14 c Alytus
Šeštadienis, Rugsėjo 19d.
AlytusVerslasTransportasTechnologijos
2019 Kovo 28d.
7

Įvedamas elektroninis viešojo transporto bilietas

title

Alytaus miesto gyventojų naudojimasis viešuoju transportu nuolat auga ir juo naudojasi įvairių socialinių grupių asmenys (moksleiviai, pensininkai, įmonių ir įstaigų darbuotojai), todėl jau nuo balandžio vidurio viešojo transporto keleiviai galės popierinius bilietėlius pakeisti nauju, šiuolaikišku elektroniniu bilietu. Jis galios vienkartiniams, mėnesiniams darbo dienų ir mėnesiniams kalendorinių dienų bilietams. Iki šiol alytiškiai tokios galimybės, kokį mėnesinį bilietą – darbo ar kalendorinių dienų – įsigyti, neturėjo.

Pirmąjį kartą šį bilietą iki rugsėjo 30 d. keleiviai galės įsigyti nemokamai ir jis galios 5 metus. Tačiau pametus, sulaužius ar tiesiog pasibaigus galiojimo terminui, el. bilieto kortelę bus galima įsigyti už 3 Eur.

Dar viena naujovė – keleivis, važiuojantis su vienkartiniu el. bilietu, galės 1 kartą per 30 min. persėsti į kitą autobusą ir antroji kelionė jam nieko nekainuos. Turintiems mėnesinius kalendorinių dienų ar mėnesinius darbo dienų bilietus kelionių skaičius nebus ribojamas.  

Alytaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl naujų bilietų kainų – jos iš esmės nėra didinamos, tačiau siekiant skatinti bilietus įsigyti elektroniniu būdu, iš vairuotojo perkami ar pildomi visų rūšių bilietai bus šiek tiek brangesni, nes tai yra papildomos vairuotojo darbo sąnaudos, nepatogumas ir kitų keleivių gaišinimas.

„Atkreipiame dėmesį, kad vienkartinis el. bilietas nebrangsta, be to, už tą pačią kainą sudaroma galimybė persėsti be papildomos priemokos, o mėnesinis bilietas atpinga. Taip pat įdiegiama naujovė – mėnesinis darbo dienų bilietas, tai sudarys galimybę į darbą važinėti pigiau. Taip pat noriu atkreipti dėmesį ir į tai, kad yra labai išplėstas maršrutų trajektorijų tinklas ir paslaugos teikimo laikas, t. y. daug daugiau yra vakarinių ir vėlyvųjų naktinių reisų, taip pat autobusų savaitgaliais ir švenčių dienomis, nes anksčiau keleiviai labai skųsdavosi dėl jų trūkumo būtent tuo laiku“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.

Palyginkime kainas Druskininkuose, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Kaune ir Vilniuje. Pavyzdžiui: vienkartinio bilieto visa kaina, perkant iš vairuotojo Alytuje bus 0,70 Eur, o Klaipėdoje, Šiauliuose, Kaune ir Vilniuje toks bilietas kainuoja 1 Eur. Vienkartinį bilietą perkant internetu ar stoties kasose Alytuje jo kaina nesikeis ir išliks 0,60 Eur, tiek pat kelionė kainuoja ir Druskininkuose.

Alytuje perkant mėnesinį darbo dienų bilietą iš vairuotojo, visa kaina (kuomet kelionių skaičius nėra ribojamas) yra 25 Eur, Kaune toks bilietas 3,50 Eur brangesnis. O perkant tokį bilietą internetu ar stotyje, jis jums kainuos 22 Eur. Šiauliuose, Kaune ir Vilniuje toks bilietas kainuoja 24–26 Eur.

Iš vairuotojo perkant visos kainos mėnesinį kalendorinių dienų bilietą, kuriuo neribojamos kelionės, jis kainuos 27 Eur, o perkant internetu ar stotyje – 24 Eur. Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Kaune ir Vilniuje tokie bilietai kainuoja nuo 25,5 iki 29 Eur.

Visiems šiems bilietams bus taikoma 50, 80 proc. nuolaida tiems žmonėms, kurie turi lengvatinius pažymėjimus. El. bilietai pradės galioti nuo balandžio 17 d., o naujos bilietų kainos perkant iš vairuotojo – nuo gegužės 1 d.

Su nauju viešojo transporto vežėju pastebimas ir padidėjęs keleivių srautas, pvz., š. m. sausio mėn. važiavo 211 tūkst. 112 keleivių, o 2018 m. sausio mėn. – 183 tūkst.  431, t.y. padidėjo 27 tūkst. 681 keleiviu. O lyginant abiejų metų vasario mėnesius, keleivių padidėjo 34 024. Taip pat mėnesinių bilietų sausį įsigijo 629 (iš jų 424 moksleiviai), vasarį – 748 (iš jų 485 moksleiviai), kovą – 904 (iš jų 581 moksleiviai) keleiviai.

Kaip naudotis el. bilietu? Norėdamas atsiskaityti už važiavimą autobusu, keleivis kiekvienos kelionės pradžioje turės pažymėti e. bilieto kortelę priglausdamas ją prie kortelių skaitytuvo (komposterio). Pirmą kartą pradedant kelionę su e. bilietu ar papildžius jį, reikės aktyvuoti, t. y. priglausti e. bilieto kortelę prie kortelių skaitytuvo (komposterio) ir jo ekrane paspausti mygtuką bei pasirikti, kurį el. bilietą pageidaujate aktyvuoti.

Mėnesiniai bilietai galios kalendorinį mėnesį. Juos bus galima pildyti bet kurią mėnesio dieną, jei bus pildoma iki einamojo mėnesio 14 dienos, tuo atveju galios einamąjį mėnesį, jei 15 dieną ir vėliau – ateinantį mėnesį. El. bilietą papildyti ar nusipirkti bus galima iš vairuotojo, internetu (www.autobusai.lt) arba klientų aptarnavimo centre (Autobusų stotyje Naujojoje g. 17L, Alytuje). Šios kortelės piniginę galima bus papildyti nuo 3 iki 50 eurų. Alytuje bus išleista 10 tūkst. el. bilietų.


Komentarai

7
Komentuoti
justina2019-05-02
mum nutiko toks atvejis kad pirkau vaikuj kortele moksleivio pildziau uz 5,40 pas vairuotoja taikoma 50% nuolaida vaziavo vaikas ir prilietus jam parode0,0 parejas padave kortele patikrinom internete parasyta kad kortele papildyta 80% nuolaida. menesiui ... ar taip turi buti gal kas zino ?
dalia2019-04-22
visur galima kiek nori kartu persesti, alytuje-viena.ir kur cia pigus bilietai, vilniuje atstumai kiti, o cia per 10 min visa alytu pervaziuoji.
dalia2019-04-22
tai nuo kada el bilietai bus. rase kad nuo balandzio 17 d., siandien jau 22 d o ju dar nera.
Aldona2019-04-10
Taip surašyta, kad absoliučiai nieko nesupratau, ar čia per banką reikės papildyti ar kaip , niekas neaišku.
aišku2019-03-29
tiek, kad niekas neaišku, straipsniuose keliose vietose rašoma skirtinga informacija. Argi sunku pasakyti aiškiai, kur duos tą kortelę, kaip ji bus pildoma, jeigu priklauso lengvata, jeigu ims iš vairuotojo tai kaina bus kitokia, jeigu stotyje kaina mažesnė ar taip ar ne.? Tokia informacija kuri čia pateikta yra jovalas, kad žmogus nesuprastų nes taip naudingiau. Jeigu neturit tikslo kvailint , tai praneškit aiškiai, kur, kiek, kaip, nuo iki.
danguolė2019-03-29
Vis dėlto pabaigoje straipsnis tapo neaiškus. Vilniuje su vilniečio kortelę papildai ir gali toliau važiuoti. Kodėl Alytuje kaip suprantu reikia pildyti arba iki 14 d arba po 14 dienos. Iš straipsnio visiems tik aišku kad kelionė pabrangs. Nes vasarą nemažai žmonių į darbą važiuoja tik rytais, o grįžta pėsčiomis. Ir aplamai autorė turėtų dar kartą aiškiau pasisakyti ir dėl mėnesinių bilietų.
Svetlana2019-03-28
Vilniuje įvesta nuolaida pensininkams. Kiek kainuos vienkartinis bilietas senjorams Alytuje? Jeigu 70 ct., reiškia pensijinio amžiaus žmonėms bilietai brangsta. O tokių gant daug, nes jaunimas emigruoja. Darau išvadą, kad nemažai daliai alytiškių bilietai brangsta.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Rudens lygė