-3 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
Laisvalaikis ir kultūraVerslas
2019 Vasario 15d.
9

Sėkmę prie Alytaus pagavę Aldoniai šeimininkaus ir Prūsijos barono dvare

titleNuotraukų galerijaGelgaudiškio dvaras

Aštuonis kartus mėginus išnuomoti restauruotą Gelgaudiškio dvarą, devintąjį kartą dvarui rasti nauji šeimininkai - apie tai informuoja Šakių rajono savivaldybė. Istoriniame dvare pasirašyta sutartis, kuria jis išnuomojamas verslininkams iš Alytaus, šalia miesto, prie Nemuno upės Radžiūnuose (Alytaus r.) veikiančio „Dzūkijos dvaro“ viešbučio ir restorano bei „Tarzanijos“ pramogų parko savininkams Giedrei ir Mindaugui Aldoniams.

Gelgaudiškio dvaro sodybos ansamblyje - rūmai, virtuvė, svirnas, oficina, tvartas, oranžerija, kumetynas, bokštas, rūsiai ir parkas. Europos sąjungos programos ir Šakių rajono savivaldybė finansavo rūmų, oficinos, kumetyno, oranžerijos, vandens bokšto restauraciją. Naujo gyvenimo tebelaukia raudonų plytų svirno pastatas ir dvaro rūsiai.

„Šis dvaras tarsi tęsia mūsų veiklą, - sako istorinį dvarą išsinuomojęs Alytaus verslininkas Mindaugas Aldonis. – Turime naują dvarą Alytuje ir kuriame visiškai naują jo istoriją. Gelgaudiškio dvare istoriją turėsime saugoti ir ją tęsti. Tai rimtas ir svarbus iššūkis“.

Šakių rajono savivaldybei nuomos sutartis leis lengviau atsipūsti – radusi nuomininkus dvarui, ji išvengs didelių finansinių nuostolių. Savivaldybė būtų turėjusi grąžinti daugiau nei 2 milijonus eurų Europos sąjungos paramos, išleistos rūmų restauracijai.

Pirmųjų metų planas – sutvarkyti pirmąjį rūmų aukštą ir įrengti dvaro laikmetį atitinkančią ekspoziciją. Taip pat šiais metais dvare atsiras kavinė, o per du metus – restoranas ir penkiasdešimties vietų viešbutis.

Pagal sutartį Gelgaudiškio dvaras naujiesiems šeimininkams išnuomotas 50 metų. Sutarta, kad per trejus metus į dvarą bus investuota 300 tūkstančių eurų. Per pirmuosius metus – 180 tūkstančių eurų.

Dzūkijoje ir Lietuvoje itin mėgstamo „Tarzanijos“ pramogų parko savininkas teigia - tapti Gelgaudiškio dvaro operatoriumi jis apsisprendė tik gavęs šeimos patikinimą ir patvirtinimą, kad sulauksiąs pagalbos. „Parodžiau vaikams dvarą ir išgavau jų pažadą, kad baigę mokslus Vilniuje, sūnus ir dukra grįš dirbti mūsų šeimos versle“, - tikisi M. Aldonis. Pasak jo,  turistus vilioja maisto kultūra, jie nori ne tik pamatyti istorinius pastatus, gražiai sutvarkytą aplinką, sužinoti apie dvarų kultūrą, bet ir skaniai pavalgyti, paragauti gėrybių, kuriomis anuomet garsėjo dvaras.

Dvarą 1842-1846 metais pastatė Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis. Gelgaudiškio dvaras turėjo nuosavą vandentiekį, ledainę, sūrinę. Rūmus supo didžiulis, sudėtingos struktūros parkas, išlikęs iki šių dienų. 1922 metais dvaras išparduotas, jame įsteigta vaikų prieglauda. Prie Gelgaudiškio dvaro 1972 metais buvo filmuojamos kai kurios legendinio televizijos serialo „Tadas Blinda“ serijos. Centriniai dvaro rūmai restauruoti 2012 metais. Viename didžiausių Lietuvoje, 118 hektarų dvaro parke atkurtas 2,5 km ilgio pažintinis takas.

Fotogalerija


Komentarai

9
Komentuoti
Tai kad Tarzanijoje2019-02-18
reikia dar daug ką padaryti.
Gintaras2019-02-16
>Kadangi
O aš manau, kad Bitinas yra toks pat "trintukas", kaip ir visi likusieji.
xxx2019-02-16
Minde, ilgai ruosies gyvent, kad sutarti dar 50-iai metu pasirasei, saunuolis.
Kadangi2019-02-16
neįmanoma įterpti komentarą dėl Alytaus m.mero rinkimų,pabodo šie veidai garbėtroškų karjeristų,jau gal 20 m.bandačių prasibrauti į mero postą ,o iš jų naudos būtų kaip iš ožio pieno.Manau vienas Bitinas yra rimtas sugebantis vadovauti ,nesavanaudiškai,kandidatas.
Arturas2019-02-16
Sėkmės versle!
He he he2019-02-16
Jeigu paėmė, reiškia, kad ne į nuostolį :) Tuo labiau atrestauruotą už ES lėšas.
Nuomonė2019-02-16
Mano nuomone, - štai taip ir paaiškėja kur savivaldybės išleidžia mokesčių mokėtojų pinigus ir Europos sąjungos paramos lėšas (2 mln.). Kokia savivaldybei nauda iš to dvaro. Kas gali paneigti, kad tokiuose projektuose svarbiausia yra pats tų lėšų įsisavinimas. Humoristai tokiais atvejais kartais pavartoja terminą - pasisavinimas.
Rad2019-02-16
Sėkmės. Drąsi idėja. Bet sekasi drąsiausiems
Klasiokas2019-02-15
maladiec, Minde. Tik vieno dalyko nesuprantu, ko tu su tuo velniu Rubliu nuėjai obuoliaut?
traffix.lt