12 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 16d.
AlytusSveikataRėmėjų turinys
2019 Sausio 27d.
0

„Laudenta”: odontologijos centro tikslas – sveiki ir besišypsantys pacientai Alytuje!

title

Besišypsantis žmogus – laimingas ir pasitikintis savimi žmogus! Deja, ne visuomet norisi šypsotis – dantys susigrūdę, kreivi, pažeisti ėduonies, nebeatrodo tokie balti kaip ankščiau ar kankina blogas kvapas iš burnos... Ar žinote, kad susigrąžinti gražią šypseną šiandien paprasčiau, nei Jūs galvojate? Apie dantis, jų gydymą, pasakoja odontologijos centro „Laudenta“, Alytuje įsikūrusio Pulko g. 12A, gydytojų odontologių komanda Aušrinė Juršėnaitė, Aušrinė Šidlauskaitė ir Vida Laurinonienė.

Profesionali  burnos higiena būtina kiekvienam

Gydytoja odontologė A. Juršėnaitė:

- Ne vieną dažnai kankina blogas kvapas iš burnos, švaros ir gaivumo stoka po dantų valymo, dantys patamsėjo, pradėjo kraujuoti dantenos tiek valant, tiek savaime.  Negalima į tai numoti ranka, kadangi tai vienas pirmųjų požymių, kai nebeužtenka vien tik asmeninės burnos higienos, reikia apsilankyti pas gydytoją odontologą ir atlikti profesionalią burnos higieną.

Profesionalios burnos higienos metu nuo visų dantų paviršių pašalinamas kietas (ultragarso pagalba) ir minkštas („Air flow“ metodika) apnašas, dantų paviršius švelniai nupoliruojamas, taip paviršius tampa blizgus ir lygus, nebekaupia apnašų, jei reikalinga – atliekamas dantų padengimas fluoru ar jautrumą mažinančia medžiaga.

Odontolologijos klinikoje dirbantys gydytojai odontologai rekomenduoja profesionalią burnos higieną atlikti 1 kartą metuose, kai burnos ertmės higiena gera, nesergama jokiomis lėtinėmis sisteminėmis ligomis; 2 kartus metuose, jei yra protezuotų dantų, įsriegti dantų implantai ar nešiojami breketai; 3-4 kartus, jei sergama cukriniu diabetu ar paradontoze. Profesionalios burnos higienos procedūros yra būtinos kiekvienam žmogui, nes namų sąlygomis išsivalyti visas apnašas yra neįmanoma.

Išskirtinis dėmesys mažiesiems pacientams

Tikriausiai visi žinome, kad burnos sveikata reikia pradėti rūpintis nuo pat mažens. Jau išdygus pirmajam dantukui, jį reikia kruopščiai valyti, formuoti vaiko burnos higienos įgūdžius bei lankytis pas gydytoją odontologą.  Tačiau situacija su vaikų dantukais kasmet vis prastėja.

Gydytoja odontologė A. Šidlauskaitė:

- Į mūsų odontologijos centrą kreipiasi vis daugiau vaikų, su skaudančiais dantimis. Tinkamos burnos higienos nesilaikymas, dantų apnašos, netinkami mitybos įpročiai ir kita lemia dantų ėduonies atsiradimą. Uždelsus gydyti dantų ėduonį, gali tekti vaikams sugedusį dantį išrauti ir jo vietoje suprotezuoti naują, dirbtinį dantį. Tai išties nėra priimtina, dantis geriau prižiūrėti, nei protezuoti.

Odontologijos centre „Laudenta“ gydytojai odontologai su mažaisiais pacientais bando rasti bendrą kalbą, kad vaikas jaukiai jaustųsi gydytojo odontologo kėdėje ir neturėtų baimės ateityje lankytis pas specialistus. Taip pat vaikams yra atliekama profilaktinė dantų apžiūra, plombuojami pieniniai ir nuolatiniai dantys, gydomi dantų šaknų kanalai, dantų vagelės dengiamos silantu, esant poreikiui koreguojamas sąkandis ir išrašomos pažymos ugdymo įstaigoms.

Gydytoja odontologė V. Laurinonienė:

- Kerpame ir koreguojame lūpos ir liežuvio pasaitėlius, tiek vaikamas, tiek suaugusiems. Liežuvio pasaitėlio atlaisvinimas reikalingas kūdikiams, kai kyla problemų juos žindant, vaikams, kai pradėję kalbėti negali ištarti kai kurių garsų ar raidžių, bei ima švepluoti. Lūpos pasaitėlis koreguojams, kai yra didelis tarpas tarp priekinių dantų arba kai atrodo, kad plačiai šypsotis trukdo viršutinė lūpa. Abi procedūros nėra skausmingos, kuo jaunesnis pacientas, tuo mažiau diskomforto jaučiama gyjant.

Odontologijos centras yra sudaręs sutartį su Teritorine ligonių kasa (TLK), kuri suteikia galimybę atlikti kompensuojamas protezavimo paslaugas iš privalomojo sveikatos draudimo fondo. Šia nemokamo protezavimo galimybe gali pasinaudoti ne tik senatvės pensininkai, neįgalūs asmenys, bet ir vaikai iki 18 metų.

A. Šidlauskaitė:

- Norime priminti, kad nelauktumėte, kol vaikui suskaus dantukas, ateikite anksčiau, nes skaudant dantukui sunku bendradarbiauti su mažuoju pacientu ir paprastos procedūros tampa kur kas skausmingesnės.

Taisyklingas sąkandis ir graži šypsena ortodontinio gydymo pagalba

A. Juršėnaitė:

- Ortodontija – odontologijos sritis, kuri koreguoja blogą sąkandį. Kreivi dantys ir blogas sąkandis yra ne tik estetinė problema. Tokie dantys sunkiau prižiūrimi, didesnė tikimybė, kad jie suges ar išsivystis dantų uždegimas. „Ortodontinio gydymo metu ne tik sukuriama graži šypsena, koreguojamas sąkandis, bet ir atstatomos sutrikusios kalbos, rijimo ir kramtymo funkcijos, pagerinama veido estetika bei paciento psichologinė būsena. Lygūs dantys yra lengviau valomi, todėl sumažėja ėduonies, dantenų uždegimo tikimybė, o tai ilgina dantų tarnavimo laiką.

Odontologijos centre „Laudenta“ pacientams tiesinami dantys ir koreguojamas sąkandis plokštelių, funkcinių aparatų ir breketų pagalba. Atsižvelgiant į burnos ertmės būklę, amžių, poreikius ir galimybes, pacientams galime pasiūlyti ne tik metalinius, bet ir mažiau pastebimus, beveik permatomus, keramikinius ar safyrinius breketus. Jei prireikia, prieš ortodontinį gydymą pašaliname nereikalingą dantį ar atliekame kitą būtiną procedūrą.

Odontologijos centre yra galimybė dantis gydytis išsimokėtinai – taip pacientui sudaromos palankios sąlygos džiaugtis šypsena jau šiandien. Atsiskaityti išsimokėtinai galima už daugelį dantų gydymo procedūrų, įskaitant ir ortodontinį gydymą.

Odontologijos centras „Laudenta" Alytuje įsikūręs adresu Pulko g. 12A. Išankstinė registracija tel. 8 612 97000. Daugiau informacijos rasite ČIA.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt