1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Laisvalaikis ir kultūraJaunimasŠvietimas
2019 Gegužės 6d.
5

Alytaus „Svajonė“ įvertinta Europos muzikos festivalio konkurso laurais

titleNuotraukų galerijaAlbert Loos nuotr.

Europos muzikos festivalio laurus į Alytų parveža muzikos mokyklos simfoninis orkestras „Svajonė“. Lietuvai atstovavę alytiškiai tapo Belgijos mieste Neerpelt vykusio 67-ojo konkurso laureatais.

Kamerinių, styginių ir simfoninių orkestrų kategorijoje „Svajonei“ buvo skirtas vienas iš 3 aukščiausių apdovanojimų. Alytiškių dalyvavimas buvo įvertintas ne tik 1 vieta. Lietuvos atstovams buvo įteiktas diplomas „Cum laude“ (lot. - su pagyrimu).

Europos muzikos festivalis, skirtas jauniesiems muzikantams, priėmė rekordinį dalyvių skaičių – daugiau nei 4 tūkstančius atlikėjų, susibūrusių į 100 ansamblių ir orkestrų, šiemet buvo sulaukta iš 29 šalių.

Nors organizatoriams „Svajonės“ pavadinimą buvo patogiau tarti kaip „Sjavonė“, tačiau tai alytiškiams nuotaikos nesugadino – orkestrą maksimaliais balais įvertino įvairių šalių ekspertai.

Europos muzikos festivaliui „Svajonė“ rengėsi iš anksto, o trūkstamą instrumentą (obojų) padėjo įsigyti Alytaus moterų klubas „Zonta“.

„Svajonė“ – daugkartinė įvairių konkursų laureatė. Daivos Martikonytės su bendraminčiais 2005 m. įkurtas simfoninis Alytaus jaunimo orkestras yra grojęs su dirigentais Juozu Domarku, D. Martikonyte, Pranu Stepanovu, o pastaraisiais metais pasiduoda Karolio Variakojo batutai. Jo diriguojama „Svajonė“ įgyvendino ir vieną naujausių svajonių – su Alytuje veikiančia „3A studija” įrašė šiemet išleisti numatomą kompaktinę plokštelę.

Fotogalerija


Komentarai

5
Komentuoti
Birute2019-05-07
O kokie kolektyvo vadovai? kas zinote?
Gintaras2019-05-07
Šaunuoliai!!! Beje, Alytaus gido žurnalistai, "su pagyrimu" rašosi: "cum laude" (galite diplomo nuotraukoje perskaityti).
Jurgita2019-05-06
Jus nuostbus
Irena Vyturiene2019-05-06
Nuosirdziausi sveikinimai "Svajonei"! Tegul ir toliau visus zavi Jusu muzikos skambesys, tegul nepritruksta atlikejams jau isiziebusios ugneles! Sekmes!
Mama2019-05-06
Pagarba tiek vaikams, tiek vadovams šio kolektyvo.
traffix.lt