-1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
VideoreportažaiLaisvalaikis ir kultūra
2019 Gegužės 10d.
0

Europos šventė Rotušės aikštėje: koncertas, pirotechnika, 3D projekcija (VIDEOĮRAŠAS)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Penktadienio vakarą Alytuje - vienas pagrindinių Europos dienos Lietuvoje renginių. Specialiai Alytui sukurtos vizualinės programos „Trimatė Europos naktis“ pagrindinis akcentas – 3D grafika vizualizuotas muzikinis performansas. Rotušės aikštėje ant Alytaus teatro laiptų stovės 3 aukštų scena, kurią dengs didesnis nei 160 kvadratinių metrų specialus ažūrinis ekranas.

Renginio režisierius Dalius Abaris teigia,  jog  vakarinė programa, prasidėsiant jau sutemus, sukurta specialiai Dzūkijos sostinei. „Pasitelkus šiuolaikines vaizdo projektavimo technologijas ir jas sinchronizuojant su šviesa bei garsu bus išgaunami magiški vaizdiniai, kurių transformacijos atvers įspūdingas trimates erdves“ , teigia renginio režisierius.

Daugiaaukštėje scenoje įsikurs tiek muzikantai, tiek šokėjai, kurių muzikinė programa atlieps 3D vaizdinius. Netrūks ir specialiųjų efektų. Visus renginio dalyvius pasitiks aktorius, renginių vedėjas, dainų ir spektaklių kūrėjas, daiktų išradėjas, gatvės cirko artistas Viačeslavas Mickevičius, kurio šmaikščios įžvalgos apie Europos Sąjungą leis ne tik geriau pažinti mūsų sąjungininkus, bet ir šiek tiek kitu kampu pažvelgti į save.

Iki 22.30 val. sceną užvaldys griausminga grupės „Bix“ koncertinė programa „Tarp Europos ir Honkongo“.

Grupės „Bix“ lyderis Saulius Urbonavičius-Samas dalijosi mintimis apie Europą: „Tarp Europos ir Honkongo“ – viena pirmųjų „Bix“ dainų. Kalbanti apie skirtumus tarp totalitarinių Rytų ir laisvos Europos, ji simboliška ir dabar, švenčiant Europos dieną.

„Bix“ buvo Lietuvos išsilaisvinimo kovos ištakose, mes su „Roko maršais“ važiavome per visą Lietuvą, o mūsų pirmieji koncertiniai turai vyko Vokietijoje, kai griuvo Berlyno siena. Aš dabar jaučiuosi fantastiškai: esam laisvi pasaulio piliečiai ir niekada taip gerai negyvenom, kaip dabar“.

Nacionalinės Europos dienos šventės Alytuje programa:

10–15.30 val. Alytaus ekonomikos forumas „Ateitis – miestas be atliekų?“
(Dzūkų alaus restorano konferencijų salėje)

13 val. Teatro „Kitas kampas“ aktoriaus Kirilo Glušajevo #EUandME istorija
(Alytaus kolegijoje, Seirijų g. 2)

16 val. Diskusija „ES drauge saugiau“ ir knygos „Žmonės, kurie saugo Europą“ pristatymas.
Dalyvauja Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, rašytojas Aidas Puklevičius ir knygos herojai (Alytaus kolegijoje, Seirijų g. 2)

17.30 val. Protmūšis „Europrotai“ su Pauliumi Ambrazevičiumi ir Arnoldu Pranckevičiumi
(kavinėje „Spotas“, S. Dariaus ir S. Girėno g. 11)

20.30 val. Gatvės cirko artistas Viačeslavas Mickevičius (Rotušės aikštėje)

21.30  val. Grupės „Bix“ koncertas (Rotušės a.)

22.30  val. Trimatė Europos naktis (Rotušės a.)

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt