-3 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Kovo 27d.
0

„Teatrakmeniai“ įteikti Dalei Levulienei ir Vaidui Praspaliauskui

titleNuotraukų galerija„Teatrakmenių“ įteikimo ceremonijoje tradiciškai buvo teikiami du apdovanojimai: vienas – už meninius kūrybinius pasiekimus, antrasis - teatro žmonėms, kurie dirba mažiau matomą darbą ir įneša itin svarų indėlį į teatro gyvenimąZitos Stankevičienės nuotraukos

Tarptautinę teatro dieną Alytuje ketvirtą kartą paskelbti „Teatrakmenių“ laureatai.  Po spektaklio „Karalystė“ (rež. Arvydas Lebeliūnas) premjeros, nuaidėjus aplodismentams Alytaus miesto teatro žiūrovai buvo pakviesti likti savo vietose ir tapti „Teatrakmenių“ įteikimo ceremonijos liudininkais.

Tradiciškai buvo teikiami du apdovanojimai: vienas – už meninius kūrybinius pasiekimus, antrasis - teatro žmonėms, kurie dirba mažiau matomą darbą ir įneša itin svarų indėlį į teatro gyvenimą. „Nerašyta tradicija, jog laimėtojams apdovanojimus įteikia praėjusių metų „Teatrakmenių“ savininkai“, - pranešė aktorė Eglė Juškaitė, pernai pelniusi šį įvertinimą.

„Šis žmogus nėra matomas, kol jis blogai nedirba arba nedaro labai didelių klaidų. Jei taip nutinka, visi tuoj sukrunta. Tas žmogus yra darbštus, atsakingas, atsidavęs teatrui ir dažnai penktadienio vakarą nešasi į namus krūvą papildomų darbų“, - prieš paskelbdamas pirmąjį laimėtoją kalbėjo Alytaus miesto teatro direktorės pavaduotojas Tomas Kunčinas.

Kol salė mėgino spėti, į sceną buvo pakviesta Alytaus miesto teatro vyriausioji buhalterė Dalė Levulienė. „Esu sujaudinta ir nustebinta. Niekada nemaniau, kad mano gyvenimas taip glaudžiai bus susijęs su teatru“, - atsiimdama apdovanojimą kalbėjo D. Levulienė, teatre dirbanti jau penkerius metus.

Antrasis apdovanojimas atiteko aktoriui Vaidui Praspaliauskui – už sukurtus įsimintinus vaidmenis spektakliuose „Pamatai iš Mindaugo pilies“, „Skrudžo gatvės angelai“ (rež. A. Lebeliūnas) , „Laisvės arena“ (rež. Albertas Vidžiūnas ir Antanas Jasenka). „Aš pratęs pats viską kontroliuot, aš suprantu, kaip nejaukiai jaučiasi žmonės, kurie kažką gauna, o žiauriai pavojinga aktorių tarpe gaut premiją. Ačiū“, - trumpai tarė V. Praspaliauskas.

Be „Teatrakmenių“ kurie papildys Alytaus miesto teatre  įkurtą „Teatrakmenių” sieną, D. Levulienei ir V. Praspaliauskui  įteikti akvarelininko Benjamino Jenčiaus darbai bei paskirta darbo užmokesčio dydžio premija.

Kasmet apdovanojimus kuria vis kitas menininkas, šiemet juos patikėta sukurti jaunam skulptoriui Matui Janušoniui. 2018 m. Mindaugo Jakučionio kurti apdovanojimai įteikti aktorei E.Juškaitei ir direktorės pavaduotojui T. Kunčinui, specialus apdovanojimas buvo įteiktas Alytaus miesto teatro direktorei Inesai Pilvelytei už visą kartu su  teatru nueitą kelią. 2017 m. skulptoriaus Audriaus Janušonio autoriniai kūriniai atiteko režisierei ir aktorių trupės vadovei Andrai Kavaliauskaitei bei tuometei Alytaus teatro direktorės pavaduotojai Laurai Našlėnaitei. 2016 m.  skulptoriaus Manto Kazakevičiaus sukurti darbai buvo įteikti aktoriui, režisieriui Jonui Gaižauskui ir šviesų operatoriui Vytautui Skruibiui.

Praėję metai Alytaus teatrui buvo dosnūs kūryba -  sukurtos 6 premjeros: „Pamatai iš Mindaugo pilies“ (rež. Arvydas Lebeliūnas), „Kitų žmonių gyvenimas yra kitų žmonių gyvenimas“ (rež. Gildas Aleksa), „Seen“ (rež. Andra Kavaliauskaitė, už šį monospektaklį pasiūlyta „Auksiniam scenos kryžiui“), „Laisvės arena“ (rež. Albertas Vidžiūnas, Antanas Jasenka), „Zuikis Puikis“ (rež. Andra Kavaliauskaitė), „Skrudžo gatvės angelai“ (rež. Arvydas Lebeliūnas), parodyti 68 spektakliai Alytuje, 49 trupės spektaklius matė kitų miestų ir miestelių teatro mylėtojai, surengta per 30 edukacinių užsiėmimų, 40 įvairių renginių, pasiekti du (masiškiausio stovėjimo aukštyn kojomis ir greičiausiai rankomis „bėgusio“ žmogaus) rekordai.

Alytaus teatralai per praėjusius metus taip pat nutiesė pažinties ir bendradarbiavimo tiltus į Daniją, Didžiąją Britaniją, Meksiką, Rumuniją, Sakartvelą ir kt.  Gerų vertinimų ir didelio dėmesio sulaukė išaugęs ir tarptautiniu tapęs teatrų festivalis „Com•media“, naktinė teatrinių įvykių sesija „Com•moona•a“ ir nauja programa mažiesiems teatro mylėtojams „[email protected]”, tikimasi, kad šiemet minėti festivaliai dar labiau intriguos ir kurs teatrinį rudenį Dzūkijos sostinėje.

Fotogalerija

  • D. Levulienė

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt