniežą ir prašė futbolo bendruomenės pasiūlyti jam vietą.

„Galim lažintis iš gero konjako butelio, kad sporto mokykla liks. Dziudo ir bokso treneriai savo lėšomis susitvarkė patalpas, kodėl jų nepalaikyti, kiek galima mėtyti iš vienos vietos į kitą", - kalbėjo V. Vencius, primindamas, kad ne viskas susiveda į eurus, o ir emocinę vertę. Politikas taip pat stebėjosi, kodėl A. Matučio g. 14 pastatas, statytas 1932 m., dar nėra kultūros vertybių registre.

„Biudžetas matuojamas pinigais, o jų trūksta ne tik sporto, tačiau ir švietimo ar kultūros bendruomenei", - miesto savivaldybės ekonominę realybę priminė meras, kuris siūlė neprisirišti prie pastatų, o prie žmonių.

 


Naujausios žinios

Komentarai

14
Komentuoti
Keista2019-09-06
kai ne kompetetingi tuo reikalu žmonės sprendžia sporto mokyklos klausimą,ką gali toks Daukšys ar kt.tinkamai išspręsti,matau keletą veidų,kurie supranta šios mokyklos istoriją ir esmę,tai K.Pavilonis ir daug metų vadovavęs sporto mokyklai ,šaudymo sekcijai Budrys.
pavytus2019-08-14
Šukevič
xxx2019-08-14
eiliniai vagys susirinke diskutuoja ... bjauru
pasveikinkim2019-08-09
kaimynus marijampoliečius, Sūduva įveikė Izraelio čempionus.
Al Gidui respektukas2019-08-08
Objektyviai i6transliavo kas vyksta iš tikrųjų, be iškraipymų. Al pliusas tai PAXUI ir kitom valdžiom be muilo sulindęs. Už pionigus parsisavinėja Jankask
Krokodilas parazitui Genai2019-08-08
Gena ir co yra didžiausi parazitai Alytuj. Besmegeni Gena, sporto bazių niekada nebus per daug. Žmonėms reikia sveikatos per sportą
Gena2019-08-08
Tie veikėjai, kurie nori būti geri ir už mūsų pinigus išlaikyti pustuštes mokyklas tegul sumoka už jų išlaikymą iš savo kišenės.
Valdininkai2019-08-08
susikuria miestui atseit svarbią problemą, po to džiaugiasi ją sėkmingai išsprendę. Tai veiklos imitacija.
Vytautas2019-08-08
reikia tik pasidžiaugti išmintingu sprendimu. Pagarba treneriui Zeniui Vencevičiui
ALGIS2019-08-08
manau gera vieta butu dideliam prekybos centrui ar laidojimo namams.Gal net kapines irengt galima butu pusynely
G2019-08-07
Šita mėšlą reikia nugriauti ir statyti lidl
Alytaus gėda Cesiulis, Klėgeris, Šukevičienė2019-08-07
Reikia greučiau rinkti parašus dėl cesiulio, šukevičienės, klėgerio atstatydinimo
He he he2019-08-07
Tie patys ir pakišinėja, o po to prieš objektyvus nekaltybę slepia :)
Abrakadabra2019-08-07
Dabartinės valdžios galvose kažkokia abrakadabra. Šauna jiems kažkokia mintis ar ji iš po stalo patyliukais kažkieno pakišama, ir miestui tai jau pateikiama kaip būsimas faktas. Tik sujudus alytiškiams valdžia priversta vis dėl to diskutuoti. Dar keisčiau, kai mero nepalaiko jo frakcijos nariai. Tai kas tada Cesiuliui pakišinėja tokias absurdiškas idėjas ?
traffix.lt