2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
DzūkijaAlytaus rajonas
2019 Gegužės 29d.
3

Savivaldybė – už gyventojus: sieks uždrausti vandens motociklus Daugų ežere

titleNuotraukų galerijaDaugų gyventojai kategoriškai prie vandens motociklus Didžiulio ežere

Alytaus rajono savivaldybė kreipėsi į Aplinkos  ministeriją su prašymu pakeisti ministro įsakymą, leidžiantį Didžiulio (Daugų) ežere plaukioti vandens motociklais.  Motociklininkų veiklai kategoriškai nepritaria Daugų gyventojai, kurie nepasitenkinimą išreiškė savivaldybės sukviestoje diskusijoje su Lietuvos vandens motociklų sporto federacijos atstovais.

Federacijos iniciatyva šiais metais Daugų Didžiulio ežeras įtrauktas į vandens telkinių sąrašą, kur galima treniruotis bei vykdyti vandens motociklų varžybas.  Iš viso šiame sąraše 9 Lietuvos vandens telkiniai ir Baltijos jūra. Pagal aplinkos ministro įsakymą vandens motociklai Didžiulio ežere galėtų plaukioti nuo birželio 21 d.

Alytaus rajono savivaldybė iniciavo šiuo klausimu diskusiją, nes sulaukė daug nepasitenkinimo iš seniūnijos gyventojų, ypač gyvenančių Dauguose, kuris yra ant ežero kranto.

Susitikime su gyventojais dalyvavo savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, tarybos narys Danielius Jakubavičius, Daugų seniūnė Irma Kašėtienė, Architekto skyriaus vedėja Giedrė Ilgūnaitė, Vandens motociklų sporto federacijos atstovai, daugiau kaip pusė šimto Daugų seniūnijos gyventojų.

Vandens motociklų atstovas Justas Grendelis bandė įtikinti gyventojus, kad šios transporto priemonės nekelia daugiau triukšmo nei automobiliai, kad jie plaukios saugiai, bus drausmingi ir netrikdys gyventojų bei poilsiautojų. Tačiau daugiškiai nesileido į kalbas ir teikė savo argumentus, kodėl jie nepritaria, kad Daugų ežere plaukiotų vandens motociklai: triukšmas, nesaugumas, aplinkosauga.

Po gan aštrios diskusijos Alytaus rajono savivaldybės vicemerė D. Kitavičienė teigė, kad savivaldybė atstovaus gyventojams ir sieks, kad šiais metais Didžiulio ežere vandens motociklai neplaukiotų, todėl skubiai kreipsis į Aplinkos ministeriją dėl ministro įsakymo, leidžiančio Didžiulio ežere plaukioti vandens motociklams, pakeitimo. Savivaldybė kreipėsi į Aplinkos ministeriją su prašymu pakeisti įsakymą jau kitą dieną po diskusijos –  gegužės 28 d.

Fotogalerija


Komentarai

3
Komentuoti
jonas2020-05-25
Jau tegul nesiskudzia grybam aukti tai tikrai netrukdo
algis2019-05-31
davai visi i alytu i durniu sleni .Galetu varinet tarp tiltu esanciu mieste. Dabar tik auto ralis vyksta o galetu ir h2o sportas but tai butu linksma alytiskiams
Dzukas2019-05-30
Geda rajono savivaldybei, vadovaujamasi logika, geriau nieko nedaryti, tai ir niekas nepyks. Matosi biurokratai nesupranta kaip vystoma pletra ir kokia is to nauda.
traffix.lt