10 c Alytus
Pirmadienis, Rugsėjo 16d.
SportasKrepšinis
2019 Balandžio 11d.
0

K. Kazočiūnaitė: „Norisi, kad Alytuje pagaliau atsirastų A diviziono komanda“

titleNuotraukų galerijaK. Kazočiūnaitė norėtų, kad Alytuje pagaliau atsirastų A diviziono komanda, o su pabandytų laimėti ir A divizionąDainiaus Lukštos nuotr.

Alytiškę Karoliną Kazočiūnaitę galima drąsiai įvardinti jos atstovaujamų komandų sėkmės simboliu.

Čempionių titulą lemiančiose rungtynėse stabilų užtikrintumą demonstruojanti alytiškė praėjusį savaitgalį kartu su Alytaus RKL-gut.lt komanda triumfavo Lietuvos moterų lygos B divizione, o prieš tai, vasario viduryje, Kauno LSMU „Aistėms“ nutiesė kelią į pergalę Karalienės taurės finale.

Abiejuose finaluose ryškiausiai spindėjusi viena perspektyviausių Lietuvos krepšininkių taip pat susižėrė ir asmeninius apdovanojimus – tapo naudingiausia krepšininke. Tokio pripažinimo B divizione dvidešimtmetė puolėja sulaukė trečius metus paeiliui.

Nepaisant lygių A ir B divizionuose skirtumo, daugiausia su Kauno klubu pergales skinanti K. Kazočiūnaitė pripažįsta – laimėti su savo miesto ekipa yra dar ypatingesnis jausmas.

„Tikrai labai ypatingos (pergalės)", – sakė pozityvia nuotaika spinduliuojanti krepšininkė. – Labai džiaugiuosi, kad galiu atstovauti savo miesto komandai ir dar tris kartus iš eilės laimėti čempionatą. Norisi, kad Alytuje pagaliau atsirastų A diviziono komanda, tada tikiuosi pabandyti laimėti ir A divizioną jau su Alytaus komanda.“

Antroje šalies lygoje dominuojanti RKL-gut.lt čempionių taurę į viršų kėlė trečią sezoną iš eilės, tačiau kasmet įgyjama teise teoriškai žengti į aukščiausiąjį moterų čempionatą ši ekipa pasinaudoti nesvarsto. Pasak K. Kazočiūnaitės, šios ekipos branduolys apie profesionalų krepšinį nebegalvoja, o žaidimas B diviziono pirmenybėse daugiau yra pramoga ir galimybė moterims praleisti laiką kartu.

Čempionių trofėjumi užbaigus B diviziono sezoną, K. Kazočiūnaitės dėmesys dabar krypsta į savaitgalį Kėdainiuose vyksiantį lygos A diviziono finalinį ketvertą. Vidutiniškai po 8,2 taško, 4,7 atkovoto kamuolio ir 9,3 naudingumo balo šiose pirmenybėse renkanti krepšininkė paskutinį krepšinio metų etapą tikisi pažymėti antra nugalėtojų taure LSMU „Aistėms“ ir trečia asmeniškai.

„Šansus vertinu labai pozityviai ir manau, kad esame vertos laimėti moterų lygos finalą, nes tikrai daug ruošiamės, kryptingai dirbome visą sezoną. Labai tikiuosi, kad užbaigsime sezoną skambiai ir su geromis nuotaikomis“, – kalbėjo K. Kazočiūnaitė.

Jos atstovaujamos LSMU „Aisčių“ pusfinalyje lauks Klaipėdos „Fortūnos“ barjeras, kurį Roko Kondratavičiaus treniruojamos Kauno ekipos krepšininkės šį sezoną jau įveikė Baltijos lygos ketvirtfinalyje, o žygį šiame čempionate užbaigė sidabro medaliais, finale nusileisdamos nė sykio nesuklupusiai Rygos (Latvija) TTT. Kitame moterų lygos pusfinalyje į kovą stos Vilniaus „Kibirkštis“ ir Ukmergės „Vilkmergė“.

K. Kazočiūnaitė pasidalijo mintimis ir apie krepšiniu gyvenantį Alytaus miestą, šią sporto šaką besirenkančias mergaites, atsidavusią trenerę Ireną Špiegienę ir viltį gimtajame mieste turėti A diviziono moterų klubą.

– Į B diviziono finalo ketvertą Kaune Alytaus RKL-gut.lt  komandą atlydėjo ir nemaža dalis sirgalių. Kiek Alytus gyvena moterų krepšiniu? 

– Manau, ši komanda Alytaus miestui ir moterų krepšiniui yra labai svarbi. Kiek ji yra svarbi, jau ir parodo trečius metus iš eilės finale susirenkantis gausus būrys sirgalių. Žinoma, ši komanda yra dar labai svarbi jaunoms žaidėjoms, kurios nori siekti krepšininkių karjerų ir žaisti aukščiausioje moterų lygoje.

Alytuje mergaitės renkasi labai gausiai ir tai labai džiugu. Žinoma, manau, kad tokio gausaus būrio nebūtų be trenerės Irenos Špiegienės, kuri taip pat yra mano pirmoji trenerė ir atiduoda visą savo širdį ir jėgas per treniruotes, sugalvoja įvairių veiklų ne tik krepšinio salėje, kad tik mergaitėms būtų įdomu.

– Rungtyniaujant su Alytaus komanda veikiausiai tenka girdėti ir šios ekipos artėjančius tikslus ilgesnėje perspektyvoje. Ar ekipos vadovų štabas galvoja apie komandos steigimą A divizione?

– Artėjantys tikslai yra išlaikyti komandą ir kitais metais. Apie komandos steigimą A divizione nėra kalbama, nes šios moterys, kurios ir išlaiko šią komandą, jau nenori profesionalaus krepšinio. Krepšinis joms yra malonumas ir vieta, kur jos gali atsipalaiduoti, pabūti drauge. Steigiant komandą A divizione reiktų daugiau rėmėjų, laiko ir žaidėjų, kurios norėtų atvykti į Alytų žaisti.

Juk Alytus neturi universitetų, kad galėtų pritraukti jaunas žaidėjas atvykti ir atstovauti komandai. Jaunos žaidėjos pasilieka Alytuje tol, kol baigia mokykla, o toliau tęsia karjera Lietuvos didmiesčiuose, taip atsitiko ir man. Tačiau radusi galimybę stengiuosi toliau atstovauti savo miestui.  

– Jūsų nuomone, ar toks miestas kaip Alytus su tokia krepšinio infrastruktūra privalėtų turėti moterų komandą stipriausioje šalies lygoje?

– Manau, tikrai turėtų turėti. Jei vyrų krepšiniui yra vietos, kodėl nėra moterų? Turime sporto ir rekreacijos centrą, kuris turi tikrai gerą infrastruktūrą. Kuo daugiau miestų turės komandas stipriausioje šalies lygoje, tuo moterų krepšinis taps populiaresnis. Manau, būtų lengviau ir mergaites pritraukti žaisti krepšinį, nes jos ir savo mieste matytų sau pavyzdžius.

– Kaip jūsų pačios gyvenime atsirado krepšinis?

– Krepšinis atsirado gana paprastai. Man būnant šešerių metų, teta lankė krepšinį su mergaitėmis, kurios visos buvo už mane vyresnės maždaug penkeriais, šešeriais metais. Atvykau į stovyklą su šeima aplankyti tetos, pažiūrėti, kaip sekasi, ir trenerė I. Špiegienė pakvietė mane pabandyti pasportuoti su jomis kartu. Kadangi man labai patiko bei esu gan užsispyrusio charakterio, visuomet turėjau būti geresnė už tetą, likau su jomis toje stovykloje. Vėliau trenerė leido prisijungti prie jų ir sezono metu. Būtent kodėl krepšinis, negaliu atsakyti, tai buvo pirmas būrelis, sporto šaka, kurią pabandžiau būdama maža.

– Jaunosioms krepšininkėms dažnu atveju motyvaciją suteikia aukščiausioje lygoje rungtyniaujanti miesto komanda, bet Alytus tokios neturi. Į ką pati lygiuodavotės moterų krepšinyje tik pradėjusi jį žaisti?

– Tik pradėjus lankyti krepšinį labiausiai lygiuodavausi į Jurgitą Štreimikytę, manau, kaip ir daugelis krepšininkių. Tikrai galėjau į ją lygiuotis, nes J. Štreimikytė pati yra kilusi iš Alytaus ir tikrai daug kontaktuodavo su mūsų trenere, jai padėjo. Atvykdavo į stovyklas, treniruotes, turnyrus ir rungtynes.  

– Trečią kartą tapote naudingiausia B diviziono finalo ketverto žaidėja. Skaičiuojant su Karalienės taurės naudingiausios žaidėjos titulu, tai buvo antrasis naudingiausios žaidėjos apdovanojimas šį sezoną. Kiek asmeniniai apdovanojimai yra svarbūs pačiai?

– Asmeniniai apdovanojimai nėra tokie svarbūs kaip komandiniai. Visose rungtynėse stengiuosi parodyti, ką galiu, kartais pavyksta, kartais nelabai. Nė vieno šio titulo nelaukiau, nesitikėjau. Maloniai nustebino ir dėl to tikrai labai džiaugiuosi. Apdovanojimai tik skatina judėti į priekį ir tobulėti.

– Kaip apskritai galėtumėte įvertinti savo sezoną su LSMU „Aisčių“ komanda?

– Šioje komandoje jau žaidžiu ketvirtus metus ir labai džiugu, kad pagaliau esame turnyrinių lentelių viršuje. Labai didžiuojuosi šia komanda ir tikiuosi, kad šį sezoną užbaigsime skambiai ir laimėsime dar vieną titulą. Iš asmeninės pusės sezonas taip pat yra vienas geriausių, tikiuosi, kad kita sezoną rezultatai bus dar geresni.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytaus bliuzo klubo sezono atidarymo koncertas D. Francois (Kanada) ir grupe