17 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
AlytusEismasTransportas
2019 Vasario 15d.
5

Dar dvi žiedinės sankryžos Alytuje bus Sudvajų gatvėje

title

Sudvajų gatvės laukia rekonstrukcija – joje bus įrengtos dvi žiedinės sankryžos. Jos numatytos sankirtoje ties Kepyklos gatve ir sankritoje su Likiškėlių ir Kernavės gatvėmis.

„Jau daug metų diskutuojama apie šią gatvę. Verslininkai, kurie įsikūrę Kepyklos gatvėje, kalba apie problemą, jog eismo sąlygos Sudvajų ir Kepyklos gatvėje nėra nei saugios, nei patogios. Saugesnės sankryžos nori ir Šv. Benedikto gimnazija“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Sigitas Stumbras.

Vasario 13 d. buvo pasirašyta techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų sutartis. Prieš rengiant projektavimo paslaugų pirkimą, buvo atlikti gatvės transporto srautų tyrimai. Atsižvelgiant į išvadas buvo rengiama preliminari projektavimo užduotis. Šių paslaugų vertė per 21 tūkst. eurų.  

„Preliminarioje projektavimo užduotyje numatyta suprojektuoti saugią keleivių išlaipinimo priemonę ties Jotvingių gimnazija“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Mykolas Rinkevičius.

Kasdien vairuotojai, važiuojantys nuo Sudvajų gatvės į Likiškėlių, Kernavės gatves, taip pat susiduria su išvažiavimo problema, nes judėjimas Likiškėlių gatve yra intensyvus. Todėl gyventojų prašymu nuspręsta čia įrengti žiedinę sankryžą.

Žiedines sankryžas taip pat planuojama įrengti Tvirtovės ir Ligoninės gatvių sankirtoje, Gardino g., 3 žiedines sankryžas Ulonų, Santaikos ir Pulko gatvėse, vieną mažą žiedą Daugų ir Ulonų g. sankirtoje.

Žiedinė sankryža eksploatacijos požiūriu yra daug pigesnė ir patogesnė. Joje automobilių judėjimas vyksta nepertraukiamai, o įrengus šviesoforą, toje sankryžoje vairuotojams reikia laukti, kol užsidegs žalias šviesoforo signalas, nepriklausomai nuo to, ar automobilių yra ar ne. 


Komentarai

5
Komentuoti
Aktualu2020-08-09
miestui žymiai svarbiau išspręsti Ligoninės ir Kauno gatvių sankryžos pravažiavimą,nei Daugų ir Ulonų gatvių.Nes Kauno gatvės sankryžoje pastovūs kamsčiai ,leidžiantis nuo kalno,per siauras Ligoninės g.apatinis galas,o tikrai yra iš ko paplatinti,padaryti daugiau juostų.
alytiškis2019-02-15
Žieduotas Alytus
Vesta2019-02-15
O kaip atrodys mažas žiedas Daugų ir Ulonų gatvių sankryžoj? Šis žiedas gaunasi beveik ant įvažiavimo į dalinį, tai kaip kariai su savo technika ten laviruos? Tai kaip nors derinama su jais?
as2019-02-15
jau koki ketvirta karta apie ta pati raso,kiek dar kartu rasys.
Rolkis2019-02-15
Žiede eismas vyksta nepertraukiamai,kaip tai nepertraukiamai,jei visuose miesto žieduose įrengtos pėsčiūjų perėjos,o žiedai tokie maži,kad įvažiavus į žiedą ir jei reikia praleisti dar ir pėsčiuosiuos,tai visame žiede eismas sustoja.
traffix.lt