17 c Alytus
Penktadienis, Liepos 3d.
AlytusVerslas
2019 Balandžio 24d.
7

Statinį miesto centre suprojektavę gavo namų darbų (ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerija

Rotušėje emocijų negailėta aptariant miesto centre, S. Dariaus ir S. Girėno g. 9, planuojamą pastatą.

Nekilnojamo turto vystytojai tarp PC „Nemunas“ ir „Lietuvos draudimo“ naujosios būstinės suprojektavo multifunkcinį pastatą su komercinėmis 4 aukštų patalpomis nuo tokio paties aukštingumo Rotušės pastato pusės ir su gyvenamuoju 6 a. daugiabučiu su langais į Jono Basanavičiaus, Anzelmo Matučio, Savanorių, Sporto gatves bei Rotušės a.

Kai kuriems gyventojams, dalyvavusiems diskusijoje, pasirodė, kad pastato vieta – jautri: Rotušė – šviesi, „Vaidila“ – raudona, o projektuojamas statinys – rudas ir esą „sunkus ir slogus kubas iškrenta iš bendro centro vaizdo“.

Nuomonę išreiškę alytiškiai projektuotojų ir investuotojų prašo paieškoti kitos spalvos sprendinio ir atsisakyti griežto kubo formos. Architektas, projektavusios studijos vadovas Marijus Surdokas atsakė – pastatas „nėra kubo formos“, tiesa, spalvinį kontekstą žada peržiūrėti, nors ir pabrėždamas, jog nenori, kad gautųsi „margutis“.

Alytiškis architektas Donatas Dirsė S. Dariaus ir S. Girėno g. iškilsiantį pastatą pavadino „fantazija", kurią ragino tobulinti ir vystyti.

Alytiškio skulptoriaus Manto Kazakevičiaus manymu, pastatas „disonuoja su aplinka“, langų dydis, proporcijos ir kvadratinės formos.

Architektas M. Surdokas reagavo į pastabas ir neatsisakė projektą tobulinti, taip pat pateikė besikeičiančių, modernėjančių Skandinavijos, kur jis dirbo, ir Vokietijos senamiečių pavyzdžių.

Dar vieni „namų darbai“, kuriuos turės įveikti projektuotojai ir investuotojai – pastato aukštingumas. „Miegamoji“ pastato dalis, remiantis detaliuoju teritorijos planu, turės būti vienu aukštu žemesnė. Jeigu projektuotojai ir juos užsakantys investuotojai laikysis savo, 6 a. statinio daliai reikės gauti miesto tarybos pritarimą.

ATNAUJINTA

Alytaus miesto bendruomenės atstovai dėkoja už geranorišką šiltą diskusiją:

„Dialogas įvyko – planuojamas projekto svarstymas ir tam tikros pataisos atsižvelgiant į rekomendacijas. Mes – ne prieš pastatą, tikrai pasakėme ir daug gražių žodžių šio projekto architektams. Vertinant  atskirai, šio pastato projektas yra tikrai geras. Mūsų tikslas – kad jis būtų dar geresnis ir kokybiškiau įsikomponuotų į numatytą erdvę ir su tokiu tikslu subūrėme bendruomenės atstovus. Tikime, šiais architektai kad pasiūlys  puikius sprendimus“.

Fotogalerija


Komentarai

7
Komentuoti
bevardis,2019-04-29
tačiau šio pastato čia neturi būti, vietoj "Norfos" ar kitur Vidzgiry. Palikime senamiestį ramybėje, teatrą užbaikit arba ten šitą gaidį statykit
Svieslentes -reklama Alytaus centre ( koreguota ) 2019-04-26
NEĮTIKĖTINA,bet AKIVAIZDU ( manome ): daugiau nei 2 metus automobilių parkavimo aikštelę prie JAZMINŲ TURGAUS ir Jazminų turgaus VERSLĄ kartu siekė GRIAUTI Jeremič , advokatas V. Kucevičius bei vienos žiauriausių Lietuvos NUSIKALTĖLIŲ GRUPUOTĖS lyderis. Šių veikėjų grupuotės neteisėta pozicija buvo panaši su SAVIVALDYBĖS miesto archit. M. MATAŽINSKO ( N. Makštutienės žentas ), V. Bartusevičienės , administracijos direktoriaus V. JASTREMSKO kooperatyvo – BRIGADOS pozicija, kurie dėl to, kad GRIAUTI AIKŠTELĘ IR VERSLĄ ne kartą VEIKĖ NETEISĖTAI, PAŽEIDINĖJO ĮSTATYMUS. Manome, kad TEISĖSAUGOS INSTITUCIJOS savivaldybę privalo ginti nuo tokių veikėjų.

Švieslentes miesto centre2019-04-26
NEĮTIKĖTINA,bet AKIVAIZDU : daugiau nei 2 metus automobilių parkavimo aikštelę prie JAZMINŲ TURGAUS ir Jazminų turgaus VERSLĄ kartu siekė GRIAUTI Jeremič , advokatas V. Kucevičius bei vienos žiauriausių Lietuvos NUSIKALTĖLIŲ GRUPUOTĖS lyderis. Šių veikėjų grupuotės neteisėta pozicija buvo panaši su SAVIVALDYBĖS miesto archit. M. MATAŽINSKO ( N. Makštutienės žentas ), V. Bartusevičienės , administracijos direktoriaus V. JASTREMSKO kooperatyvo – BRIGADOS pozicija, kurie dėl to, kad GRIAUTI AIKŠTELĘ IR VERSLĄ ne kartą VEIKĖ NETEISĖTAI, PAŽEIDINĖJO ĮSTATYMUS. Manome, kad TEISĖSAUGOS INSTITUCIJOS savivaldybę privalo ginti nuo tokių veikėjų.
h2019-04-25
per aukstas namas
Liuks2019-04-25
kodėl Jum pastoviai viskas blogai? Labai gražus pastatas ir šitam numirusiam mieste bet kokia naujovė yra sveikintina. O jei kažkam nepatinka prašom važiuokit ir gyvenkit kitur ir mažiau cypkit.
Alytaus rajono gyventojas2019-04-25
Reikia rinkti parasus, kad Makstutiene su zentu Matazinsku patys atsistatydintu is savivaldybes. Tada bus daugiau tvarkos Alytuj.
Rajono gyventojas 2019-04-25
Reikia rinkti parasus, kad Makstutiene su zentu patys atsistatydintu is savivaldybes. Tada bus daugiau tvarkos Alytuj.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena