17 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 14d.
Alytus
2019 Kovo 7d.
2

Alytiškių iniciatyva: bus tvarkomas Romo Kalantos skveras

titleKalantos skveras (AMS nuotr.)

Dar 2017 m. šalia Romo Kalantos namų V. Krėvės gatvėje buvo įkurtas skveras. Praėjusiais metais parengtas šio skvero valstybinės žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektas bei suformuotas žemės sklypas. Teritorija buvo sutvarkyta – pašalintos šiukšlės, pasėta veja, pastatyti suoliukai ir stovas stendui, išspręsta gatvės lietaus surinkimo problema. Siekdami pagerinti skvero infrastruktūrą ir ją pritaikyti laisvalaikiui bei renginiams, gyventojai alytiškių inciatyvoms teikia projektą.

Projekto iniciatoriai siekia, kad skveras taptų jaukia erdve ir traukos objektu, kuriame laisvalaikį galėtų leisti tiek jaunimas, tiek senjorai.

Projekte numatyta renginiams pastatyti stacionarų karkasinį statinį – stoginę, įrengti apšvietimą bei elektros skydinę. Aktyvaus poilsio mėgėjams skvere planuojama sumontuoti  stacionarų krepšinio stovą, centre įrengti kietą plytelių ar trinkelių dangą ir lauko treniruoklių kompleksą (kojoms, rankoms, nugarai). Taip pat siūloma skvero teritorijoje įvesti neužmirštuolių pievinio gėlyno plotelius bei pasodinti mahonijos krūmus.

Numatyta sutvarkyti ir skvero prieigas t. y. V. Krėvės g. viename kelkraštyje planuojama  įrengti šaligatvį, o  eismo saugumui užtikrinti Lelijų ir V. Krėvės g. sankirtoje – sferinį eismo veidrodį.

Iki kovo 12 d.  laukiame ir kitų alytiškių iniciatyvų, kurios pagerintų miesto viešąsias erdves. Galbūt turite pasiūlymų, ką būtų galima įrengti Jaunimo parke, šalia Dailidžių ežerėlių ar kitose miesto vietose?

Projektų idėjų pasiūlymai su teisingai užpildyta paraiškos forma priimami Alytaus miesto savivaldybės administracijos priimamajame Rotušės a. 4, Alytuje, ir el. p. info@alytus.lt. Plačiau http://www.alytus.lt/alytiskiu-iniciatyvos

2019 m. alytiškių iniciatyvoms skirta 175 tūkst. Eur –   iki  25 tūkst. Eur mažos vertės projektams ir iki 150 tūkst. didelės vertės projektams įgyvendinti. Iniciatyvos bus 100 proc. finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų.


Komentarai

2
Komentuoti
audrajusa@gmail.com2019-03-11
NU GERAI TURES ZMONES DARBO
Aldona2019-03-09
Gal pagaliau bus panaikintas ir tas apgriuvęs lauko tualetas, kuris yra visai šalia to parko, gal jau nebereikės aplinkiniams gyventojams ypatingai vasaros laiku kęsti baisios smarvės.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose