5 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūraŠvietimas
2019 Sausio 30d.
0

AKVA kviečia pasinerti į 2022-ųjų Lietuvos kultūros sostinę

titleK. Venciūtė. Vasario viduryje startuoja išskirtinis unikalus projektas AKVA (Alytaus kultūros vadybos akademija)

3 alytiškės, kultūros idealais tikinčios realistės Inesa Pilvelytė, Gitana Pinkevičienė, Karolina Venciūtė skelbia: vasario viduryje Alytuje startuoja išskirtinis unikalus projektas AKVA (Alytaus kultūros vadybos akademija).

Ši iniciatyva – platforma, kurioje vyks „Alytus - Lietuvos kultūros sostinė 2022“ (ALKS 2022) parengiamieji darbai, o akademija veiks kaip atviras naujo tipo mokymo modelis, kviesiantis vietos kultūros bendruomenę bendram laikui ir erdvei, bendrai minčiai ir praktikai.

I. Pilvelytė:

- Mintis kurti neformalią mokymosi įstaigą, kuri galėtų telkti  vietinę kultūros bendruomenę naujoms iniciatyvoms, stiprinti jos kompetencijas, atklydo dar praeitą pavasarį grįžtant iš Kauno kultūros forumo. Problema buvo daugiau nei aiški- visame Alytaus regione nėra nė vienos kultūros profesionalus ruošiančios institucijos. Reti mokymai, seminarai dažniausiai vyksta nesistemingai ir nėra pritaikyti konkretaus miesto poreikiui. Sensta ir į pelnytą poilsį nueina vyresnioji menininkų ir kultūros darbuotojų karta. Nerimą kelia jaunųjų pasyvumas kultūrai. Žodžiu, kūrybinis potencialas mieste katastrofiškai mažėja. Išvada piršosi viena: nesugebam prisikviesti iš svetur,- auginkimės patys. O čia dar laimėta „Alytus - Lietuvos kultūros sostinė 2022“ paraiška prisidėjo - jeigu norime tinkamai įgyvendinti šį projektą, reikia ruoštis jau dabar.

G. Pinkevičienė:

- Tikrai žinau, kad kultūra, menas gali būti pagrindinis veiksnys, telkiantis ir aktyvinantis bendruomenę, gerinantis vietovės įvaizdį ir prisidedantis prie vietinių verslų kūrimo, kaip pavyzdį paminėsiu Vilniaus Užupio rajoną, kuris prieš gerus dvidešimt metų buvo apleista vietovė į kurią būdavo baisu užsukti, nes galėjai netekti ir piniginės ir gyvybės. Tačiau Užupį atrado menininkai: pradėjo steigti savo dirbtuves, galerijas, burtis į bendruomenę, paskui juos atkeliavo verslai ir šiuo metu Užupis yra vienas įdomesnių ir, žinoma, brangus rajonas. Panašių pavyzdžių, kaip kultūra pakeičia vietovę, galėčiau pateikti ne vieną,  todėl gavusi pakvietimą prisidėti prie AKVA įgyvendinimo, nedvejodama sutikau. Dvylika metų esu versle, prieš tai dvylika metų dirbau kultūros srityje ir matau kokių įgūdžių ir kompetencijų trūksta šioje srityje dirbantiems žmonėms, tačiau dar labiau trūksta atskirų sričių bendravimo ir bendradarbiavimo. AKVA platforma, beje kol kas pirmoji ir vienintelė Lietuvoje, bus tuo ir unikali, kad ji skirta ne tik kultūros darbuotojams, bet taip pat moksleiviams, studentams, bendruomenių atstovams, čia vyks ne tik seminarai, bet ir diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, dalijimasis žiniomis ir idėjomis. Jums tereikia turėti noro keistis ir veikti, todėl siūlau trumpam atsitraukti nuo išmaniojo telefono ir užpildyti AKVA dalyvio anketą, nes iki pirmojo susitikimo liko visai nedaug laiko.

K. Venciūtė:

- Man Alytus - tobulas miestas, savo žaluma, nuostabiomis erdvėmis, šiltomis gyventojų širdimis - kaip idealiai paruošta nauja drobė dailininkui, turinti neribotas galimybes, kviečianti drąsiai svajoti ir kurti, džiaugtis ir didžiuotis.  „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ yra puiki galimybė parodyti visiems ką turime ir ką galime padaryti. Todėl labai kviečiu nepraleisti progos prisijungti prie AKVA ir tapti aktyviu miesto patriotu, kuriančiu jo gerovę.

AKVA „akvariume“ turėtų sutilpti daug idėjų, sumanytojai kvies pasinerti į kultūrinių iniciatyvų banką „Marso kanjonas - Alytus“, dzūko genomo paieškos, mažosios architektūros dirbtuves „ALiūtuko” simboliui sukurti, jaunųjų talentų tobulinimo programą „Mentorystės angelai“,  mažiausiai 2 patrauklių kultūrinio turizmo maršrutų sukūrimą ir dar daug kitų Alytaus pušų viršūnes siekiančių minčių.

Į AKVA bus pakviesta 30 dalyvių, tikslas – kultūros vadybininkų (esamų ir būsimų) paieška, sudominimas ir įtraukimas, o numatomas rezultatas, kad projekto dalyviai įgytų kompetencijas ugdančių kultūros vadybos žinių ir  ateityje taptų ALKS 2022 komandos nariais ar ambasadoriais, telksiančiais Alytaus miesto bei regiono bendruomenę bendrai veiklai.

Užsiėmimai (projektų valdymo, auditorijos plėtros, kuriančios visuomenės, rinkodaros ir komunikacijos) nuo vasario 23 iki birželio 8 d. planuojami kas antrą šeštadienį Alytaus miesto teatre ir Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje. Dalyvių registracija – iki vasario 7 d. el. paštu [email protected], daugiau informacijos – tel. 8 616 71712.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt