0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
AlytusVideoreportažaiVerslasPolitika
2019 Sausio 20d.
36

Dėl „Traidenio“ teritorijoje rastų „iškasenų“ – du tyrimai

titleNuotraukų galerija

Stiklo plastikas – tokių gamybos proceso metu likusių medžiagų maždaug pusantro metro gylyje aplinkosaugininkai iškasė Pramonės rajone, adresu Pramonės g. 31B. Čia veikia bendrovė „Traidenis“, kurios valdybos pirmininkas yra Alytaus miesto tarybos narys, buvęs „Alytaus pilietis“, dabar – „Už Alytų“ narys Sigitas Leonavičius.

„Prielaida pasitvirtino, būtent nuvažiavus, vienoje vietoje pakapsčius gruntą, buvo nustatyta, kad užkastos gamybinės atliekos", - sakė Aplinkos apsaugos departamento direktorius Vaidas Laukys. Jis teigia, kad nors įmonės produkcija turi sertifikatus, tačiau po gamybos likusios medžiagos produkcija nelaikomos. Jos traktuojamos kaip atliekos, todėl negali būti užkastos.

„Pakankamai didelis pažeidimas. Akivaizdu, kad tokie pažeidimai buvo daromi ir su vadovybės žinia. Nes kasti įmonės teritorijoje negalima, o juo labiau gamybines atlieka“, - patikslino M. Norbutas. Jis ir kiti aplinkosaugininkai dar aiškinsis, koks ir kokių medžiagų kiekis buvo užkastas „Traidenio" teritorijoje. Tuomet ir bus sprendžiama, kokių privalomų priemonių turi būti imamasi aplinkos būklei atkurti.

S. Leonavičius neslepia – užkastas stiklo plastikas. Bet esą ne dabar, o 2012 metais, kai mėginta sklypą nusausinti, už tai nubaustas įmonės mašinistas, jam skirta bauda. Pasak „Traidenio“ valdybos pirmininko, jokių medžiagų sklype pastaraisiais metais nebuvo užkasama.

Aktyviai politikuoti mėginantis verslininkas S. Leonavičius įtaria, jog tai – buvusių politinių bičiulių noras pakenkti jam artėjančiuose savivaldos rinkimuose. „Tokia reakcija artėjant savivaldos rinkimams – dėl mano veiklos Alytaus miesto taryboje, opozicijoje", - kalbėjo S. Leonavičius.

Dėl „iškasenų“ Pramonės g. 31B Aplinkos apsaugos ministerija atlieka du tyrimus. Vieną – dėl atliekų užkasimo, kitą – dėl galimo Alytaus aplinkosaugininkų neveiklumo.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

36
Komentuoti
... 2atsakymui2019-01-29
Ot durni žmonės. Pasidomėkite žmogaus tiesioginėmis pareigomis, visuomeninėmis pareigomis ir t.t. ir suprasit, kad tokie žmonės neturi laiko komentarus skaityti. Paaiškinau, nes gaila tokių besmegenių
2atsakymas2019-01-28
Iš kur Jūs žinote, kad Sigitas dirba, o ne komentuoja? Esate kartu ar trečiuoju asmeniu kalbate?
Faktas2019-01-28
Kad šiukšles užkasė, tačiau nelabai supratau kodėl šiukšles reikėjo užkasineti,ar į RATC priduoti buvo brangu ar vadovybei nusispjaut į gamtosauginius reikalavimus, ar tiesiog buvo taupoma malūnsparnio išlaikymui, tiesa yra dar viena nuomone drenažo darymas, tačiau čia labiau panašu į Masiulio paskolą brendžio dežuteje. Gal kas žinote daugiau neskelbtų faktų apie šiukšlių užkasimą.
Atsakymas2019-01-28
Kadangi p.Sigitas dirba ir neskaito komentarų, tai eilinis skaitovas norėtų tokiems klausiantiesiems, demonstruojantiems savo tuščias galveles, atsakyti - dėl Alytaus aplinkosaugininku neveiklumo tyrimas pradėtas todėl, kad jie nieko neveikia :) Oi, veikia - tiria skundus pagal užsakymą :)
Sigitui2019-01-25
Sigitai, kodėl pradėtas tyrimas dėl alytaus aplinkosaugininku neveiklumo?
>>>,,nu giui''2019-01-25
Kalbame ne kada tvarkė ir užkasė, bet kada viskas ,,netyčia išaiškėjo''. Pirmoje ,,Alytaus laikas'' publikacijoje labai jau nemokšiškai buvo užtušuotos nuotraukų datos. Po to pataisė - kai kurias nuotraukas visai pašalino, kai kurias tvarkingai užtušavo. O kas tas ,,kažkas'', kam reikėjo skandalo, supranta net pilietininkai.
Žinovams2019-01-24
Gal galite parašyti kokia padaryta žala miesto biudžetui, aplinkai, kiekvieno jūsų asmeninei kišenei ??? Palyginus su Alitos byla ir 30 milijonų nuostoliu Lietuvai, šitas užsakytas skandalas, tai nulis
>>>,,nu giui''2019-01-24
Skaityk kas rašoma - įmonė tvarkė aplinką, drenavo pelkę 2010-2012m. Tada visų šitų judėjimų nei kvapo nebuvo. O kad kažkam reikėjo skandalo dabar, tai čia jau kita daina
,,nu giui''2019-01-23
kaip skelbia ,,Alytaus laikas'', tai dėkoti reikėtų ne ,,už alytų'', bet ,,Alytaus piliečiams'', nes S.Leonavičius 2015-2016 metais, kada išaiškėjo užkasimo atvejai, priklausė jų judėjimui.
Linas2019-01-23
Va tau ir Aplinkos komiteto narys
Beviltiškam Ooo2019-01-22
Detaliau prasau, kur dergiamas zmogus buvo mano komentare?
Ooo2019-01-22
Tam kam reikia - užkastos. Tas kas supranta - tai ne šiukšlės. O kas užkasta ir dėl kokios priežasties, tau gi vis tiek neįdomu, nes gi vykdai komandą dergti pilietininkams neparankų žmogų
Bet! 2019-01-22
čia yra faktas, kad šiukšlės buvo užkastos. Koks skirtumas dabar ten, kazkur.. Tai visai ne i tema, brolau!
Gali mėtyti akmenis, bet visada ateina laikas ir juos susirinkti2019-01-22
Alytaus skandalais kažkodėl domisi ir "Kauno dienos" žurnalistas V.Kvedaras. Pasivaikščiojus po internetą atrodo, kad tai susiję su galimai egzistuojančiais giminystės ryšiais :
V. Kvedaras > V. Kvedaravičiūtė (mergautinė pavardė) - Ramanauskienė. Šiai, migracijos po šiltas vietas specialistei, dabar kandidatei į Alytaus merus nuo "Alytaus piliečių", S. Leonavičiaus kritika valdantiesiems buvo kaip rakštis subinėj. Todėl abu žurnalistai, abu giminės (galimai) ir sukurpė straipsniuką apie S. Leonavičių portale kauno.diena.lt. Tik žurnalistas V. Kvedaras pamiršo pasigirti, kad jis yra jau teistas už šmeižtą, nes labai mėgsta rašyti straipsniūkščius, kuriuose gausu iškraipytų faktų, melo ir neįtikėčiausių interpretacijų...
He he he2019-01-22
Alytaus veikėjams ne tiek tos atliekos rūpi, kiek Sigito Leonavičiaus persona rinkimuose. Pasirodo, kad Sigito oponentai bijosi panikiškai. O mes, rinkėjai, tikrai už Sigitą balsus sumesime.
nu gi2019-01-22
visai neblogas palikimas ateities kartoms, ačių tau komitete 'už alytų"
Viecinis 2019-01-22
Tai jei pas save kieme taip Š... tai kas bus mieste?
Kadangi Sigitas2019-01-22
yra garbingas žmogus, tad, kol vyks gamtosaugininkų tyrimai, turėtų pasitraukti iš rinkiminės kovos - nedalyvauti miesto tarybos rinkimuose.
Lietuvos ir Alytaus grimasos 2019-01-21
Įdomūs tie aplinkosaugininkai... Kai Vilniuje fekalijos tekėjo Nerimi ne vieną dieną, padarydamos milijardinę žalą gamtai - ir dėmesio ir bauda minimum. Kai dabar šalia Kauno 700 kubinių metrų cheminių medžiagų guli atviram lauke - dėmesio nulis, žmonės jų neprisišaukia. Kai dabar vėl Klaipėdoje nafta išsiliejo - dėmesio minimum. O už tai pas mus užkastas stilaplastis pavirto naujuoju Černobyliu ! Pasistengė viso šito organizatoriai. Bet šiandien, ašaringojo Robertuko feisbuke minimos "užkastos tonos cheminių medžiagų", aplinkosaugininkų lūpose jau persikvalifikavo į
"nepavojingas atliekas". Taigi yla iš maišo išlindo. Seimo narys pasirodė šmeižikas ir melagis. Jo proteguojamo kandidato į merus įmonei, S.Leonavičius per komiteto posėdį argumentuotai pristabdė 250 000 eurų skyrimą iš miesto biudžeto. Tai kuris gina mūsų visų viešąjį interesą ?
Pilietis2019-01-21
Ponai ,pasiruošę laimėti , kiek dar kapstysitės po kitų pamatais ,žiūrėkit savęs , nes galima ir prabilti, Leonavičius nors dirbo , o ką jūs , tik aferom užsiėmėt.
Miesto gyventoja2019-01-21
Vos prasideda rinkimų vajus , prasideda ir pamazgų pylimas .Žiūrėkit savo kiemo. Laikykis ,Sigitai.
Merui2019-01-21
Vis dar bandai irodyt, kad zeme plokscia, kad saule sukasi aplink zeme ir kad pasaulio centras yra Alytuje, pramones g 3...??? Linkiu kuo greiciau pasveikti.
Meras2019-01-21
Labai gaila, kad gerb. Sigitas nekandidatuoja į mero postą. Pamazgų pylikai užsičiauptų iš karto.
Jo2019-01-21
Nu va tau ir šiūkšlių patriotas.
Sigitai gal baik juokinti miestą 2019-01-20
Užknisai Sigitai, baik gana viskas. Pezi nesamonęs, darbininką nubaudei už 70 tonų cheminių atliekų užkasimą. Ar tu turi proto meluoti. Darbininkas be šefo leidimo kasa zemę atliekoms ir nieko nemato šefas? Eik, namo, atiduok medalius ir su savo komitetu pačėsininkais daukščiais nebedalyvaukit rinkimuose. Susimovėt dienos šviesoj
Kastuvas siuksliu2019-01-20
As tai viska kasu, kas su maistu salyti turi. Kam man nesti i siusksline.. juk jei maistas pakuojamas vadinasi ir zemeje uzkastas netersia:))) visiems patariu!! Kam nest i konteinerius ir savartyna pildyti:))
Maryte, maryte.. MARE2019-01-20
Tu akla, kurčia, ar šiaip kvaila, kad nemata, negirdi ar nesupranti? Tikrai pagerino padeti jo, kaip ir tos "trasos" pagerino grunta :) uz logika - 0, uz bandyma praplauti tarpzandyje - 10.
Marytė2019-01-20
S. Leonavičius Taryboje buvo vienas vienintelis narys, kuris aktyviai gynė alytiškių interesus, todėl brudo papylimas ant šio žmogaus, tik pagerino jo padėtį rinkimuose, nes akivaizdžiai pamatėme, kas yra kas, todėl alytiškiai rinkimuose dar aktyviau balsuos už gerb. Sigitą Leonavičių. Sėkmės gyvenime.
Šiaip... 2019-01-20
Atkreipiau dėmesį į dar vieną iškalbingą detalę... Pasirodo, buvo baustas už tai, BET, ne jis, o kažkoks darbininkėlis, kuris net neturi pasirinkimo. Tik vykdo viršinYko nurodymus, nes ne lojalūs, kaip žinia, niekam nereikalingi. Tai va kokia atsakomybė besiveržiančių prie lovio. Tai ne išimtis, tai labiau taisyklė didelės daugumos jų... Gaila, liūdna... Ten geri žmonės neina.
Ar jis suvokia ką šneka2019-01-20
Video reportaže rimtu ir teisuolišku veidu skiedžia visiškas nesąmones ponas Leonavičius.
kestutis2019-01-20
Sigitai nesidenk rinkimais nepakeiciamu nera o kad prisišikai tai faktas butum tikras vyras ir kaip teigi alytaus patriotas tai po šio ivykio nedalyvautum rinkimuose Man labai aiškus tavo hebros norai ir tikslai meras Daukšys o poto dalinates pinigus tuo ir baigiasi patriotiškumas geriau kazkaip pasistenk nusiplaut šita smirdala
Baisu2019-01-19
Nėra baisiau nei duoti tokiems subjektams valdžią. Jokių skrupulų, jokios moralės. Visada "teisus". Neduok Dieve mums panašių veikėjų rotušėje.
Paciu laiku islindo si yla2019-01-19
Nei gedos, nei sarmatos... Butu gerai daugiau paviesinimu, nes ten verziasi daugiau panasaus kirpimo sutverimu...
Butent2019-01-19
Prie ko cia puolimas pries asmeni ar politika. Juk rodo siuksles kasamas i dirvozemi... nei pozicijos, nei opozicijos...
Dabar gaunasi, kad kasiau, kol i politika neatejau ir nesiskaito siuskslinimu, o smeiztas:))
Leonavičiau ar tu pats tiki ką kalbi?2019-01-19
Sigito nusikalbėjimai: nenorėjom užkrauti savartyno, tai savo žemėje padarėme. Kokią dieną ponas Leonavičiau gimei??? Prie ko čia politiniai susidorojimai??? Nusišnekėjimas iki begalybės. Dėk mandatą ir atiduok visus apdovanojimus, ir baik jau juokinti savo nesąmonėm, kaltas esi ir viskas. Reportažas aiškiai tą pasakė.
Tamulievčius senasis2019-01-19
Dielo pachnet kierosinom
traffix.lt