19 c Alytus
Antradienis, Gegužės 26d.
VerslasRėmėjų turinys
2019 Liepos 25d.
2

„Versle galinio vaizdo veidrodėlis – aiškesnis nei priekinis stiklas...“

titleNuotraukų galerijaW. Buffett

Warren Buffett citatos apie investavimą ir gyvenimą buvo ir tebėra populiarios iki šiol. Tai yra tikrų tikriausi perlai, kuriuos galima pritaikyti tiek investavime, tiek ir versle ar gyvenime. Norint keliais žodžiais apibūdinti tai, kas yra Warren Buffett, pakanka pasakyti, kad „kai jis kalba – žmonės klausosi“. W. Buffett žinomiausios citatos apie gyvenimą, investavimą, sėkmę, lyderystę, emocijas ir pinigus yra atpažįstamos ir labai vertinamos visame pasaulyje.

Kodėl žmonėms taip patinka jo citatos?

Kadangi savo turtą jis padidino daugiau nei iki 80.9 milijardų USD (2019). Tai paverčia jį vienu iš pačių turtingiausių žmonių Amerikoje. Būdamas „Berkshire Hathaway“ įkūrėju ir vadovu, Warren gyvena vadovaudamasis tam tikromis vertybėmis, kurias pasitelkia investuodamas ir priimdamas kitus sprendimus savo gyvenime. Jo požiūris į akcijas ir investavimą labai puikiai atsispindi ir jo įžymiose citatose, kurias Finance43 paskolų ekspertai atrinko ir pateikia Jums šiame straipsnyje.

Ką Warren Buffett kalba apie investavimą

Kadangi Warren Buffett yra vienas iš daugiausiai pasiekusių investuotojų visame pasaulyje, kuris taip pat yra pripažįstamas ir vienu turtingiausių planetos žmonių, labai naudinga atsižvelgti į tai, ką šis investuotojas kalba apie patį investavimą.

1. Dvi Buffett investavimo taisyklės

„Taisyklė Nr.1: Niekuomet nepraraskite pinigų. Taisyklė Nr.2: Niekuomet nepamirškite taisyklės Nr.1“ – Warren Buffett

Visuomet yra tikimybė, kad akcijų biržoje tam tikros kompanijos bus įvertintos neteisingai, o tai reiškia, kad tokiu atveju atsiranda nuostabi galimybė surasti verslus, kurie yra parduodami. W. Buffett apie akcijų biržą yra pasakęs vieną labai populiarią frazę:

„Atminkite, kad akcijų birža yra maniakiškai depresyvi.“

Kiekvienas finansines naujienas kasdien sekantis žmogus žino, kad tai yra tiesa. Akcijų biržoje kompanijų vertė kyla ir leidžiasi diena iš dienos – net ir dėl menkiausių naujienų. Dėl šios priežasties yra labai svarbu nepasiduoti nuolatos vykstančiai beprotybei ir stengtis vertinti tik pačius svarbiausius veiksnius. Turint investavimo strategiją, tai padaryti tampa kur kas lengviau. Tai reiškia, kad visuomet reikia stengtis išlikti racionaliais.

Taigi, niekuomet nepraraskite pinigų. Išlikite racionalūs ir vadovaukitės savo numatytu planu, kuomet ieškote kompanijų, į kurias norėtumėte investuoti.

2. Akcijų biržoje kompanijos gali būti įvertintos neteisingai

„Kaina yra tai, ką jūs mokate. Vertė yra tai, ką jūs gaunate.“

Kitais žodžiais tariant, niekuomet nesusitelkite į trumpalaikius kainos pokyčius. Susikoncentruokite į jūsų investicijoje slypinčia verte.

„Saugokitės investicijų, kurios sulaukia plojimų: puikūs sprendimai dažniausiai yra palydimi žiovuliu.”

Iš žmogaus, kuris savo turtus susikrovė iš tokių kompanijų kaip Apple, American Express, General Motors, UPS, Johnson & Johnson, Mastercard ir Walmart, tai yra labai prasmingas patarimas.

3. Didelė grąža su maža rizika yra raktas į sėkmę

„Rizika kyla iš nežinojimo, ką jūs darote.“

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šis patarimas yra akivaizdus, deja, bet jis labai dažnai yra pamirštamas – ypač dažnai po to, kai investuotojai yra sulaukę vienokios ar kitokios sėkmės. Jei jūs suprasite, kad sėkmė atkeliauja iš tų sričių, kurias jūs puikiai išmanote, galėsite kur kas lengviau analizuoti atitinkamose rinkose veikiančias kompanijas ir atsispirti pagundai investuoti į tai, ko jūs iš tikrųjų nesuprantate. Pats Buffett įprastai laikosi atokiau nuo technologijų sektoriaus, kadangi jo manymu šiame sektoriuje jam trūksta žinių. W. Buffett yra sakęs:

„Niekuomet neinvestuokite į verslą, kurio nesuprantate.“

4. Kur kas lengviau žvelgti į praeitį nei į ateitį

„Verslo pasaulyje galinio vaizdo veidrodėlis visuomet yra aiškesnis nei priekinis stiklas.“

5. Nuostabų kompanijų pirkimas

„Kur kas geriau pirkti nuostabią kompaniją vidutine kaina nei vidutinę kompaniją ypač žema kaina.”

Ši puikiai visame pasaulyje žinoma ir labai dažnai cituojama Warren Buffett citata iš tikrųjų yra labai įdomi, kadangi „vertės investuotojai“ labai dažnai pro savo akis stengiasi praleisti visą tai, kas nėra siūloma pačia žemiausia kaina. Berkshire Hathaway savo ruožtu vadovaujasi visiškai priešingu požiūriu ir vietoje to, investuoja į nuostabias kompanijas, nepaisant to, kad jų kaina kartais būna nemenka. Tai buvo viena iš pagrindinių ir pirmųjų Buffett pamokų, kurią jis labai gerai išmoko.

„Jei verslui sekasi gerai, galiausiai akcijų kaina seka iš paskos.“

6. Ilgalaikių investicijų pasirinkimas

„Pirkite tik tai, dėl ko jūs būtumėte visiškai patenkinti net ir tuomet, jei rinka užsidarytų 10 metų.“

7. Kantrybė yra raktas

„Investuotoju vadinti tą, kuris aktyviai prekiauja akcijų biržoje, yra tas pats, kas vienos nakties nuotykių mėgėją vadinti romantiku.“

„Akcijų birža yra sukurta taip, kad pervestų pinigus iš aktyvių kantriems.“

Šios Warren Buffett citatos labai puikiai atspindi tai, kaip reikėtų elgtis su savo pinigais. Todėl jei jūs nusprendžiate investuoti, būkite kantrūs.

8. Pirmenybę skirkite ilgalaikės, o ne trumpalaikėms investicijoms

„Jei jūs negalvojate apie akcijų laikymą ateinančius 10 metų, tuomet net negalvokite apie jų laikymą 10 minučių.“

Investavimas nėra prekyba ir turi visiškai kitokį tikslą. Tai yra susiję su pamatuotos rizikos prisiėmimu pakankamai ilgam laikui, siekiant didelės investicinės grąžos. Investavimo atveju yra siekiama sumažinti riziką ir generuoti vis didesnį pelną bėgant laikui, o ne siekti pelno per trumpesnį laikotarpį.

Jei Warren Buffett turi pasirinkti, kaip ilgai jis saugos kompanijos akcijas, tai būtų:

„Mūsų mėgstamiausias laikymo periodas yra amžinai.“

Tai reiškia, kad jūs niekuomet neturėtumėte pirkti akcijų siekdami jas parduoti. Jei jūs galėtumėte per savo visą gyvenimą įsigyti tik 10 arba 20 akcijų, tikriausiai jūs būtumėte kur kas atsargesni galvodami apie tai, į ką jūs investuotumėte. Jūs skirtumėte gerokai daugiau savo laiko analizuodami kompaniją ir jūs pasirinktumėte tik tai, kas jums labiausiai patinka.

9. Tikėjimas Jungtinėmis Amerikos Valstijomis

„Mes visuomet gyvename abejonių kupiname pasaulyje. Tačiau neabejotina yra tai, kad JAV bėgant laikui visuomet judės pirmyn.“

Warren Buffett visuomet kartojo ir tebekartoja, kad Amerika visuomet klestės. Jo teigimu Amerika yra pati geriausia akcijų birža, į kurią verta investuoti, ir jūs galite būti tikri, kad Amerikoje jūsų pinigai bus saugūs. Kartais tai tiesiog užtrunka šiek tiek ilgiau nei jūs galite tikėtis.

10. Investuokite į kompanijas, kurios atitinka jūsų vertybes

„Kodėl neinvestuoti į kompanijas, kurios jums iš tikrųjų patinka? Kaip Mae West sakė: Per daug gero dalyko gali būti nuostabu.“

11. Žmonės investavimą paverčia kur kas sudėtingesniu nei jis yra

„Verslo mokyklos labiau vertina sudėtingą ir kompleksišką nei paprastą elgseną, tačiau paprasta elgsena yra daug efektyvesnė.“ 

Tai yra viena iš pačių svarbiausių ir reikšmingiausių Warren Buffett kada nors pasakytų frazių. Daugybė jo naudojamų investavimo strategijų susitelkia į viso investavimo proceso supaprastinimą, priimant reikšmingus sprendimus. Pavyzdžiui, jis yra Taisyklės 72 gerbėjas. Ši taisyklė padeda nenaudojant skaičiuotuvo suprasti, kiek laiko užtruks investicijai padvigubėti.

Buffett nuomone, jums nereikia būti genijumi, kad būtumėte geras investuotojas, tačiau taip pat visa tai yra susiję su labai sunkiu darbu. Egzistuoja kelios bazinės investavimo taisyklės, kurias jūs turite išmokti ir jei jūs jomis vadovausitės, jūs būsite sėkmingi. Žinoma, kai matematika tampa pernelyg sudėtinga, nepamirškite naudoti skaičiuotuvo.

12. Patys sudarykite prognozes

„Prognozės gali jums daug pasakyti apie prognozuotoją, tačiau jos jums nieko nepasako apie ateitį.“

13. Investuokite tik į tas kompanijas, kurias jūs suprantate

„Pirkite akcijas tokiu pačiu būdu, kaip ir tuomet, kai pirktumėte namą. Supraskite ir mėkite jas taip, kad norėtumėte jas turėti esant bet kokiai situacijai rinkoje.“

14. Puikūs investuotojai nediversifikuoja

„Diversifikacija yra apsauga nuo ignoravimo. Tai turi labai mažai prasmės, jei jūs žinote, ką darote.”

„Didelė diversifikacija yra būtina tik tuomet, kai investuotojai nesupranta, ką jie daro.“

Ką Warren Buffett kalba apie sėkmę

Kalbant apie Warren Buffett, labai svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, ką jis kalba apie sėkmę.

15. Apsupkite save tinkamais žmonėmis

„Geriau bičiuliautis su žmonėmis, kurie yra geresni už jus. Pasirinkite partnerius, kurių elgesys yra geresnis nei jūsų ir jūs pasuksite tinkama linkme.“

16. Jūsų viešas įvaizdis ir reputacija

„Prireikia 20 metų, kad sukurtumėte savo reputaciją ir penkių minučių, kad ją sugadintumėte. Jei jūs apie tai pagalvosite, elgsitės visiškai kitaip.“

Tai taip pat parodo, kad kiekvienas investuotojas turėtų stengtis sukurti savo gerą reputaciją ir siekti ją išsaugoti, kadangi bent mažiausias nukrypimas nuo kurso gali sujaukti visą žmogaus karjerą.

17. Kur kas svarbiau daryti gerą

„Jei jūs pasieksite mano amžių ir niekas apie jus gerai negalvos, man nesvarbu, kokia didelė bus jūsų banko sąskaita – jūsų gyvenimas bus katastrofa.“

„Paprasčiau, kai jūs pasieksite mano amžių, jūs matuosite savo sėkmę gyvenime atsižvelgdami į tai, kaip žmonės, kurie norėtumėte, kad jus mylėtų, iš tikrųjų jus myli.“

Šiuos principus turėtų taikyti kiekvienas žmogus – ir ne tik investuotojas. Jei jūs vadovausitės šiais principais, tuomet į investavimą ir į visą savo gyvenimą žvelgsite visiškai kitomis akimis, kaskart stengdamiesi priimti tik teisingus (visais atžvilgiais) sprendimus.

18. Yra gerai turėti didelių svajonių

„Aš visuomet žinojau, kad būsiu turtingas. Aš nemanau, kad kada nors bent akimirkai buvau tuo suabejojęs.“

Tai tik dar kartą parodo, kad kiekvienas iš mūsų turėtume svajoti. Niekada nereikėtų baimintis ar drovėtis savo didelių svajonių – nepaisant to, kaip kai kuriems žmonėms jos beatrodytų. Daugybė visame pasaulyje puikiai žinomų milijonierių ir milijardierių savo didelės sėkmės nebūtų galėję pasiekti, jei jie nebūtų turėję didelių svajonių.

19. Nuoširdumo ieškojimas kituose

„Nuoširdumas yra labai brangi dovana. Nesitikėkite to iš pigių žmonių.“

Kartą W. Buffett yra pasakęs:

„Wall Street yra vienintelė vieta, kurioje žmonės atvažiuoja Rolls Royce tam, kad gautų patarimą ir tų, kurie naudojasi metro.“

Kitais žodžiai tariant, būkite atsargūs ir nepasitikėkite bet kuo. Didžioji dauguma finansinių „patarimų“, kurie yra pateikiami įvairių analitikų, patarėjų, finansininkų ar medijos, turėtų būti vertinama labai skeptiškai. Warren Buffett ir jo partneris ilgai dirba su tais pačiais žmonėmis, su kuriais jie turi labai ilgą istoriją, patirtį ir kuriems jaučia pasitikėjimą. Kiekvienas geras investuotojas turėtų siekti to paties.

20. Vertinkite tai, iš kur kilote

„Šiandien kažkas sėdi šešėlyje todėl, kad kažkas seniai pasodino medį.“

Fotogalerija


Komentarai

2
Komentuoti
Edita2019-07-29
Sveiki visi!
Aš esu Edita, šiuo metu gyvenu Vilniuje, Lietuvoje. Šiuo metu esu našlė su dviem vaikais ir birželio mėn. Buvau pakliuvusi į finansinę padėtį ir man reikėjo refinansuoti ir sumokėti sąskaitas. Bandžiau ieškoti paskolų iš įvairių privačių ir verslo paskolų firmų, bet niekada nesėkmingai, ir dauguma bankų atmetė mano kreditą. Bet kaip Dievas norėtų, Dievo vyras mane supažindino su privačių paskolų davėju, kuris man suteikė 80 000 eurų paskolą ir šiandien yra verslo savininkas, o mano vaikams šiuo metu sekasi gerai, jei turite susisiekti su bet kuria įmone, norėdami užtikrinti paskolą be užstato, be kredito patikrinimo, nepasirašydami pasirašymo tik su 2% palūkanų norma ir geresniais paskolų grąžinimo planais bei tvarkaraščiu, susisiekite su ponu Dante Paola el. paštu: [email protected] Jis nežino, kad tai darau, bet aš dabar toks laimingas ir nusprendžiau žmonėms daugiau sužinoti apie jį, taip pat noriu, kad Dievas jį labiau palaimintų. Norėdami susisiekti su juo per jo el. Pašto adresą: [email protected], jei norite gauti greitą pokalbį arba „WhatsApp“ / +35677926593

Dėkoju
Edita
Taip2019-07-26
Nors vienas rimtas straipsnis
traffix.lt