6 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2019 Birželio 14d.
0

Kultūros premijos – muzikui, teatralei ir fotografui

titleNuotraukų galerijaZenono Šilinsko nuotr.

Alytaus miesto gimtadienio šventės oficialioji tradiciškai prasideda kultūros premijų įteikimu. Į tris 2 tūkst. 500 eurų dydžio premijas ir laureato regalijas šiemet pretendavo dešimt asmenų.

Premijos šiemet atiteko muzikui, teatralei ir fotografui.

Už aktyvų dalyvavimą kultūriniame Alytaus gyvenime, Dzūkijos krašto tautosakos rinkimą ir jos panaudojimą kūryboje, per 100 kūrinių chorams, ansambliams, liaudies instrumentų orkestrui sukūrimą, harmonizavimą ir aranžavimą kultūros premija įteikta muzikui Pranui Jurkioniui. Jis –  chorvedys, kompozitorius, harmonizuotojas, aranžuotojas, poetas, visų Lietuvos dainų švenčių (nuo 1975 m.) dirigentas, liaudies dainų ir šokių ansamblio „Dainava“ vadovas (1978–1983 m. ir nuo 1996 m. iki dabar).

Už meninį-socialinį tyrimą ir monospektaklio „Seen“, įvertinto geriausiu Lietuvos teatro jaunojo menininko debiutu, sukūrimą premija skirta ir teatralei Andrai Kavaliauskaitei. Ji – ne tik kurianti, aktyviai ir savitai veikianti Alytaus miesto teatro aktorė bei režisierė, tačiau ir diskusijų apie meno terapijos poveikio ir poreikio sumanytoja, taip pat moderatorė.

Už Alytaus miesto fotografijos kultūros formavimą, skatinant alytiškius užsiimti fotografijos menu, Alytaus miesto vaizdų, įvykių, gyventojų įamžinimą, daugelio parodų inicijavimą ir organizavimą premija pagerbtas ir fotografas Stasys Šmigelskas. Jis – privačios, neretai originaliai fotografuojančios fotostudijos „Vizija“ savininkas, vienas Alytaus fotografų klubo (AFK) kūrėjų, dabartinis AFK pirmininkas, vienas iš Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo (buv. Dailiųjų amatų mokyklos) fotografijos dalyko mokytojų.

Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijos alytiškiams skiriamos nuo 1991 m.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt