6 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
DzūkijaŠvietimas
2019 Birželio 10d.
0

Surengtas seminaras „Alytaus regionas – draugiškiausias aplinkai Lietuvoje“

title

Alytaus regiono atstovai rinkosi į „Sprendimas Lietuvai“ organizuotą forumą „Alytaus regionas – draugiškiausias aplinkai Lietuvoje“.

Forumo metu Alytaus regioną atstovavo Druskininkų ir Alytaus miesto savivaldybių atstovai, mokiniai ir verslininkai.

Forumo pradžioje vienas iš organizatorių Martynas Kerpė pristatė „Turing society” veiklą ir forumo tikslą.

Žodį tarė Alytaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Dalia Kavolynienė, Druskininkų savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Baranauskaitė ir Juozas Kazlauskas iš Druskininkų jaunimo užimtumo centro.

Paskaitas vedė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro aikštelių priežiūros vadovas Linas Brazauskas ir ekologė Erika Mockevičienė. Buvo aptarta mūsų regiono skauduliai, atliekų rūšiavimo problemos. Taip pat buvome supažindinti su statistika, sprendimo ir švietimo būdais.

Forumo metu išryškėjo dvi idėjos, tai ekologiškas švietimas ir informacinių technologijų (IT) programėlė/motyvacinė sistema skatinanti fizinį aktyvumą.

Įgyvendinus šias idėjas bus ugdomas ekologiškas švietimas, kurio dėka sumažės automobilių naudojimas. Kursis dviračius gaminančios įmonės, daugės dviračių takų apjungiančių visą regioną kartu su tolimiausiais jo kampeliais, šalia jų užkandinių, stiprės turizmo infrastruktūra mūsų regione. Turime gražią gamtą, daug lankytinų vietų. Visa tai apjungus galėsime sukurti naujas darbo vietas, padidės fizinis aktyvumas, pagerės sveikata, laimingumo rodikliai.

Už pagalbą rengiant seminarą rengėjai dėkoja M. Kerpei, „Turing society“, „Erasmus+”, „European commission“, Dedam.lt, „Elorika“, „Praud city“, „Merkio kraštui“, FM99 radijui ir  Alytausgidas.lt naujienų portalui.  

Asta Bujienė


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt