12 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 16d.
SveikataRėmėjų turinys
2019 Sausio 22d.
0

Kada dantų protezavimas gali būti geriausiu pasirinkimu?

title

Nors pacientai, išgirdę, kad jiems teks protezuoti dantis, neretai išsigąsta, tačiau tikrai be reikalo, – juk šiandien dantų protezavimas yra atliekamas itin moderniai, tad rezultatas yra tikrai puikus. Dantų protezavimo galimybių yra tikrai nemažai, todėl tikrai nebūtina apsiriboti išimamais protezais, kurie įprastai nėra pakankamai tvirti, ir neužtikrinantys geros kramtymo funkcijos. Taigi, kokios dantų protezavimo galimybės gali būti siūlomos, ir kada vertėtų pagalvoti apie tokį sprendimą?

Jei dantys yra labai pažeisti...

Tuo atveju, jei dantų pažeidimai yra ganėtinai dideli, įprastas dantų plombavimas jau nepadės atstatyti dantų pažeidimų, tad tokiu atveju gali būti taikomas dantų protezavimas. Ši procedūra gali būti atliekama ir tada, kai pažeisti krūminiai dantys, ir tuomet, jei priekinių dantų pažeidimai yra labai dideli. Tokiais atvejais įprastai yra taikomi dantų vainikėliai, kurie atrodo tikrai labai natūraliai, ir niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų, tad pacientai gali džiaugtis iš tiesų puikiu rezultatu.

Daugiau apie dantų protezavimą galite pasiskaityti Šv. Kristoforo klinikos tinklapyje.

Protezavimas ant implantų

Taip pat dantų protezavimas yra taikomas ir tada, kai pacientui dantys yra implantuojami. Implantas – tai tik viena dirbtinio danties dalis, kuri atstoja danties šaknį, o protezas – viršutinioji danties dalis, kuri imituoja natūralų dantį.  Protezuojant dantis yra pagaminami specialūs dantų vainikėliai, kurie atrodo labai natūraliai, ir užtikrina maksimaliai gerą kramtymo funkciją. Palanku tai, kad dantų implantavimas gali būti taikomas ir tada, kai pacientui trūksta vos vieno danties, ir tada, kai prarastų dantų kiekis yra gana didelis. Tuo atveju, jei yra pasirenkamas dantų protezavimas tilteliais, labai svarbu yra tai, kad  greta esantys dantys būtų pakankamai tvirti, tačiau implantuojant dantis tai nėra aktualu.

Priekinių dantų protezavimas

Jei pacientas yra netekęs priekinio danties, protezavimas ant implanto gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu, o tuomet, jei dantys yra pažeisti, gali būti taikomas estetinis dantų protezavimas. Esant smulkiems priekinių dantų pažeidimams gali būti siūlomos dantų laminatės, kurios užmaskuoja spalvos pokyčius, įvairius smulkius nelygumus, ir t.t.

Jei pacientas turi įprotį griežti dantimis...

Dantų užklotai – tai protezavimo būdas, kuris taikomas tada, jei pacientas turi įprotį griežti dantimis. Ilgainiui gali būti pažeidžiamas viršutinis krūminių dantų sluoksnis, todėl užklotai gali prailginti dantų tarnavimo trukmę. Toks dantų protezavimas pastaruoju metu yra taikomas vis dažniau, tad tuomet, jei niekaip neatsikratote įpročio griežti dantimis, ir jaučiate to pasekmes, dantų užklotai gali tikrai puikiai pasiteisinti.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt